אוטוסטרדה - פורטל רכב

ביטוח רכב

תוכן [ הסתר ]

ביטוח רכב הוא ללא ספק, אחד מן הביטוחים החשובים ביותר הקיימים בישראל. ריבוי מקרי התאונות המתרחשות מדי יום על כבישי ישראל, מחייבות את כל בעלי הרכבים בישראל לרכוש פוליסת ביטוח רכב מתאימה אשר תהלום את צרכיהם. במאמר הבא, נבאר מהי פוליסת ביטוח רכב ומהם השלבים שיש לעבור טרם רכישת פוליסת ביטוח רכב.

ביטוח רכב

מהו ביטוח רכב?

ביטוח רכב הוא הסכם- פוליסה, הנכרת בין פלוני לחברת הביטוח, ובו מפורטות כל הסכנות והתנאים, אשר במידה ויתרחשו בפועל תהיה חברת הביטוח ערבה לשאת בהוצאות הכרוכות במקרה. קניית פוליסת רכב, כרוכה בתשלום עבור הסיכון המבוטח, המכונה "פרמייה". חישוב מחיר הפרמייה מותנה בפרמטרים שונים ועשוי להשתנות מאדם לאדם.

   

כיצד נקבע מחיר פוליסת ביטוח רכב?

ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על מחיר הפרמייה של פוליסת ביטוח רכב, והם הבאים:

 • גיל ומין הנהג - צעירים משלמים יותר עבור פוליסת ביטוח מאשר מבוגרים, כמו גם גברים משלמים יותר מאשר נשים בעבור פוליסת ביטוח.
 • ותק הנהג - ככל שותק הנהג הינו קצר יותר כך פוליסת הביטוח תהא יקרה יותר.
 • סוג הרכב- פרטימסחריאופנועמשא - ניכר הבדל משמעותי בין מחיר פוליסת רכב פרטי לעומת מחיר פוליסת ביטוח של רכב משא.
 • גודל נפח המנוע של הרכב - גודל נפח המנוע של הרכב עשוי אף הוא להשפיע על מחיר הפוליסה- ככל שנפח המנוע גדול יותר כך גם פוליסת הביטוח גבוהה יותר.
 • הימצאות או היעדר כריות אוויר ברכב - אלמנט העשוי להשפיע על המחיר הוא כריות האוויר. כאשר, היעדר כריות אוויר ברכב עשוי לייקר את מחיר הפוליסה.
 • סוג השימוש ברכב - האם מדובר ברכב למטרות עבודה או מטרות אישיות- משפחתיות, מי הם המבוטחים..אלו פרמטרים העשויים להשפיע מאוד על מחיר הפוליסה. תביעות ביטוח בשלושת השנים האחרונות - נהגים "זהירים" משלמים פחות מאשר נהגים "מסוכנים". כלומר: אם בשלושת השנים האחרונות יש באמתחתך מספר תביעות לא קטנות, אזי חברת הביטוח תבקש מחיר גבוה יותר עבור הפוליסה שלך.

מהם השלבים לרכישת ביטוח רכב?

ישנם מספר צעדים בסיסיים אותם עליכם לעבור טרם רכישת פוליסת ביטוח והם הצעדים הבאים:

 • ראשית, עליכם לבחור את סוג הביטוח בו הנכם מעוניינים, וכן את המחיר המשוער..
 • שנית, עליכם לערוך סקר שוק ובו עליכם לברר אודות תנאי המחיר במספר חברות ביטוח, מה מבין כלל והתכניות של ביטוח הרכב הנן אטרקטיביות עבורכם.
 • שלישית, עליכם לבחור במספר מצומצם של פוליסות רלבנטיות ולבחון היטב מהם ההבדלים בין הפוליסות, מהו גובה הפיצויים המובטחים בכל פוליסה ופוליסה במקרה שלך תאונה, מהי הפרוצדורה המשפטית המקובלת בעת תביעת חברת הביטוח בכל חברה וחברה, ועל פי הפרמטרים הללו לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם.
 • רביעית, מוטב לבדוק מהן ההרחבות שמציעה כל חברת ביטוח לפוליסת ביטוחי רכב בסיסית, וכן מומלץ לעבור בדקדקנות רבה על נספחי הפוליסה, על מנת שלא תצוצנה לכם הפתעות.

אילו סוגי ביטוח רכב קיימים?

ישנם שלושה סוגים של ביטוח רכב: ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

 • ביטוח חובה - כשמו כן הוא- חובה, שכן כל בעל רכב בישראל מחויב על פי החוק לעשות ביטוח חובה לרכבו. ביטוח חובה מעניק לנהג כיסוי לכל אחד מיושבי הרכב בעת תאונת דרכים.
 • ביטוח צד ג' - מעניק למבוטח כיסוי כספי במקרים בהם נגרם נזק או פגיעה ברכב אחר.
 • ביטוח מקיף - מעניק למבוטח פיצוי כספי עבור כל אירוע הגורם לנזקים ברכב, לרבות: גניבת הרכב, שיטפון, השחתה, בזיזה, ברק ועוד.

לסיכום, אם ברצונכם לבחור בפוליסת ביטוח רכב מקיפה ומשתלמת הן מבחינת כיסוי והן מבחינת פרמייה, מוטב לערוך סקר שוק ולבחור בפוליסת ביטוח רכב המתאימה לצרכיכם.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.