אוטוסטרדה - פורטל רכב

מזראטי

תוכן [ הסתר ]

מזראטי השילוב האולטימטיבי בין מכונית יוקרה אמיתית, חיית מסלולים רצינית ונשמה איטלקית. מזראטי היא ללא ספק החלום המוטורי של כל נהג מרוצים מתחיל. האיטלקיה העצבנית מגיעה אלינו הישר מבולוניה ? מעוז מכוניות הסופר על האיטלקיות, המבטיחה לכל נהג חווית נהיגה עולמית.

במאמר הבא, נפרט אודות מכונית העל הספורטיבית מזראטי ונברר מהם האיכויות והדגמים המנצחים של מזראטי.

הידעת?

  • דגמי העל של מזארטי מיוצרים במהדורות מוגבלות של אלפי יחידות ומחירן נע בין 80,000 $ ל - 115,000 $ אלפי דולרים.
  • על עיצוב הלוגו אמון האח מריו בשושלת הברוכה של משפחת מזראטי, היחידי מבני המשפחה שעסק בציור ולא בהנדוס מכוניות. הלוגו המסחרי של מזראטי מורכב מקלשונו של נפטון (שהושאל מהפסל הנודע של נפטון).
  • דגמי רכב מבית מזראטי הוא כוכב עולה במרוצי הפורמולה 1, המפגינה ביצועים מרשימים במיוחד.
  • דגם המזראטי MC12 יוצר במהדורה מוגבלת במיוחד של 50 יחידות של מכוניות בלבד.

60 שניות על מותג הרכב האיטלקי היוקרתי מזראטי

יצרנית מכוניות העל האיטלקית מזראטי הוקמה בשנת 1914 בבולוניה (הנמצאת במחוז הצפוני של איטליה) על ידי האחים מזראטי: בינדו, אלפיירי, קרלו, ארנסטו, אטורה ומריו.

נקודת הציון הראשונה של החברה התחילה במיזם משותף של האחים כשהחליטו לבנות מכונית גרנד פרי בנפח של שני ליטרים עבור חברת דיאטו. דיאטו החליטה לדחות את ייצור המכונית וכך למעשה הוחלט על הקמתה של חברה המתמחה בייצור של מכוניות ספורט תחרותיות וכן מכוניות ייעודיות למרוצי הגראנד פרי.

האירוע שסימן את עתידה המוצלח של מזראטי, הוא ללא ספק ניצחונה ההיסטורי של מזראטי במרוץ 1926. מאז ואילך, החלה מזראטי בייצור של מכוניות בעלות שישה עשר צילינדרים.

בתחילת שנות ה - 70 התחרות בענף מכוניות העל באיטליה היה בשיאו, עובדה שחייבה את מזראטי להתאים את עצמה לנוף, ואכן כך הצטרפה מזראטי לטרנד האיטלקי והחלה בייצור של מכוניות על דו מושביות.

במרוצת השנים נרכשה החברה והפכה לחברת הבת של פרארי, וכיום, מזראטי היא חברת בת של פיאט, הנחשבת לאחד ממותגי העל היוקרתיים של התאגיד האיטלקי.

מזראטי - יצרנית מכוניות העל האיטלקית הספורטיביות

ראשית, אין מה לדבר היופי הנצחי של מכונית העל האיטלקית מזראטי כובשת הלבבות הקטנה סוחפת אחריה שרשרת ארוכה של חובבי ספורט מוטורי מושבעים. העיצוב המרשים, המראה החייתי, הקווים הדינאמיים, העוצמה והספורטיביות המבצבצת מכל פינה ופינה במכונית המזראטי ניכרת היטב בחרטום החצוף בחזית ובאחוריים הקצרים המדברים בשפה העיצובית האופיינית למזראטי. המנועים העוצמתיים של מזראטי, הטכנולוגיה ומערכות הבקרה המתקדמות הם שהופכים את דגמי מזראטי ליצירת מופת על גלגלים.

שנית, הודות לאיכויות הרבות של מכוניות מזראטי לנהג מובטחת חוויית נהיגה עילאית, הניכרת לא רק בביצועים המרשימים אלא גם בעיצוב הפנים, נוחות תא הנוסעים, היוקרה, הפאר ושלל הפינוקים שהושתלו בתא הנוסעים.

מהם דגמי הרכב הפופולאריים של מזראטי?

  • תחת קטגוריית רכבי הקונספט של מזראטי מככבים: ה - Granturismo mc וה- Birdcage 75th.
  • תחת קטגוריית רכבי העל ניתן למצוא את דגמי הרכב הבאים: Granturismo ו - Granturismo s.
  • תחת קטגוריית רכבי הפאר מככבים הדגמים הבאים: Quattroporte, Quattroporte s ומזראטי Coupe.
  • תחת קטגוריית רכבי המירוצים ניתן למצוא את הדגמים הבאים: Gran Sport ו - MC12.

לסיכום, אומנם את מכונית המזראטי לא תוכלו למצוא בארצנו הקטנטונת, אך אם ברצונכם להגשים חלום ישן ולנסוע לשוק הכרמל עם מכונית מזראטי מדגם MC12 הפשילו שרוולים ותתחילו במשא ומתן נמרץ עם מס הכנסה ואולי אתם תהיו יחידי הסגולה בישראל המחזיקים במכונית מזראטי דנדשה.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.