למבורגיני

למבורגיני השור הזועם של מכוניות העל הספורטיביות היא ללא ספק אחת המכוניות המרשימות, המהירות והיפות ביותר שנעשו עלי אדמות. למבורגיני אוחזת בשרביט הקסם זה זמן רב ומאז עברה לבעלות הגרמנית היא אוחזת בהצלחה מרבית.

במאמר הבא, נציג בפניכם את נפלאות יצרנית רכב הלמבורגיני, וכן נדון באיכויות הכוללות של דגמי העל של למבורגיני.

הידעת?

60 שניות על מותג הרכב האיטלקי "הזועם" למבורגיני

יצרנית הרכב האיטלקית למבורגיני הוקמה בשנת 1963 בכפר סנט'אגתה בולונז שבבולוניה על ידי מייסד החברה פרוציו למבורגיני.

חברת למבורגיני החלה את דרכה כחברה לייצור טרקטורים צבאיים. האגדה מספרת כי מייסד החברה פרוציו למבורגיני, שהיה אספן של מכוניות על ספורטיביות, החזיק בדגם של פרארי ובעקבות תקלה בקלאץ' החליט לפנות למנהל החברה בכבודו ובעצמו ? אנזו פרארי. רק שפרארי הזועם לא הסכים לראותו ואף טען כי אין הוא מבין דבר וחצי דבר בייצור של מכוניות. כך למעשה הפכה תשוקתו של למבורגיני למכוניות, לזיק של יצירה שהתפתחה לפתיחת חברה לייצור מכוניות ספורט יוקרתיות העונה לשם למבורגיני.

למבורגיני קצרה שבחים רבים על מסלול המרוצים ובקרב קהל הנהגים העולמי, בעיקר בזכות דגמי הלמבורגיני קונטאש, למבורגיני מיורה ולמבורגיני דיאבלו.

במשך השנים, נקלעה למבורגיני לקשיים כלכליים ועברה בעלויות רבות, לבסוף בשנת 1998 עברה לבעלות של קונצרן הרכבים הגרמני ? פולקסווגן.

למבורגיני- חיה רעה מבית טוב

מאז הקמתה הציגה מכונית הלמבורגיני מפגן חזותי מרשים המתחיל בחזון עיצובי מודרני מתקדם הבא לידי ביטוי במראה חזק ומרשים של קווים חדים וישרים, דלתות המספריים המזוהות כל כך עם למבורגיני. המראה הקלאסי של מכונית הלמבורגיני בא לידי ביטוי בעיצוב של ישבן קטום ומורם ופרונט חד ואופקי המשדר את אותותיה של למבורגיני "קשוחה וזועמת".

מכונית הלמבורגיני היא אחת ממכוניות הספורט היוקרתיות, המהירות והחזקות ביותר בתעשיית הרכב. מכונית הלמבורגיני מצוידת במספר טכנולוגיות מובילות לרבות: הנעה כפולה, נפח מנוע של 5200 ליטר הספק של 580 כוחות סוס, מהירות מרבית של 339 קמ"ש ומהירות האצה מ-0 ל-100 ב-3.3 שניות בלבד.

אין ספק כי מדובר באחת מהמכוניות היפות, החזקות והמהירות בתבל.

מהם הדגמים הפופולאריים של למבורגיני?

למבורגיני יצרה מספר דגמים פופולאריים לרבות:

לסיכום, מכונית העל האיטלקית למבורגיני היא ללא ספק אחת המכוניות המרשימות בשוק הרכב העולמי.