אוטוסטרדה - פורטל רכב

הסעות לתלמידים - המלצה של מישהו

תוכן [ הסתר ]

תלמידים רבים נרשמים לגנים ובתי ספר שאינם סמוכים גיאוגרפית למקום מגוריהם ולכן אינם יכולים להגיע אליהם ברגל, אלא הם זקוקים להסעה יומית קבועה בדרך לבית הספר ובמסלול חזרה לביתם אחר הצהריים.

הסעות תלמידים למגוון מוסדות חינוך

מדובר בתלמידים הלומדים בגנים מיוחדים, בבתי ספר דמוקרטיים, בתי ספר ייעודיים או בתי ספר דתיים הממוקמים בשכונה אחרת בעיר או בעיר סמוכה. ההורים מפקידים בידי הנהגים את היקר להם מכל ומצפים מהם למחויבות מקסימלית בהתאם לכך.

הסעות לתלמידים - שיתוף פעולה ועמידה בזמנים

הסעות תלמידים מצריכות שיתוף פעולה בין ההורים או הרשות המוניציפלית לבין חברת הסעות אמינה בעלת רישיון, מטעם משרד התחבורה. יש לתאם מראש את התנאים להסכמים שנתיים להסעת התלמידים באופן יום-יומי. התנאים כוללים את סוג הרכב או האוטובוס המתאימים למספר התלמידים בהסעה, פוליסות ביטוח תקפות, פירוט העלויות ואופן התשלום.

כל אחד מהתלמידים מחויב להמתין במקום המפגש בדיוק בשעה שנקבעה לו כדי שלא יוצר איחור כללי של כל התלמידים למוסד החינוכי. הנהגים מקפידים לעמוד בדרישות ובלוחות הזמנים שתואמו והם עושים כל שניתן כדי להגיע בבטחה ובאופן מסודר, עם כל התלמידים למחוז חפצם, טרם תחילת הלימודים.

הסעות לתלמידים = שקט נפשי להורים

השקט הנפשי הוא נושא מהותי חשוב ביותר עבור ההורים, בטחון זה מאפשר להם להתמקד בעבודתם ולהיות רגועים במהלך היום. התחושה שהילדים נמצאים בידי גורמים אחראים המתמחים בשירותי הסעות לילדים, שמעסיקה נהגים ומלווים מנוסים מספיק כדי להפעיל במקרה הצורך שיקול דעת אחראי ובריא ולא מתנהלים בצורה רשלנית היא הסוד לשקט הנפשי שמלווה את ההורים ברגע שהילד שלהם יוצא לבית הספר.

חשיבות המקצועיות והאינטליגנציה הרגשית של נהגי ההסעות

חברות אוטובוסים נוהגות לבצע לעתים תכופות הכשרות מקצועיות שהן חובה לכל נהגי החברה היות והם מובילי הדרך. ההכשרה כוללת מתן דגשים על דרך ההתנהלות היום יומית הנדרשת מהנהגים כדי לשמור על הילדים שמחים ובטוחים. מעבר לכך, עוברים נהגי ההסעות סדנאות להקניית דרכי התנהגות נאותה ואמינה עם קהל צעיר, תוך מתן מענה אדיב לצרכי התלמידים ולבקשותיהם. בכל סדנה מעניקים תשומת לב מיוחדת לבטיחות ולאחריות הרבה הרובצת על כתפי הנהג בכל הקשור לאופן עלייתו של כל תלמיד לאוטובוס, ואופן ירידתו באופן בטוח, בדרך לביתו בסוף יום הלימודים. הנהגים דואגים שלא יוצר מצב שהתלמיד יימצא בסכנה בעת חציית הכביש. תחנת ההורדה נמצאת במקום הסמוך ביותר לביתו, כיוון שבטיחות התלמידים היא הדבר הראשון בחשיבותו. המלווה עוזר לתלמיד לרדת מרכב ההסעות, כדי שיגיע בבטחה למדרכה הצמודה לביתו ובמידת הצורך אף יחצה עמו את הכביש.

נהג הסעות – תפקיד עם אחריות

הסעת התלמידים היא עבודה הדורשת אחריות רבה במיוחד הן של הנהג והן של הנהלת חברת ההסעות שצריכה לבחון באופן שוטף את מקצועיות הנהגים. במקרים רבים מדובר בתלמידים צעירים מאוד העולים להסעות ולכן יש לוודא שכל פעולה הקשורה בניידות שלהם תתבצע במלוא תשומת הלב, תוך התייחסות והתחשבות אישית של הנהג. המטרה היא להקנות לנהג ולמלווה דרך חשיבה משפחתית שעל פיה כל אחד מהתלמידים נמצא באחריותם לפרקי זמן קצרים שבהם עליהם לחשוב עליו, כאילו הוא ילדם הפרטי.

בחברות ההמתמחות בהסעות תלמידים מקפידים המעסיקים שכל נהגיה יפעלו תוך שמירה על הנהלים החמורים שנקבעו על ידי משרד התחבורה, בדבר כמות שעות העבודה ומספר שעות המנוחה של הנהגים. נהגים הנוהגים במשך שעות ארוכות בכבישים העמוסים, יהיו עייפים מדי בזמן הנהיגה ויהוו סכנה ממשית לכל הסובבים אותם.

הרכבים והאוטובוסים עוברים בדיקות תקופתיות מקיפות באופן תדיר על ידי קצין הבטיחות של חברת הסעות כדי לוודא שהרכב מורשה לנסוע בבטחה. בכל אוטובוס קיימת ערכת מילוט לשימוש במקרי חירום הכוללת עזרה ראשונה וערכת כיבוי אש והנהגים יודעים איך לתפעל את הערכה באופן מהיר ואחראי בעת הצורך.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.