הסעות לתלמידים - המלצה של מישהו

תלמידים רבים נרשמים לבתי ספר שאינם סמוכים גיאוגרפית למקום מגוריהם ולכן אינם יכולים להגיע אליהם ברגל, אלא הם זקוקים להסעה יומית וקבועה בדרך לבית הספר ובדרך חזרה לביתם אחר הצהריים.

איך לבחור חברת הסעות

מדובר בתלמידים הלומדים בגנים מיוחדים, בבתי ספר דמוקרטיים, בתי ספר ייעודיים או בתי ספר דתיים הממוקמים בשכונה אחרת בעיר או בעיר סמוכה. ההורים מפקידים בידי הנהגים את היקר להם מכל ומצפים לאחריות מקסימלית בהתאם לכך.

כדי ליצור נוחות אופטימלית לתלמידים ולהורים, יוצרים שיתוף פעולה בין ההורים או הרשות המוניציפלית עם חברת הסעות ומתאמים אתה תנאים להסכמים שנתיים להסעת התלמידים באופן יום-יומי. כל תלמיד ממתין מחוץ לביתו בשעה שנקבעה לו מראש. כל אחד מתלמידי ההסעה מחויב להמתין במקום המפגש בדיוק בשעה שנקבעה לו כדי שלא יוצר איחור מסיבה זו של כל התלמידים לבית הספר. הנהגים מקפידים לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו להם ועושים כל שניתן כדי להגיע בבטחה עם כל התלמידים למוסד החינוכי טרם תחילת הלימודים.

ככה בוחרים

הסעת התלמידים היא עבודה הדורשת אחריות רבה במיוחד הן של הנהג והן של הנהלות חברות הסעה במרכז. במקרים רבים מדובר בתלמידים צעירים העולים להסעות ולכן יש לוודא שכל פעולה הקשורה בניידות שלהם תתבצע במלוא תשומת הלב, תוך התייחסות והתחשבות אישית של הנהג. המטרה היא להקנות לנהג ולמלווה דרך חשיבה שכל אחד מהתלמידים נמצא באחריותם לפרקי זמן קצרים שבהם עליהם לפעול, כאילו זה ילדם הפרטי.

ההורים בוחרים חברת הסעות בעלת רקורד של שנים רבות בשירות ציבור התלמידים. זו אמורה להיות חברת אוטובוסים שיש עליה חוות דעת חיוביות הן על ההתנהלות הכללית והן על כל אחד מהנהגים שהם בעלי התכונות הנדרשות, מקצועיות, זהירות בדרכים, אדיבות ולאורך שנים, הם מבצעים את עבודתם על הצד הטוב ביותר מתוך מחויבות אישית וציבורית.

ההורים מרוצים מהעובדה שהם מצאו חברת הסעות העונה על צרכי התלמידים, כיוון שזה תחום ההתמחות שלהם. הניסיון רב השנים, המיומנות ואופן ההתנהלות של חברת אוטובוסים בתחום ההסעות מאפשר להורים שקט נפשי, הם יכולים להיות רגועים שיש על מי לסמוך, שחלילה לא יישכח אחד הילדים בדרך הלוך או חזור והם חותמים על הסכם עבודה עם חברת הסעות.

זוהי כותרת נוספת

השקט הנפשי מאפשר להורים להיות בראש שקט, להתמקד בעבודה שלהם ולהיות רגועים במהלך כל היום כי הילדים נמצאים בידי גורמים אחראים המפעילים גם שיקול דעת ולא מבצעים מהלכים הקשורים להסעה באופן אוטומטי ונטול מחויבות אישית.

חברות אוטובוסים נוהגות לבצע לעתים תכופות הכשרות מקצועיות לכל נהגי החברה כי הם מובילי הדרך. ההכשרה כוללת מתן דגשים על דרך ההתנהלות היום יומית הנדרשת מהנהגים בכל יום. מעבר לכך, עוברים הנהגים סדנאות להקניית דרכי התנהגות נאותה עם קהל התלמידים, תוך מתן מענה אדיב לצרכי התלמידים ולבקשותיהם. בכל סדנה מעניקים תשומת לב מיוחדת לאחריות הרבה הרובצת על כתפי הנהג בכל הקשור לאופן עלייתו של כל תלמיד לאוטובוס, ואופן ירידתו באופן בטוח, בדרך לביתו בסוף יום הלימודים. הנהגים דואגים שלא יוצר מצב שהתלמיד יימצא בסכנה, אם עליו לעבור את הכביש. זו הסיבה שתחנת ההורדה נמצאת במקום הקרוב ביותר לביתו. בטיחות התלמידים היא דבר ראשון בחשיבותו, המלווה עוזר לתלמיד לרדת מרכב ההסעות, וכך יגיע בבטחה למדרכה הסמוכה לביתו ובמידת הצורך אף חוצה עמו את הכביש.

עוד אחת כי צריך

חברת הסעות בצפון היא בעלת רישיון למשרד הסעות מורשה בתוקף מטעם משרד התחבורה. חברת הסעות דואגת לעמוד בכל דרישות החוק בנושא הסעות על פי נוהל הוראות תנועה מיוחדות, וכל נהג מורשה העובד בהסעות, פועל על פי תקנה 84. חברות אוטובוסים מפעילות צי של אוטובוסים חדשים ובטיחותיים העוברים בדיקות תקינות תקופתיות על ידי קצין הבטיחות של החברה.

החברה מקפידה על שעות נהיגה ומנוחה של כל הנהגים למען בטיחות הילדים על פי תקנה מספר 168, וכך הנהג לא יהיה עייף מדי בעת הנהיגה ועלול לסכן את שלומם וביטחונם של כל הילדים.

בכל אוטובוס קיימת ערכת מילוט לשימוש במקרי חירום הכוללת עזרה ראשונה וערכת כיבוי אש והנהגים יודעים איך לתפעל את הערכה באופן מהיר ואחראי בעת הצורך.