אוטוסטרדה - פורטל רכב

הסעות לנכים

תוכן [ הסתר ]

הסעות לנכים הוא תחום עיסוק המצריך חשיבה מיוחדת לאור צרכיהם המיוחדים של הנכים. המטרה היא ליצור עבורם מקום נוח ובטוח שבו יהיה להם נעים לנסוע ממקום למקום ללא כל חשש או דאגה.

אחת הנקודות האקוטיות הקשורות להסעות נכים היא נוחות ההגעה המרבית של הנכים מהכניסה לכלי התחבורה ועד הגעתם למקום הישיבה בתוך האוטובוסים או בתוך כלי הרכב המותאמים להסעות מסוג זה.

ברשותה של חברת הסעות, צי של אוטובוסים ורכבים מיוחדים הכוללים את הציוד הייעודי המלא על פי התקנים המחמירים שנקבעו על ידי משרד התחבורה לרווחת ציבור הנכים.

חברת הסעות מקפידה על תקינותם של כל כלי התחבורה של החברה. קצין התחבורה והבטיחות שלה מבצע בדיקות תכופות לצורך בקרה וביצוע תחזוקה שוטפת של האביזרים והציוד המיוחד שהותקנו בהם. הוא דואג שכל תקלה תתוקן בפרק הזמן המהיר ביותר כיוון שרכב שאינו בטיחותי אינו מורשה לבצע נסיעות עם נכים.

חברת הסעות עובדת עם גופים פרטיים, משפחות וגופים ציבוריים כמו עיריות, מועצות מקומיות מועצות אזוריות, עמותות וכו'.

התאמת מבנה כלי התחבורה לנכים

באוטובוסים חדישים וברכבים המותאמים להסעת נכים קיימים כמה אביזרים טכניים ייחודיים המקלים מאד על המעבר מהכניסה לחלק הפנימי של הרכב.

  • מעלית או מעלון המעלה באיטיות ובבטיחות מרבית את הנכה על כיסא הגלגלים שלו כלפי מעלה, עד ההגעה למושב או למקום הריק המיועד למיקום כיסא הגלגלים. במקום זה יתבצע קיבוע בטיחותי של הכיסא כדי שלא תהיה כל תזוזה של הכיסא, במהלך הנסיעה.
  • מקום למלווה הממוקם בסמוך לנכה, וכך הוא יוכל לשמור עליו הן בתהליך ההרמה והן במהלך הנסיעה עד ההגעה ליעד.
  • אוטובוסים והרכבים המותאמים להסעת נכים, בוצע תכנון ייעודי של מעבר רחב במיוחד המאפשר נסיעה נוחה של כסאות גלגלים מהכניסה לרכב ועד מקום הישיבה המיועד לנכה בקדמת האוטובוס.
  • לנוחות הנכים קיימות בחלק מהרכבים גם מסכי טלוויזיה, חיבור לרשת אינטרנט אלחוטית ושקעי חשמל המאפשרים את הטענתם של המכשירים הסלולריים.

חברת ההסעות מודעת לאחריות הרבה המוטלת על כתפיה לאור עובדה שהם עוסקים בהסעת נכים, מדובר בתחום רגיש הדורש תשומת לב רבה לכל פרט ופרט. זו הסיבה שמקפידים לגייס אנשים נעימים, אדיבים ואחראים במיוחד שעבודה מסוג זה מתאימה להם מבחינת אישיותם. כאלה שיסייעו לנכה בכל עזרה שיצטרך, עזרה פיזית, או מילה טובה. מעבר לכך הנהגים מתייחסים בדרך נאותה ובסבלנות רבה לקהל הנכים שעבורם כל פעולה מצריכה כוחות רבים, מאמצים ותעצומות נפש.

כלל חשוב הוא העובדה שחברת הסעות מקפידה להעסיק נהגים שעברו הכשרה ייעודית להסעת נכים. אם הנהג אינו בעל הכשרה כזו אך נמצא מתאים לעבודה, דואגת החברה שהוא יעבור הדרכה כזו טרם תחילת העבודה.

הסעות חד פעמיות

הסעות לנכים מותאמות לצרכים שלהם מעת לעת. קיימים כמה מסלולי שירות לרווחת הנכים, הסעות חד פעמיות למטרות ייעודיות כמו בדיקות רפואיות בבתי חולים השונים על פי ההפניה של הנכה, אירועים משפחתיים בשעות היום או הערב ברחבי הארץ, טיולים חד יומיים או טיולים של כמה ימים במקומות שבהם קיימת נגישות לנכים והם יוכלו ליהנות מהנוף או מפעילות המגוונת להם את חיי היום-יום. ההסעות מתקיימות בכל ימי השבוע ו – 24 שעות ביממה בתיאום מראש.

הסעות קבועות

הסעות קבועות המתבצעות בסבב קבוע מדי יום, לדוגמה הסעה בשעה קבועה בשעות הבוקר למקום העבודה ואיסוף ממקום העבודה בשעה קבועה אחר הצהריים והורדה בביתו של הנכה, או הסעה יומית קבועה למועדון הנכים והחזרת הנכה בשעות הצהריים לביתו.

הסעות של ספורטאים בעלי מוגבלויות

נכים רבים עוסקים בתחומי ספורט שונים המצריכים ניידות למגרשי ספורט ברחבי הארץ לאימונים או לתחרויות. האוטובוסים מותאמים להסעות נכים למטרות הללו. הם כוללים את הסעתה של כל קבוצת הנכים עם אביזרי התחרות שלהם כמו האופניים למיקומים השונים תוך הקפדה על הגעה על פי לוח הזמנים שנקבע מראש ומתן הסעה הביתה בתום יום הפעילות.

חברת הסעות מתאימה את שעות השירות שלה לצרכי הנכה ועושה כל שניתן כדי שהמסלול יתאים לו ולמשפחתו התומכת בו ויוצרת עבור כולם שקט נפשי, כי הנכה נמצא בידיים טובות ומסורות.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.