אוטוסטרדה - פורטל רכב

להישאר בצד הבטוח - הכל על ביטוח רכב

רכב זה אחד הדברים היותר חשובים בחיינו. בין אם זה בהגעה לעבודה או הסעה של המשפחה והילדים, תמיד נוכל להיעזר בו. ביטוח רכב בארץ הוא חובה לכל בעל רכב, ומכסה אותו במקרה של תאונות, גניבות, פריצות ועוד שלל תקריות שונות. מהו ביטוח רכב ומה חשוב לדעת עליו?

מה זה ביטוח רכב?

ביטוח רכב זה ביטוח מקיף שמכסה את בעל הרכב בשלל תקריות לא רצויות. אם חלילה הרכב עבר תאונת דרכים, פגיעה בצד השלישי, פרצו לרכב או גנבו משהו מהרכב. כל המקרים הללו מכוסים על ידי הביטוח ואפשר להישאר רגועים גם אם נמצאים באחד מהמצבים הלא נעימים האלו.

כיום, כל רכב בארץ ובעולם חייב בביטוח רכב, ואי אפשר לנהוג בלעדיו שהרי זו עבירה על החוק. במקרה של תאונת דרכים ועירוב צד שלישי בכל הסיפור, הביטוח מכסה את הנזקים, לעיתים פיזיים ואף נפשיים, ויעזור בחזרה לשגרה במהירות האפשרית.

ישנם הרבה סוגי ביטוח והרבה חברות ביטוח מציעות חבילות שונות, חלקן בסיסיות וחלק מקיפות יותר. שווה לברר לעומק איזו חברה מציעה מה, ולפי זה לבדוק מה הדבר הטוב ביותר לכם ולרכב שלכם מבחינת היקף כיסוי נזקים ונהיגה בראש רגוע.

מהם סוגי הביטוחים שיש לרכב?

ישנם שלושה סוגים של ביטוח רכב. מומלץ לרכוש את שלושתם כדי להישאר רגועים ולא לדאוג שמא יקרה משהו וזה לא יכוסה על ידי חברת הביטוח. אין לדעת מה יקרה בעתיד, בטח לא על הכביש, וחייבים להיות מכוסים מכל הבחינות. סוגי הביטוח השונים הם:

  • ביטוח חובה לרכב - ביטוח חובה כשמו כן הוא הוא ביטוח שחייב להיות לכל רכב בישראל. זהו הביטוח הבסיסי ביותר לרכב, והוא מכסה נזקי גוף והוצאות רפואיות לנהג ולנוסעים ברכב. במקרה של תאונה, ביטוח חובה גם מכסה כל אדם אחר הנפגע מהרכב.
  • ביטוח מקיף לרכב - זהו הביטוח הרחב ביותר ומכסה כל אפשרות נזק אפשרית, כך שאפשר להיות רגועים. הכיסוי כולל נזק מתאונות, גניבה, פריצה. הוא כולל גם הרחבות לביטוח כמו נזק לשמשות, גרירת הרכב במקרה של תאונה, ועוד.
  • ביטוח צד ג' (צד שלישי) - אם, חלילה, עברתם תאונת דרכים ופגעתם ברכב השני, ביטוח זה מכסה גם נזק לצד שלישי, אך אינו מכסה את הנזק לרכב שלכם. זהו ביטוח חשוב מאוד היות ואין לדעת מה יקרה בעתיד, ובמקרה של תאונה עם רכב שעולה לא מעט כסף, הביטוח יישא בהוצאות וכך לא תצטרכו לשלם בעצמכם.

נשארים בצד הבטוח עם ביטוח רכב

ביטוח רכב הוא חובה לכל רכב בישראל, ומעניק שקט נפשי לנהג גם במקרה של תאונות, פריצות או גניבות, וגם במקרה של פגיעה ברכב אחר. כך תוכלו לנהוג בראש שקט ולדעת שיש מי שעומד מאחוריכם גם במקרים כאלו, בהוצאה חודשית מזערית לעומת הנזק שיכול להיגרם בעתיד.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.