אוטוסטרדה - פורטל רכב

המדריך המקיף לקניית מכבש

תוכן [ הסתר ]

מכבשים הם כלי עבודה הנדסיים שהרבה מאוד עבודות בתעשייה לא היו מבוצעות כהלכה וכנדרש ללא השימוש בהם. כאשר בוחרים את המכבש הנכון והמתאים עבור כל תנאי שטח בנפרד ועבור המטרה הסופית – אין ספק שהעבודה תתבצע בצורה הטובה ביותר וללא בזבוזי זמן וכסף. בעידן שבו עבודות עפר וסלילת כבישים חייבות להתבצע בפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי, ישנה חשיבות עצומה לבחירה של המכבש הטוב ביותר, מתוצרת החברה שנחשבת למובילה בעולם כלי הרכב ההנדסיים, כלומר המכבש שלבטח ישיג את התוצאות הרצויות. דבר חשוב לא פחות הוא איש המקצוע שמפעיל את המכבש.

כיצד פועל מכבש ולמה הוא משמש?

המכבש פועל על ידי הפעלת לחץ רב, לחץ שמשנה את התכונות והמבנה של החומר שעליו הוא פועל. ישנם כיום כמה סוגים של מכבשים וחשוב לדעת להתאים את הסוג הנכון והמתאים לכל משימה ולכל חומר שעומד על הפרק. אפשר כיום למצוא מכבש בעבודות עפר שונות - בעיקר ביישור השטח במהלך סלילת כבישים ויש גם מכבשים שיש בהם שימוש בתעשיית הדפוס. בעבר היה נפוץ מאוד לראות מכבשים בתהליך הייצור של תקליטים מוויניל. אמנם פה ושם אפשר עדיין לראות את זה קורה, אך ידוע

שתעשיית התקליטים הצטמצמה בצורה משמעותית בעשורים האחרונים. הציבור הרחב יכול להתרשם בעיקר מעבודתו של המכבש באתרי בנייה וסלילת כבישים בצידי הדרכים.

איך בוחרים מכבש חדש לקנייה?

מי שמנהל אתר עבודה או עוסק בתחום של חברות בנייה לבטח יידע איזה סוג של מכבש מתאים ודרוש בכל משימה או לכל אתר עבודה. הסוגים השונים של מכבש עפר נבדלים זה מזה במשקל שהם מפעילים על השטח או במנגנון ההפעלה שלהם עצמם – ישנם מכבשים שמבוססים על הנעה הידראולית ויש מכבשים פנאומטיים. על ידי הכרה של מנגנוני ההפעלה השונים אפשר להבין ולנבא מה תהיינה התוצאות של השטחת חומרי הגלם שבשטח וכך מנהל העבודה בוחר את המכבש שהכי יתאים למשימה.

היכן ניתן לקנות מכבש ומהו טווח המחירים?

ישנן חברות שיש להן צי של רכבים הנדסיים ובכלל זה גם מכבשים מסוגים שונים ובמידה וחסר המכבש הדרוש – ללא ספק יהיה צורך לרכוש אחד כזה על מנת לייעל את העבודה באתר. טווח המחירים של מכבשים חדשים נע סביב כמה עשרות אלפי שקלים, כתלות בסוג ובמצב המכבש. אפשר כיום לקנות מכבש משומש וכך להוזיל עלויות ועדיין לקבל מהמכבש את התוצאות הדרושות באתר הבנייה. מנהל האתר יצטרך לתת את הדעת לגבי המשקל שנדרש המכבש להפעיל, מנגנון הלחיצה המתאים ביותר לתנאי השטח וכמובן הכרות עם חברות יצרן מוכרות שכבר יש חוות דעת טובות מכלי העבודה שלהן.

מכבש קטרפילר – תמיד בחירה נכונה!

קטרפילר נחשבת לחברה מוכרת ומובילה בעולם הבנייה. החברה מציעה צי עצום של כלי עבודה ורכבים שמתאימים לכל משימה ולכל צורך. בנוסף, לחברה נציגויות בכל העולם ואפשר לדעת שיש מי שעומד מאחורי כלי העבודה המעולים מתוצרתה. רכבי העבודה מיוצרים בטכנולוגיות חדישות שמאפשרות להם טווחי תנועה שלא קיימים ברכבי עבודה אחרים, הם מאפשרים עבודה במשקלים גדולים מאוד, כמו גם בהפעלת לחצים גבוהים במיוחד בשטח ולא סתם רואים אותם כמעט בכל אתר עבודה או כביש חדש. כלי הרכב מודולריים ואפשר להתאים את נתוני העבודה שלהם במקום בצורה קלה ומהירה וכך הם בעצם משמשים כיותר מכלי עבודה אחד בלבד.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.