אוטוסטרדה - פורטל רכב

לנצ'יה

תוכן [ הסתר ]

לנצ'יה - המכונית האיטלקית היוקרתית המפתיעה חוגגת מאה שנים להקמתה ונחשבת לאחת המכוניות העוצמתיות בתולדות הראלי העולמי. כיום לנצ'יה היא חלק מהחטיבה היוקרתית המנצחת של תאגיד הרכבים פיאט, המצליח להפתיע בכל פעם מחדש.

במאמר הבא, נפרט אודות יצרנית הרכב האיטלקית האגדתית לנצ'יה ונברר אודות דגמיה וביצועיה.

הידעת?

 • חברת לנצ'יה זכתה אחד עשר פעמים בתואר הנכסף של אלופת העולם במרוצי הראלי, עובדה המכתירה אותה ליצרנית הרכב שקטפה הכי הרבה תארי אליפות עולם בתולדות מרוצי הראלי.
 • מכונית הראלי האגדתית של חברת לנצ'יה היא לא אחרת מאשר מכונית הסטראטוס, מכונית מרוץ חדשנית שעשתה מהפכה בשוק הראלי העולמי. הסטראטוס הייתה למכונית הראשונה בתולדות הראלי שתוכננה במיוחד למסלול המרוצים, ואף קטפה שלושה ניצחונות עולמיים מוחצים ורצופים בין השנים 1974 עד 1976.
 • המכונית הראשונה לבית לנצ'יה, שהחלה את שושלת המלוכה היא האלפא, שיוצרה בשנת 1907.
 • כיום, לנצ'יה נחשבת לאחד ממותגי היוקרה של פיאט.

60 שניות על מותג הרכב האיטלקי לנצ'יה

לנצ'יה היא יצרנית רכב איטלקית המתפקדת כחטיבה בקונצרן פיאט. לנצ'יה נוסדה בשנת 1906 בעיר טורינו על ידי יוצאי חברת פיאט - נהג המרוצים וינצ'נזו לנצ'יה ושותפו לעסקים קלאודיו פוגלין.

מכונית האב טיפוס של לנצ'יה הושקה בשנת 1908 וכונתה "Tipo 51 או בשמה המסחרי אלפא. האלפא היתה מכונית מתוחכמת וחדשנית לזמנה, כללה מנוע ארבעה צילינדרים שניחן ב - 58 כוחות סוס, דגם מתקדם מאוד לתקופתו, שזכה להצלחה רבה בקרב הציבור האיטלקי.

לאורך תקופת מלחמת העולם הראשונה ייצרה לנצ'יה דגמי רכב משוריינים עבור הצבא האיטלקי, האירי והבריטי.

בשנת 1922 יוצר דגם הלמבדה של לנצ'יה עם מנוע ה- V4 האגדי שהניח את היסודות למנוע ה - V6 של מכונית האורליה של לנצ'יה המשפחתית המוצלחת שהייתה לאבן דרך בתולדות לנצ'יה.

הצלחותיה של לנצ'יה מיצבו אותה כיצרנית רכב מתקדמת, מפתיעה וחדשנית שהפגינה את יכולותיה על מסלול המרוצים.

בשנת 1969 לאחר שנקלעה החברה למשבר כלכלי נרכשה על ידי קונצרן המכוניות הגדול ביותר באיטליה - פיאט.

כיום, לנצ'יה נחשב לאחד ממותגי היוקרה של פיאט, שהפתיעה עם מספר דגמים מנצחים, כדוגמת הדלתא והתזיס.

לנצ'יה - אגדה על מסלול המרוצים

הלנצ'יה הייתה ונותרה אגדת כביש מהלכת על שתיים. גם היום מצליחה לשמור על תדמיתה האימתנית ומפגינה ביצועים מרשימים לכל הדעות.

 • מנוע וביצועים - אין ספק שאחת ממעלותיה של לנצ'יה ניכרות היטב במנועים היעילים, העוצמתיים, הספורטיביים והחזקים שלה, המאפשרים להגיע לדרגת ביצועים מרשימה ביותר על הכביש. רוב דגמי הרכב של לנצ'יה מצוידים בחמישה מנועי טורבו עם 16 שסתומים, מהירות מרבית של 400 קמ"ש ב ? 2000 סל"ד ותיבה בעלת שישה הילוכים המספקים ביצועים גבוהים, והנאה צרופה לנהג.
 • עיצוב - דגמי הרכב של לנצ'יה ניחנים בעיצוב דינאמי, ספורטיבי וחדשני. הגימור היוקרתי והעיצוב המקורי של לנצ'יה משדר עוצמה, תחכום, פאר ואלגנטיות. תכונות ההופכות את לנצ'יה לאחד ממותגי היוקרה לבית פיאט.
 • התנהגות כביש ונוחות - דגמי הרכב החדשים של לנצ'יה מדברים בראש ובראשונה על חווית נהיגה שלווה, שקטה אך מהירה. עיצוב הפנים של הרכבים מדבר בעד עצמו עם תא נוסעים מרווח, מפנק ויוקרתי שהופך כל נסיעה לחוויה עם התנהגות כביש מעולה.
 • טכנולוגיה וחדשנות - לאורך השנים היתה לנצ'יה בראש הקדמה הטכנולוגית ותמיד הציגה חדשנות מרשימה במכוניותיה. דגמי הרכב החדשים של לנצ'יה מצוידים בטכנולוגיית ESP, 6 כריות אוויר, מערכת בקרת אקלים, חיישני בקרת נהיגה מיוחדים ועוד.

מהם הדגמים הפופולאריים של לנצ'יה?

תחת דגמיה הפופולאריים של לנצ'יה ניתן למצוא את הרכבים הבאים:

 • תחת קטגוריית הרכבים הקומפקטיים של לנצ'יה מככבים הדגמים הבאים: אפסילון, דלתא והמוסה.
 • תחת קטגוריית רכבי הספורט של לנצי ה ניתן למצוא את הדגמים הבאים: לנצ'יה סטראטוס, בטא מונטה קרלו והדלתא אינטגראלה אבולוציונה.
 • תחת קטגוריית דגמי הרכב המשפחתיים ניתן למצוא את דגם הפדרה והלנצ'יה סנטרו סטייל המיניוואן והסטיישן וואגן המשפחתיים המושלמים.
 • תחת קטגוריית רכבי המנהלים מככב דגם התזיס.

לסיכום, אם ברצונכם לרכוש רכב איטלקי קלאסי, עוצמתי ויוקרתי לנצ'יה היא התשובה המתאימה.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.