אוטוסטרדה - פורטל רכב

ההבדל בין SUV לרכבי קרוסאובר

מבין הרכבים הנמכרים ביותר בישראל, ניתן למנות שני סוגי רכב פופולריים – רכב SUV ורכב קרוסאובר – המתאים שניהם למשפחות ולאנשים שאוהבים לנהוג. למרות המראה הדומה שלהם, המתאפיין בגובה ובמימדים גדולים, מדובר בשני רכבים שונים אשר לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו, את המטרות שלו ואת קהל היעד האידיאלי שיוכל להפיק ממנו את המיטב. דווקא בגלל המראה הדומה שלעיתים גורם לאנשים להתבלבל ביניהם – בכתבה שלפניכם נעמוד על ההבדל בין SUV לרכב קאוסאובר.

מהו רכב SUV?

רכב SUV הוא רכב שטח פר-אקסלנס, מהחיצוניות ועד לרכיב הפנימי הקטן ביותר. זה בא לידי ביטוי במבנה של הרכב הכולל פגושים גבוהים וגוף רכב שנבנה בנפרד מהשלדה, נעילת דיפרנציאל והנעה כפולה – 4 על 4, וכן בפיצ'רים שונים אשר הופכים את נסיעת השטח ליעילה, בטוחה וחווייתית יותר. עם זאת, רבים נוטים לכנות את רכב ה- SUV כג'יפ או ג'יפון, אך חשוב לדעת שלא מדובר ברכב מן הסוג הזה, אלא ברכב שמסוגל לתנאי שטח עד גבול מסוים. לצד נסיעת שטח, רכבי SUV מעולים אף יותר בנסיעה בדרכים סלולות.

היתרונות והחסרונות של רכב SUV

  • מקום אחסון גדול – יעיל מאוד כשרוצים לצאת לטיולים בטבע ובשטח
  • בנוי לנסיעה בשטח – תכונות המאפשרות נסיעה בטוחה בתנאי שטח, כולל הנעה כפולה – 4 על 4
  • יכולות גרירה של טנדר – מתאים לטיולים בשטח
  • צריכת דלק גבוהה – בשל מבנה הרכב והכוח שהוא מפעיל, צריכת הדלק גבוהה

מה הוא רכב קרוסאובר?

רכבי קרוסאובר הם מהנמכרים ביותר בישראל בזכות הגמישות שהם מציעים. רכב קרוסאובר הוא רכב המשלב בין מאפיינים של רכב נוסעים מוגבה, לרכב SUV בעל הנעת 4 על 4. רכבי קרוסאובר הם רכבים שמסוגלים לנסיעת שטח עדינה יחסית, וישמחו לעשות זאת בעיקר בדרכים סלולות. ובקיצור – מדובר ברכב המתאים למשפחות מטיילות.

היתרונות והחסרונות של רכב קרוסאובר

  • חסכוני בדלק
  • 4 על 4
  • יכולת גרירה של טנדר
  • מתאים בעיקר לנסיעה בדרכים סלולות – רכב קרוסאובר מתאים לנסיעה בדרכים סלולות, אך עושה את העבודה גם בתנאי שטח
  • רכב גבוה יחסית, למי שאוהב את התחושה

אז למי מתאים מה?

אחרי שעמדנו על ההבדלים בין רכבי SUV לרכבי קרוסאובר, אפשר לראות שלמרות שמבחינה חיצונית הם דומים ומשדרים עוצמה, בפועל הם משרתים אותנו למטרות די שונות. רכב קרוסאובר מתאים יותר למשפחות, בגלל שהוא חסכוני בדלק ומתאים לנסיעה בדרך סלולה. גם נסיעה בשטח יכולה להיות בדרך סלולה, גם אם מסביבה יש הרים וגבעות. זהו רכב שטח עדין מאוד, המתאים למשפחות שמטיילות בשבתות בטבע. רכב SUV לעומת זאת הוא רכב שבנוי לנסיעה בשטח, שלא לומר מיועד לנסיעת שטח, ולכן הוא גם מאובזר בתא אחסון גדול יותר. סוג הרכב הזה יתאים לאנשים שנהיגת שטח בדרכים מורכבות היא תחביב רציני אצלם.

 

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.