אוטוסטרדה - פורטל רכב

סוללות ליתיום לאופניים חשמליים

e-bike-g25af7dd57-640

אופניים חשמליים הם כלי הרכב המועדף על הישראלים. הדבר נכון תמיד, ונכון שבעתיים כשמדובר בתושבי הערים הגדולות ובכלל. אופניים מאפשרים למשתמש להתנייד במהירות ממקום למקום, תוך הימנעות מעמידה ממושכת בפקקים. זאת ועוד – לאופניים חשמליים אין צורך למצוא חניה והתחזוקה שלהם זולה בהשוואה לכלי רכב ממונעים.

בשנים האחרונות השתפרו טווח הנסיעה והמהירות של האופניים החשמליים, כתוצאה מהשיפור ביעילות של סוללות לאופניים חשמליים. מהם הגורמים המשפיעים על היכולת והמהירות של האופניים החשמליים? מה בין סוללות חזקות לעוצמה של האופניים? איך לבחור סוללות לאופניים חשמליים איכותיות וחזקות? מהם הפרמטרים לבחירת סוללות? כל התשובות בהמשך.

הגורמים המשפיעים על היכולת והמהירות של אופניים חשמליים

אופניים חשמליים, כשמם כן הם, מבוססים על מנוע חשמלי. המנוע מאפשר לאופניים לנוע בלי שהרוכב יצטרך לדווש. זאת, כמובן, במסגרת המגבלות החוקיות והצורך בשמירה על הבטיחות של הרוכב. יש שלושה גורמים חשובים המשפיעים על היכולת והמהירות של אופניים חשמליים:

  • מנוע: ככל שהמנוע של האופניים עוצמתי יותר, כך היכולת של הרוכב למצות את המיטב מהאופניים תהיה גבוהה יותר. חלק חשוב שמסייע להשיג תוצאה טובה הינו בקר המנוע. בקר איכותי מסייע לפעילות התקינה של המנוע ומאפשר לרוכב למצות טוב יותר את הסוללה.
  • ידית הילוכים: טוב, זה לא בדיוק ידית הילוכים אלא ידית תאוצה. הידית הזאת מאפשרת להגביר בהדרגה את עוצמת הפעולה של המנוע ואיתו את המהירות.
  • סוללה: למעשה, סוללות לאופניים חשמליים הן הדבר החשוב ביותר באופנים. ככל שהסוללה איכותית יותר, כך ההשפעה שלה על הנסיעה תהיה גדולה יותר. חשוב, לפיכך, לבחור סוללה חזקה. כמו כן חשוב להקפיד שהסוללה תתאים למנוע, כדי שניתן יהיה להפיק ממנו את המיטב.

מה הקשר בין סוללה חזקה לעוצמה של האופניים

למעשה, סוללות לאופניים חשמליים הן הלב של האופניים. ישנם שני פרמטרים משמעותיים בעניין זה: הפרמטר הראשון הוא עוצמת הסוללה. ככל שהסוללה חזקה יותר, כך היא תאפשר לאופניים לפעול זמן רב יותר. בנוסף, בלאי של סוללות איכותיות הוא נמוך יותר ויש להן יותר מחזורי טעינה. הפרמטר השני הוא איכות הסוללה. ככל שהסוללה איכותית יותר, אורך החיים שלה יהיה ארוך יותר בסיכומו של עניין.

איך לבחור סוללות לאופניים חשמליים

בחירת סוללה חזקה לאופניים חשמליים מתבצעת תוך התשבות בשני פרמטרים משמעותיים:

  • איכות הסוללה: סוללה איכותית תחזיק מעמד זמן ארוך יותר ותאפשר יותר מחזורי טעינה. נכון להיום, סוללת ליתיום לאופניים חשמליים הן פתרון איכותי וזמין.
  • התאמת הסוללה למנוע: נוסף על סוג הסוללה, חשוב לבדוק שהסוללה עצמה מתאימה למנוע. כך למשל למנוע 36 וולט, חייבים להתאים סוללה 36 וולט. רכישת סוללה חלשה למנוע חזק יכולה להיראות מוצלחת בהתחלה, אבל אז מתברר שהיא מתבלה מהר יותר.

אם יש לך עניין לשפר את איכות הנסיעה באופניים החשמליים שלך, זה המקום עבורך. צור קשר כעת והמומחים של אוטוסטרדה - פורטל רכב ישיבו לך על כל שאלה. 

 

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.