אוטוסטרדה - פורטל רכב

ביטוח משאיות

ביטוח משאיות נחשב כיום לאחת מן הפוליסות המורכבות ביותר בענף הביטוח הממונע. הסיבה למורכבותה של הפוליסה, נובעת מן העובדה כי רמות הסיכון הנן גבוהות מאוד, ולכן מחייבות ביטוח ייחודי המותאם לסכנות הצפונות לבעלי משאיות. כיוון שמדובר בכלי רכב כבדים במיוחד, אזי יש חשיבות ראשונה במעלה לביצוע ביטוח רכב מקצועי ומקיף, זאת לנוכח העובדה כי כל תקלה המשביתה את הרכב, משביתה את הפרנסה. לפיכך, מוטב להשקיע מחשבה רבה בבחיר פוליסת הביטוח המתאימה ממש כפי שהייתם פועלים בבחירת ביטוח רכב ולדאוג כי יהיה כיסוי לכל תקלה, תיקון, החלפות וגרירות של הרכב. במאמר הבא, נבאר מהו ביטוח משאיות, ומהי הדרך הנכונה לבחור את פוליסת הביטוח המתאימה לצרכיכם העסקיים.

משאית

תוכן עניינים

מהו ביטוח משאיות?

משאיות וצמ"ה הוא ענף ביטוח ייחודי, המותאם באופן ספציפי לכלי רכב כבדים המבצעים שירותי הובלה והפצה, כמו גם עבודות הנדסה אזרחיות, לרבות: פיתוח תשתיות, הובלות, מחפרים, חקלאות, בנייה, עבודות עפר, כבישים ועוד. ביטוח משאיות כולל בתוכו שלושה תחומי ביטוח: ביטוח מקיף, ביטוח חובה וביטוח רכב צד ג'. הסבר:

  • ביטוח חובה - כאשר מדובר בפוליסת ביטוח משאיות, יש להבחין בין שתי סוגי פוליסות: ביטוח חובה למשאיות עד 16 טון, וביטוח חובה למשאיות מעל 16 טון. ביטוח חובה מטרתו לכסות הן נזקי גוף הנגרמים לנוסעי הרכב המבוטח, והן להולכי הרגל שנפגעו מהמשאית.
  • ביטוח צד ג' - הוא ביטוח משאיות המעניק כיסוי לנזקים הנגרמים לצד ג' בלבד. ביטוח צד ג' נועד לפצות את בעל הרכב במקרים בהם רכבו גרם לנזק לרכושו של אדם אחר. ביטוח משאיות צד ג' יופעל במקרים בהם בעל המשאית פגע עם רכבו ברכבו של אדם אחר, כיסוי על הוצאות עבור בית המשפט בהתאם לסוג הפוליסה של בעל המשאית.
  • ביטוח מקיף - הוא ביטוח משאיות אשר נועד להעניק כיסוי לבעל המשאית המבוטחת מפני מקרי גניבה, התהפכות, התפוצצות, שיטפון, התנגשות, התלקחות ועוד. חובה בכל הקשור לביטוח משאיות חדשות

מהם הכיסויים הנכללים בפוליסת ביטוח משאיות?

כאמור, לכל פוליסת ביטוח יש סעיפי כיסוי אחרים, אולם הכיסויים הנכללים בפוליסה המקובלת לרכבים כבדים היא לנזק הנגרם למשאית כתוצאה מ- התנגשות, התפוצצות, אש, גניבה, אש, התלקחות, התהפכות וברק. כאשר יש אפשרות להרחיב את רמת הכיסוי בביטוח המשאיות תמורת תשלום נוסף, לרבות הכיסויים הבאים: גרירה, ביטוח מתקנים חשמליים, ביטוח אביזרים, כיסוי רעידות אדמה, כיסוי מפני סיכון בשל מהומות ושביתות, חבות עבור צד שלישי בשל נזקים שנגרמו לגוף מן הרכב, ועוד.

כיצד לבחור נכונה בפוליסת ביטוח משאיות מתאימה?

על מנת לבחור את פוליסת הביטוח הנכונה, עליכם לשים לב למספר פרמטרים:

  • עליכם לבחור בפוליסת הביטוח, אשר תעניק לכם ולרכבכם את רמת הכיסוי המקסימלית.
  • טרם בחירתכם בפוליסת ביטוח ספציפית עליכם לבצע השוואת מחירים ולבחור את פוליסת הביטוח המאפשרת לכם חבילת ביטוח מקיפה ומקצועית במחיר אטרקטיבי.
  • מעל לכל זאת, עליכם לבחור בפוליסת ביטוח, אשר תהיה מותאמת לצרכים העסקיים והאישיים שלכם על מנת להבטיח לעצמכם את רמת הכיסוי הטובה והנכונה ביותר עבור משאיתכם.
  • שוק הביטוח הוא תחום מאוד תחרותי. לכן, לפני שאתם מחליטים לרכוש חבילת ביטוח בחברה מסוימת, מוטב ראשית לברר מהו ניסיונה בתחום, את רמת השירות, האמינות והמקצועיות ל המשרד המבטח, ורק לאחר שבוררו כל הסעיפים הללו, תוכלו לבחור בחכמה את הדרך הנכונה לבטח את משאיתכם.

לסיכום, רמת הסיכון הגבוהה הכרוכה בנהיגה ברכבים כבדים מסוג משאיות, מחייבת ביטוח משאיות מתאים, מקצועי ואמין, אשר יבטח אתכם במצבים קיצוניים.

מידע נוסף בנושא ביטוח משאיות:

מתעניין בביטוח משאיות ומעוניין לקבל מידע נוסף בנושא? אנא מלא את פרטיך כדי שנוכל ליצור איתך קשר בהקדם, ולענות על שאלותיך.

שם
דוא"ל
טלפון
ההודעה:

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.