אוטוסטרדה - פורטל רכב

משאיות למכירה

ענף המשאיות למכירה בארץ צובר תאוצה, וזאת הודות להיצע הרחב של משאיות למכירה הקיימות בישראל. משאיות למכירה הן עסק מורכב ובכלל לא פשוט המחייב בדיקה דקדקנית ומקיפה טרם ההחלטה על תהליך רכישת משאית. באופן כללי, טרם רכישת משאית בין שהיא חדשה ובין שהיא מיד שנייה חשוב לדעת מהו ייעודה של המשאית, האם היא נועדה להובלה של מזון הזקוק לקירור, האם היא נועדה להובלה של חומרי בניין? מדובר בשאלות בסיסיות העשויות לנווט נכונה את החלטתכם בדבר קניית המשאית. במאמר הבא, נפרט אודות הקריטריונים המהותיים שיסייעו לכם בעת רכישת משאיות למכירה.

תוכן עניינים

אילו סוגים של משאיות למכירה ניתן למצוא?

באופן כללי ניתן למצוא כיום משאיות למכירה חדשות, משאיות למכירה מיד שנייה ומשאיות למכירה בטרייד אין. מעבר לכך, ישנם סוגים רבים של משאיות למכירה, לרבות הבאות:

 • משאיות בניין - אלו הן משאיות כבדות במיוחד המכילות גרור המאפשר לשאת מגוון של חומרי בניין.
 • משאיות קירור - מדובר במשאיות המיועדות להובלה של מוצרי מזון ולכן מצוידות במערכת משוכללת של קירור.
 • משאיות פול טריילר - מדובר במשאיות ענק בעלות חיבור לגרור.
 • משאיות סמי טריילר - אלו הן משאיות כבדות במיוחד בעלות מכולה סגורה.

אילו מותגי משאיות למכירה פופולאריים קיימים בישראל ?

בישראל ניתן למצוא מגוון מותגי משאיות למכירה, כאשר הפירמות הדומיננטיות בשוק הישראלי הם המותגים הבאים:

 • משאיות איסוזו - משאיות איסוזו הידועות גם בכינוי "הבולדוזר היפאני" הוצגו לראשונה לפני כארבע עשרה שנים ביפן ומככבות בשוק הישראלי מזה שלוש עשרה שנה. משאית הסומו של איסוזו כבשה בסערה את השוק הישראלי וסומנה כמותג השולט בפלח השוק של המשאיות הקלות במשקל כולל של בין 7 ל ? 10 טון.
 • משאיות מרצדס - משאיות מרצדס הן ללא ספק מותג רכב מסחרי ידוע, מוכר ומוביל, המיובא על ידי חברת כלמוביל, מרצדס הוכתרה בין שלושת החברות השולטות בפלח המשאיות הכבדות בישראל.
 • משאיות וולוו - אשר הוכתרו עוד בתחילת דרכן כמשאיות חזקות ואמינות מגלמות בתוכן את כל המאפיינים להם זקוק כל נהג תובלה ממוצע בארץ ובעולם.
 • משאיות רנו - משאיות רנו המשווקות בארץ על ידי חברת מאיר, מפתיעה בשנים האחרונות עם דגמי משאיות עוצמתיות במיוחד כגון הפרימיום והמגנום, המובילות בפלח השוק הקל של המשאיות הכבדות.
 • משאיות דאף - משאיות דאף מתוצרת הולנד, המשווקות בארץ על ידי חברת תשתית ציוד בע"מ. מותג המשאיות דאף הנו המותג המוביל בפלח השוק של משאיות במשקל כולל מורכב (מעל לשלושים ושתיים טון).
 • משאיות מיצובישי - משאיות מיצובישי, המשווקות בארץ על ידי חברת כלמוביל הן מותג יפני מוביל התופסות את נתח שוק המשאיות הקלות בארץ.
 • משאיות קנוורט - משאיות קנוורט, המשווקות בארץ על ידי חברת גלובל הן מותג משאיות אמריקני מוביל בארץ ובעולם.
 • משאיות מאן - משאיות מאן, המשווקות בארץ על ידי החברה המאוחדת למזרח הקרוב נתפסות כמותג משאיות מוביל שכבש את פלח שוק המשאיות הקלות, הבינוניות והכבדות בישראל.

מהם הקריטריונים לרכישת משאית?

כאמור ישנו היצע רחב של משאיות למכירה, כאשר אם ברצונכם להקל על תהליך הרכישה של משאיות למכירה עליכם להתייחס למספר קריטריונים, והם:

 • האם מדובר במשאיות יבואן או משאיות למכירה מיד שנייה - מובן שהתייחסותכם תהא שונה כאשר מדובר במשאית למכירה חדשה מאשר משאית למכירה מיד שניה, שכן אין לדעת מהי היסטורית הכשלים המכאניים והתאונות שעברה המשאית ולכן יש לבדוק בדקדקנות את מצבה.
 • מהו אורך חיי המשאית - משאיות למכירה מיד שנייה כבר עברו כברת דרך על הכביש, ולכן ייתכן ועשויות להתעורר בעיות מכאניות רבות הקשורות לגיל המשאית, לכן מוטב לברר מהו אורך החיים המומלץ לדגם אותו אתם מעוניינים לרכוש וכך תוכלו לבחור בצורה טובה יותר משאיות למכירה מיד שנייה.
 • מהו משקל המשאית - חשוב מאוד לדעת את משקל המשאית כיוון שמשקל המשאית מהווה אומדן הן לקטגוריית השייכות של המשאית (קלהבינוניתכבדה) והן ליכולת המנשא וההובלה שלה.

מהם הפרמטרים להשוואה בין משאיות למכירה מיד שנייה לבין משאיות חדשות ?

אם נתקלתם במספר הצעות של משאיות למכירה חשוב מאוד לערוך סקר שוק ולבדוק האם הצעה של משאיות למכירה מיד שנייה משתלמת יותר מאשר רכישת משאיות חדשות. להלן הפרמטרים שיש להתייחס אליהם בעת ההשוואה.

 • מחיר - מחירה של משאית מיד שנייה, כמובן יהיה נמוך בהרבה מאשר משאית חדשה, אולם יש לשים לב למחיר המחירון בשוק של דגם המשאית המבוקש, על מנת להיות בטוחים שלא מרמים אתכם.
 • גודל - גודלה של המשאית כאמור הוא פרמטר חשוב, זאת בגין העובדה הפשוטה כי משאיות כבדות וגדולות יותר תהיינה יקרות יותר ובעלות ייעוד שונה מאשר משאיות קלות.
 • ייעוד - שאלת השאלות היא מהו ייעודה של המשאית, האם אתם זקוקים למשאית הובלה בקירור או שמא למשאית סמי טריילר, אלו הן שאלות חשובות ביותר בעת רכישת משאית.
 • בטיחות - אל תחוסו על קריטריון חשוב זה שכן אחרי הכול מדובר בחיים שלכם, חפשו תמיד אחר משאיות בטיחותיות המצוידות בכריות אוויר, ואשר זכו לציונים גבוהים במחני ההתרסקות.
 • אמינות - גם כאן, אמינות המותג ואמינות מוכר הרכב הינה קריטית וחשובה מאוד בעת תהליך רכישת משאיות למכירה.

לסיכום, מכירת משאיות היא תהליך מורכב הדורש תכנון, בדיקה, סבלנות ותקציב מתאים, לכן אל תתפשרו על עריכת סקר שוק טרם רכישת משאיות למכירה.

מידע נוסף בנושא משאיות למכירה:

מתעניין במשאיות למכירה ומעוניין לקבל מידע נוסף בנושא? אנא מלא את פרטיך כדי שנוכל ליצור איתך קשר בהקדם, ולענות על שאלותיך.

שם
דוא"ל
טלפון
ההודעה:

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.