אוטוסטרדה - פורטל רכב

פורד

Zap Cars אם אתם מחפשים רכבי פורד יד שניה, 0 ק"מ או יבוא אישי - ניתן למצוא מבחר גדול של רכבים של חברת פורד יד שניה באתר זאפ קארס.
תוכן [ הסתר ]

מאז שהציג המהנדס האגדי הנרי פורד את המכונית הראשונה שלו בשנת 1909, הפכה החברה שהקים לאחת המובילות בעולם. החברה, שהיא השניה בגודלה בין יצרניות הרכב בארצות הברית (והרביעית בגודלה בעולם), ייצרה ומייצרת עד היום מספר דגמים פופולאריים מאוד ברחבי העולם ובישראל.

פורד לכל אחד

החברה מייצרת דגמים רבים ושונים של רכבים אשר יכולים לאפשר לכל אחד למצוא את המכונית המתאימה לו. חלק מהדגמים עברו שינויים עם השנים וחלקם שמרו על הרעיונות המקוריים. מה שכן, השם והרעיון מאחורי כל דגם נשארו זהים.

הספורטיבית הנצחית

אחד הדגמים המוצלחים ביותר של חברת פורד הוא גם הדגם הוותיק ביותר שמיוצר היום על ידי החברה: פורד מוסטנג. המוסטנג החלה את דרכה עוד בשנות ה-60, כשהרעיון שעמד מאחוריה הוא ליצור רכב בעל עיצוב ספורטיבי, מנוע חזק ועלות נמוכה. המוסטנג יוצרה במספר סדרות באופן רציף לאורך השנים והיוותה מודל לחיקוי אצל חברות הרכב המתחרות.

פורד לסטודנטים וצעירים

פורד פיאסטה היא המענה של פורד לשתי בעיות שצצו במהלך שנות ה-70. הראשונה היא הביקוש של השוק האירופאי למכוניות קטנות. המכונית הקטנה ביותר שהציעה החברה באותה תקופה עדיין נחשבה גדולה יחסית והאירופאים רצו מכוניות קטנות יותר.

הבעיה השנייה הייתה משבר הנפט העולמי: בעקבות מלחמת יום הכיפורים פרץ משבר נפט קשה מאוד, שהעלה את מחירי הדלק לרמות גבוהות. זה הביא לתום התקופה של מכוניות שצורכות דלק בכמויות גדולות.

הפורד פיאסטה תוכננה במקור להיות משווק לנהגות. הוא הוצג לראשונה באירופה ולאחר מכן בשאר רחבי העולם. היה מדובר בדגם שהיה רחב יותר משל המתחרים, אך קצר מכלי הרכב האחרים של פורד באותה תקופה. הוא היה אחד המועדפים על סטודנטים ונהגים צעירים, בשל עלותו הנמוכה ומשום שהחלקים עליהם התבסס היו זמינים וזולים גם כן.

פיאסטה מאז ועד היום

פורד פיאסטה עלתה כאמור על פס הייצור במהלך שנות ה-70 וייצורה נמשך מאז ללא הפסקה. עד היום יוצרה הפיאסטה בשישה דגמים, שהאחרון שבהם שווק גם לארצות הברית, לראשונה מאז שנות ה-80. בסך הכל יוצרו למעלה מ-12 מיליון יחידות, ששווקו ברחבי כל העולם.

פורד גם למשפחה

פורד הציגה מספר דגמים של כלי רכב משפחתיים. אלו הנפוצים ביותר בישראל:

  • פורד טאורוס
  • פורד מונדאו
  • פורד פוקוס

שלושת הדגמים הללו מתאימים למשפחות ומכילים מקום נוח לעד חמישה נוסעים.

פורד טאורוס

הדגם הראשון ברשימה, הפורד טאורוס, החל את דרכו כרכב משפחתי במהלך שנות ה-80 ומאז נמצא בייצור קבוע. הרכב עבר מספר גרסאות שנבדלו אחת מהשנייה בעיצוב ובאבזור. כיום ניתן למצוא את כל הדגמים על כבישי הארץ.

פורד מונדאו ופורד פוקוס

פורד החליטה לייצר את המונדאו כרכב משפחתי גדול. המטרה הראשונית בייצור פורד מונדאו הייתה לייצר רכב עולמי, שיתאים למגוון גדול של שווקים בו זמנית. המונדאו החליפה דגמים אחרים ששווקו ברחבי העולם. פורד פוקוס הוא הדגם החדש ביותר מבין הדגמים המשפחתיים, שהופיע בשנות ה-90. הפוקוס נחשבת קטנה יחסית, משווקת בעיקר באירופה ונפוצה למדי בישראל.

רכב לכל כיס

כל הדגמים שהוזכרו נפוצים מאוד בארץ וברוב המקרים מחירם אינו גבוה במיוחד. כמו כן, בשל הביקוש הרב לחלק מהדגמים, הם גם שומרים על ערכם וקל יחסית למכור אותם כאשר מתקדמים לרכב הבא. ובשל המגוון הרחב, ניתן תמיד לקנות פורד חדשה ולהישאר עם אותה הנוחות שהתרגלת במכונית הישנה.

אתר היבואן - www.ford.co.il

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.