אוטוסטרדה - פורטל רכב

איפה קונים עמדת טעינה לרכב חשמלי

בשנים האחרונות ישנה גדילה מואצת של כמות הרכבים החשמליים בכביש. עם גדילה זו נפתחו חברות רבות המתעסקות בהתקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי. כדי לבחור את החברה שתתקין לכם את עמדת הטעינה צריך לעשות מחקר קטן ולבחון מספר דברים.

סיכוני שוק חדש

שוק הרכבים החשמליים הוא חדש מאוד. זה מתבטא בהעדר חקיקה בנושאים הקשורים לרכבים חשמליים, במחסור בעמדות טעינה ועוד. כמו כן גם שוק החברות המתעסקות בהתקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי הוא צעיר. הבעיה בשוק חדש היא שאין לנו מספיק זמן בכדי לבחון ביצועי עבר. לכן נדרשת בחינה מדוקדקת לפני בחירת החברה שתתקין חכם את העמדה.

המלצות – השיטה הישנה והטובה

אם יש לכם חברים שיש להם עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי כדאי שתשאלו אותם עם איזה חברה הם עבדו. הם יוכלו לספק לנו מידע על השירות של החברה על נוחות תפעול הטעינה ועוד. כדאי לשים לב כי חשוב לתשאל היטב את החברים ולבחון את העמדה שלהם, מפני שלא כל המקרים דומים. מיקום העמדה, סוג הרכב ואזור מגורכם, עשויים גם הם להוות פקטור בבחירת חברת ההתקנה. 

אין חכם כבעל הניסיון

אף אחד לא רוצה להיות הלקוח הראשון של החברה. לכן, חשוב לבדוק כמה זמן החברה קיימת, מה הגודל שלה ועוד. אם תיראו מחירים מאוד נמוכים להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי זה עשוי להצביע על כך שאתם הלקוחות הראשונים ומומלץ לא לעבוד עם חברות כאלו. מחיר של עמדת טעינה הוא עניין אשר משתנה בהתאם לעמדת הטעינה אותה אתם בוחרים לרכוש. ישנן עמדות מתקדמות יותר המציעות פיצ'רים נוספים כמו חיבור דרך האפליקציה, בלוטוס ועוד.

תעודת חשמלאי מוסמך

לא כל מי שיודע להחליף נורה יכול להתקין עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי. אלמוג קינן מאתר איוי אנרג'י מספר לנו שבהתקנת עמדת טעינה החוק מחייב שהחשמלאי יהיה בעל תעודה מוכרת. התקנת עמדת טעינה זה דבר מורכב שמצריך היכרות טובה עם תשתית החשמל והכרת הרכיבים הקשורים להתקנת עמדת הטעינה. לכן, אסור לעבוד עם חשמלאי שאינו בעל תעודה, זה עשוי להזיק לסוללת הרכב וכמובן להיות מסוכן. לכן, תעבדו רק מול חברה מקצועית שמעסיקה בעלי מקצוע מוסמכים בלבד.

שירות לקוחות

בנוסף להמלצות מחברים כדאי לבדוק את טיב שירות הלקוחות של החברה. מה שתעשו הוא שתקלידו את שם החברה במנועי החיפוש ותסתכלו על תוצאות שעשויות להעיד על טיב שירות הלקוחות. כמו כן מומלץ להצטרף לקבוצות פייסבוק ושם לשאול או לחפש דיונים בנושא. חשוב לשים לב כי ישנו הבדל גדול בין איכות שירות הלקוחות של מחלקת המכירות לאיכות שירות הלקוחות של מחלקת הטיפול בלוקחות קיימים, לכן אל תסמכו על החוויה הראשונית שלכם עם החברה.

ביקורתיות אחראיות וניסיון

לסיכום, תחקרו כמיטב יכולתכם על החברות בשוק. כמו כן תשימו לב כי לא כל המלצה מתאימה לכם. וודאו כי החברה עובדת עם בעלי מקצוע מוסמכים ושהיא אינה חדשה. בחירה טובה תגרום לכם לעשות את תהליך התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בצורה מהירה בטיחותית ונעימה.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.