רנו

יצרנית הרכב רנו נחשבת לאחת מיצרניות הרכב הצרפתיות המובילות באירופה, אשר קטפה את תואר מכונית השנה של אירופה לא פעם ולא פעמיים. מעבר לכך, זכו דגמי הרכב של רנו לדירוג גבוה במבחני הריסוק של הארגון האירופי NCAP, עובדה ההופכת באחת את הנסיעה בדגמי רנו לאחת מן הבטוחות בשוק הרכבים. במדריך הבא, נספר אודות התפתחותה של יצרנית הרכב הצרפתית המובילה רנו, וכן נפרט אודות דגמי הרכב הפופולאריים של רנו וייחודיותם.

הנה מספר עובדות שלא ידעתם על רנו

קצת היסטוריה רבותיי

הסיפור של רנו מתחיל באדם בעל גורל מיוחד. מר לואיס רנו. ההרפתקה התחילה ב - 24 לדצמבר שנת 1898, השנה בה לואיס נענה לאתגר הגדול מכולם - להסיע את דגם "הויאוטרט" שבנה יחד עם אחיו פרדיננד ומרסל בחצר בית הוריו בביליאנקורט (הסמוכה לפאריז) לאורך רחוב "לפיק" שבמונמרטר פאריז.

הניסוי שערך, קנה לו את שנים עשר הלקוחות הראשונים לבית רנו, שהזמינו את דגם הויאוטרט לעצמם.

מאז ימי התום התרחבה החברה והחלה לייצר קשת של דגמי מכוניות עד לבואה של מלחמת העולם השנייה, משהולאמה החברה לטובת ממשלת צרפת.

לאחר המלחמה הוחזרה החברה לבעליה והוסיפה להתחדש ולהתרחב.

בשנת 1990 החלה יצרנית הרכב רנו לקיים שיתופי פעולה עם יצרנית הרכב היפאנית ? ניסאן, ואף חולקת במניות משותפות. נתון אשר הפך את קבוצת רנו- ניסאן לקבוצה הרביעית בגודלה בשוק הרכב העולמי.

הפרויקט העתידני של רנו - "בטר פלייס" לייצור רכבים ירוקים המונעים על חשמל מתוכננת לצאת לפועל בשנת 2011.

כך שיש עוד למה לצפות...

החברה המשווקת את דגמי רנו בארץ היא קבוצת קרסו המספקת מגוון שירותים לרבות: מרכז שירות לרכב בתפוצה ארצית, שירותי מכירת רכב חדש ואף ליסינג ישירות מהיבואן רנו. מעבר לכך, ניתן לרכוש חלקי חילוף לרכב ואף אביזרי רכב בכל מוסך רנו בארץ.

מהם הדגמים הפופולאריים?

יצרנית הרכב רנו מצטיינת במספר תחומים אשר הפכו אותה למכונית אירופאית פופולארית, לרבות:

אחד מן העקרונות המרכזיים עליה שמה יצרנית הרכב דגש הוא נושא הבטיחות. עובדה הניכרת בשאיפה לרמת בטיחות מקסימאלית עבור הנוסעים במושה הקדמי והאחורי גם יחד.

אחד מן הדגמים הספורטיביים המובילים של החברה הוא לא אחר מאשר רנו מגאן טרופי וכן פיג'ו 908 "הספורטיבית ההיברידית".

הדגמים הפופולאריים של רנו הם הבאים:

לסיכום, אם בטיחות, קדמה וחדשנות הם איכויות החשובות לכם ברכבים, רכבי רנו הם התשובה הנכונה.