אוטוסטרדה - פורטל רכב

רשיון לאופנוע לבעלי רשיון על רכב

מדריך הוצאת רישיון אופנוע לבעלי רישיון רכב קיים

רשיון לאופנוע הוא לא רק לוקסוס של אנשים שהיו פרועים בגיל נעוריהם ורצו להרשים את בנות-גילן בביצועים מרהיבים. רשיון לאופנוע הוא בר-השגה אף לאדם בן ארבעים עם משפחה וילדים, מעט זמן פנוי ושום צורך להרשים נערות חייכניות. רשיון לאופנוע יאפשר לנו להגיע מהר יותר לעבודה, מהר יותר הביתה ולקחת פסק-זמן מפקקי-התנועה המזעזעים של ארצנו.

תוכן עניינים

כיצד מוציאים רשיון לאופנוע?

בהיותנו בעלי רשיון נהיגה לרכב איננו צריכים להתאמץ רבות. סוגיית התיאוריה כבר נפתרה עבורנו – אם אנו נוהגים כבר 3 שנים איננו צריכים לעשות את מבחן התיאוריה בשנית כדי לקבל רשיון לאופנוע. כל שעלינו לעשות הוא לגשת למשרד הרישוי ולהוציא פטור ממבחן התיאוריה. זה כל-כך פשוט וזה חוסך לנו לימודים מיותרים בדרכנו להשגת רשיון לאופנוע.

כדי לגשת למבחן לקבלת רשיון לאופנוע בדרגת A2 – כלומר, רשיון לאופנוע עד 125 סמ"ק או עד 14 כוח סוס – איננו מחויבים לשיעורי נהיגה כלשהם לפני הטסט. כך שאם מי מחברינו שהם בעלי רשיון לאופנוע יהיו נדיבים מספיק כדי ללמד אותנו את היסודות, אנו יכולים לעבור את המבחן ללא קושי וללא הוצאות רבות.

שיעורי נהיגה למבקשים רשיון לאופנוע

בכל-זאת, היות ומדובר בכלי רכב חדש שאין אנו מכירים מספיק, מוטב כי לפני שנוציא רשיון לאופנוע נעבור מספר שיעורים יחד עם מורה מוסמך ומנוסה. בחירת מורה לנהיגה היא בדרך-כלל בעזרת המלצות של חברים או של אתרי אינטרנט העוסקים בנושא. שימו לב כי המורה שיעזור לנו להשיג רשיון לאופנוע הוא לאו דווקא המורה שיעזור לנו להסתדר בנסיעות האמיתיות ובהתמודדות מול לחצי הנהיגה האמיתיים.

חלקנו מרגישים חוסר-ביטחון אל מול הכביש. כשאנו מבקשים להוציא רשיון לאופנוע חוסר-ביטחון זה מועצם וגדל, כי בניגוד לרכב פרטי שבו אנו בעלי תחושת בטיחות מסוימת שמספק מבנה הרכב, רשיון לאופנוע מאלץ אותנו להתמודד עם נסיעה ללא הגנה, מלבד הקסדה שעל ראשנו. לכן, מוטב להשקיע מעט יותר זמן וכסף ולעבור הדרכה יסודית עם מורה לנהיגה לפני שאנו מוציאים רשיון לאופנוע.

דברים שצריכים לדעת על רשיון לאופנוע

מהרגע שבו אנו משיגים רשיון לאופנוע בדרגה נמוכה, זה לא אומר שאנחנו כבר יכולים לעלות על אופנוע 500 סמ"ק ולהתחיל לקרוע את הכביש. לצורך כך עלינו לעבור עוד שיעורים ועוד טסטים. אך גם רשיון לאופנוע ראשוני יאפשר לנו לרכוש קטנוע שנוח מאוד לנסיעות עירוניות, או אופנוע קל.

עם הרשיון הראשוני אנו נוכל לנסוע ולהתנסות, ולהחליט האם רשיון לאופנוע הוא הכיוון בשבילנו, או שמא אנו רוצים לחזור לרכב הפרטי החם והמוכר. לא כדאי לרכוש מיד אופנוע או קטנוע יד ראשונה. את הכסף שלנו כדאי לשמור לאחר שנוציא רשיון לאופנוע מדרגה מתקדמת יותר, אם זו הכוונה. בינתיים ניסע בלי פקקים עם קסדתנו הלבנה ועם הרוח הנעימה החולפת על פנינו.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.