אוטוסטרדה - פורטל רכב

המדריך לשיטת ליסינג לרכבים

ליסינג

בכבישי מדינת ישראל יש כיום שליטה מלאה לרכבי הליסינג, השיטה היעילה והנוחה שעשתה עלייה לארץ מארצות הברית, כבשה את מדינתנו ובצדק. מה שהתחיל מחברות המסחריות מיד גלש לצרכן הפרטי והסיבות לכך הן רבות. במאמר זה ניגע בהיבטים שונים של עסקת הליסינג לרכבים

תוכן [ הסתר ]

מהי עסקת ליסינג?

הגדרת ליסינג מהאנציקלופדיה החופשית וויקיפדיה:

שכר מכר או ליסינג (באנגלית: Leasing) היא שיטת מימון לרכישת ציוד. השיטה מוכרת בציבור בזכות השימוש בה למתן רכב צמוד לעובדים, אך משמשת גם לרכישת ציוד אחר. בהקשר זה קיימים גם תחומים של ליסינג תפעולי, מימוני וליסינג לפרטיים.

לפי ההגדרה אתם כבר מבינים שעסקת ליסינג אינה משמשת לרכישת רכבים בלבד כפי שרבים נוטים לייחס לה, אלא הנה שיטה כלכלית המהווה תחליף מימון לרכישה של רכבים, סוגים שונים של ציוד, כגון :ציוד למשרד למפעלים לשימוש ביתי ומוצרים רבים נוספים...

רבים משתמשים בשיטה הזו על מנת להימנע מרכישה מלאה של המוצר אלא לשם השכרתו לטווח זמן ארוך ובכך חוסכים את הצורך בתחזוק המוצר.

במאמר זה נתייחס בעיקר לעסקת ליסינג לרכישת רכבים.

סוגי עסקאות ליסינג לרכבים

כאמור, ליסינג לרכבים היא שיטת מימון הנעשית באמצעות "שכר מכר". בשיטה זו, יכול הלקוח לחסוך בעלויות הגבוהות הכרוכות ברכישת רכב חדש או משומש ולחלק את ההוצאה לתשלומים חודשיים קבועים וריאליים הנמשכים בדרך כלל במשך שלוש שנים. כמו כן, עסקת ליסינג פותרת את בעל הרכב מטיפול שוטף באוטו, לרבות: ביטוחים, אחזקת הרכב, תיקונים, טיפול עשרת אלפים, טסטים, ביקור במוסכים ועוד.

בישראל קיים מגוון עסקאות ליסינג:

ליסינג תפעולי

הוא עסקה לרכישת רכב ליסינג הכוללת את תחזוקו ותפעולו של הרכב, שיטה זו מתאימה בעיקר לארגונים וחברות, שיטה בעיקר חוסכת זמן, כסף ומשאבים

לקריאה נוספת

ליסינג מימוני

עסקה מסוג זה מהווה מקור מימון לרכישת רכבים, נפוץ במיוחד במגזר הפרטי. השיטה מהווה אופציה טובה וכדאית בהשוואה לאפשרויות המימון הנוספות, קרי הלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות. ליסינג מימוני מעניק גמישות מבחינת מימון הרכישה, לרבות: מגוון אפשרויות תשלום, אפשרות לחלוקת תשלומי הרכב, וכן אפשרות לקניית הרכב בשיטה של

לקריאה נוספת

ליסינג פרטי

עסקת ליסינג פרטי היא שיטה למימון רכישת רכב חדש המיועדת ללקוחות פרטיים. בעסקת ליסינג פרטי, חברת הליסינג מעניקה הלוואה כספית ללקוח בגובה עלות הרכב החדש עם תוספת של ריבית.

לקריאה נוספת

ליסינג יד שניה

עסקה זו מתייחסת לרכישת רכב משומש. במסגרת העסקה מקבלת החברה או האדם הפרטי רכב שהיה בשימוש במסגרת עסקת ליסינג קודמת. לפיכך, עסקה זו לרוב זולה יותר מעסקת ליסינג יד ראשונה, אך יש לה יתרונות וחסרונות

לקריאה נוספת

ליסינג יד ראשונה

עסקה זו מתייחסת לרכישת רכב חדש ישירות מיבואן. שיטה זו היא הנפוצה ביותר בשוק הישראלי. ליסינג יד ראשונה מתייחס לעסקים וחברות המקבלות רכב חדש מהיבואן במסגרת עסקת ליסינג תפעולי או לאחר 3 שנים בתוך עסקת ליסינג תפעולי קיים (דרך מצוינת להישאר תמיד עם דגם חדש ומתקדם). כמו כן, ליסינג יד ראשונה מתייחס לרכישת רכב חדש לאדם פרטי במסגרת ליסינג מימוני/פרטי.

ליסינג ללא מקדמה

ברוב עסקאות הליסינג יש צורך בתשלום סכום מקדמה, חלק מהעסקאות מציעות סכומי מקדמה נמוכים ותשלומים גבוהים או להפך. אך ישנה גם עסקת ליסינג המציעה שיטת תשלומים ללא צורך במקדמה. יש לקחת בחשבון שגובה התשלומים החודשיים במסגרת עסקה זו הוא גבוה יותר.

ליסינג טרייד אין

טרייד-אין הנו מונח המתייחס להחלפת רכב, קרי הלקוח מחזיר רכב משומש ויוצא עם רכב אחר (חדש או משומש). לרוב עסקה זו מתרחשת לאחר שהלקוח סיים את תקופת הליסינג הקודמת על הרכב והוא מעוניין להמשיך לעסקה חדשה ופריסת תשלומים על רכב חדש, במקרה זה הוא מחזיר את הרכב הקודם ולוקח רכב חדש.

יתרונות עסקת ליסינג לרכבים

ישנם מספר יתרונות מרכזיים במהלך ביצוע עסקת ליסינג, והם:

 • תחזוקה שוטפת של הרכב - עסקת ליסינג פותרת אותך מכל טיפול תחזוקתי וכאב ראש רבתי הקשור לרכב ועלותו, לרבות: טסטים לרכב, ביקור במוסך, טיפול עשרת אלפים, החלפת חלקים כמו: רפידות בלמים.
 • הסדרת ביטוח רכב - עסקת ליסינג חוסכת לך את הטיפול בכלל סוגי הביטוחים, שכן במסגרת העסקה ניתן לשלם בעבור כלל הביטוחים כחלק מהתשלום החודשי על הליסינג.
 • כל השירותים תחת קורת גג אחת - עסקת ליסינג מעניקה לך את כלל השירותים הקשורים לרכבך תחת קורת גג אחת, ללא סיבוכים מיותרים ובזמינות גבוהה.
 • גמישות העסקה - עסקת ליסינג ידועה בגמישותה, הניכרת באופציה הניתנת מצד חברת הליסינג להפסקת עסקת השכירות בכל זמן נתון. אופציה המאפשרת לכם להחליף לרכב מדגם חדיש יותר מדי תקופה.
 • שירות על תקלות ותאונות - עסקת ליסינג מקנה לך מענה מיידי בכל הקשור לתקלות או תאונות המשביתות את רכבכם, לרבות: שירותי גרירה, רכב חלופי.
 • רכב חלופי - חברות הליסינג נותנות מענה מלא במקרים בהם הרכב מושבת עקב תקלה או תאונה, אשר אירעה ללקוח במהלך הנסיעה. כאשר חברת ליסינג מבטיחה לספק רכב חלופי ושירותי גרירה במקרים אלו.
 • סיוע במכירת רכב ליסינג - חברות ליסינג רבות מסייעות ללקוח במכירת הרכב, זאת באמצעות הפעלת אתרי מכירה מקצועיים לרכבי ליסינג, המגובים באנשי מכירות מנוסים ופרום מתאים, המאפשר לך לקבל את הסכום המרבי על רכבך בעת מכירתו.
 • תשלום על הנסיעה ברכב בלבד - בעסקת ליסינג בעל הרכב פתור מדאגות מיותרות הכרוכות בתהליך רכישת רכב רגיל, כאשר עלות עסקת הליסינג מסתכמת בשתי פעולות בסיסיות החוסכות לך הון: השכרת רכב ודלק לנסיעה.

צפו בווידאו על יתרונות עסקת הליסינג:

חסרונות עסקת ליסינג לרכבים

לעומת סל היתרונות, ניתן למצוא חסרונות בודדים בעסקת הליסינג והם:

 • רכבי הליסינג הם רכבים אשר עברו מספר ידיים והם רכבים בעלי קילומטרז' מכובד, יחסית לשנת ייצורם, עובדה אשר עלולה להשפיע על מצב הרכב.
 • רכבי הליסינג לרוב אינם מטופלים במוסכי היבואן.
 • בעסקת הליסינג אין אפשרות לבחור בחברה המבטחת אלא לקבל את מחיר חבילת הביטוחים של חברת הליסינג, עובדה שלעתים רבות עשויה לייקר את מחיר חבילת הביטוחים.

ומה לגבי יתרונות וחסרונות קניית רכב מחברת ליסינג

היכנסו לעמוד הבא בוא אספנו לכם סיבות בעד ונגד רכישת רכב מחברת ליסינג.

שווי מס לרכב חברה

אז רגע לפני שקופצים משמחה לקראת קבלת רכב ממקום העבודה, חשוב להכיר מהו שווי מס לרכב. בשנת 2010 השתנו תקנות המס בישראל- החל מינואר 2010 העובד מחויב לשלם מס שווה ערך להטבה שקיבל מהמעסיק.

ולכן, לאור הרפורמה שהתרחשה בעקבות חוק שווי שימוש רכב, עסקת ליסינג ישראל הפכה לעסקה יקרה יותר.

וההמלצה היא לא לקפוץ על הצעות לקבלת רכבים בקלות ורצוי לעשות בדק שוק ולבחון את כל האופציות הנוספות.

פנו לחברות ליסינג והשכרה המציעות חבילות אטרקטיביות.

למידע אודות חברות ליסינג בישראל בקרו בעמוד הבא.

לסיכום, אם ברצונכם לחסוך בעלויות הגבוהות של קניית רכב חדש, אך יש ברצונכם ליהנות מן ההטבות הקשורות לרכב חדש, עסקת ליסינג היא הפתרון הנכון עבורכם.

מדריכים נוספים בתחום הליסינג

מחשבון ליסינג

במאמר הבא תמצא את כל המידע אודות מחשבון ליסינג

לקריאה

שווי מס לרכב

במאמר הבא תמצא את כל המידע אודות שווי מס לרכב

לקריאה

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.