אוטוסטרדה - פורטל רכב

השכרת משאיות

השכרת משאיות היא תהליך המצריך בדיקה מקיפה ומדוקדקת של מגוון פרמטרים, טרם השכרת משאיות. במדריך הבא, נברר מהם הדגשים שיש לבדוק בעת השכרת משאיות, ואילו דגמי משאיות להשכרה ניתן למצוא כיום בשוק השכרת משאיות בישראל.

תוכן עניינים

משאית

משאית היא כלי רכב כבד שמטרתו להוביל סחורות. ניתן למצוא משאיות בגדלים שונים המיועדות למטרות מגוונות החל מהובלת תוצרת חקלאית, דרך הובלת רהיטים ועד הובלת חומרי בניין.

מבנה המשאית

לרוב משאיות מורכבות ממבנה קדמי ומבנה אחורי. במבנה הקדמי המכונה גם "מרכב קדמי" נמצא תא הנהג, טנק הדלק, שלדת הרכב, המנוע וגלגלי המשאית. במבנה האחורי המכונה גם "גרור" נמצאת המכולה ובה מעמיסים את סחורת ההובלה.

סוגי משאיות

באופן כללי ישנן משאיות כבדות, בינוניות וקלות, כאשר לפי הסיווג המקצועי, ניתן להבחין בשבעה סוגים של משאיות:

 • משאית סמי טריילר - אלו משאיות המכילות שני חלקים נפרדים המכונים: גורר וגרור. כאשר החלק הגורר הוא כאמור המשאית, ואילו הגרור הוא החלק שיש ביכולתו להינתק מן המשאית הוא כמובן המכולה.
 • משאית פול טריילר - זוהי משאית המחוברת אל גרור.
 • משאית חלוקה - זוהי משאית המיועדת להובלה של מוצרי צריכה ומזון וכן הובלת מטלטלים (כדוגמת דגם המשאית של איסוזו סומו).
 • משאיות בניין - זוהי משאית המיועדת להובלה של חומרי בניין ולכן היא בעלת מכולה פתוחה.
 • משאיות אחודה - זוהי משאית בה המכולה הינה חלק בלתי נפרד מהמשאית (מרכב הגרר).
 • משאית אשפה - זווהי משאית המשמשת את הרשויות למען פינוי אשפה וזבל מרחובות העיר.
 • משאית עפר - זוהי משאית בעלת מערבל, אשר באמצעותו ניתן להעמיס ולפרוק עפר.

השכרת משאיות און-ליין

היום ניתן גם להזמין שירותי השכרת משאיות און ליין. פשוט ניגשים לאתר ממלאים את התאריך הרצוי ומאפיינים כמו סוג ארגז ומשקל ואת נקודת האיסוף הנוחה לכם. המשאיות בדר"כ מגיעות עם ביטוח בסיס.

אילו דגמי משאיות ניתן למצוא בחברות השכרת משאיות?

במרבית חברות השכרת משאיות ניתן למצוא ארבעה דגמים של משאיות, והם:

 • סמי טריילר - דגם הסמי טריילר הוא למעשה משאית עם מכולה סגורה.
 • משאיות קירור - דגם זה משמש למטרות הובלה בקירור של מוצרי מזון הזקוקים לתנאי קירור קבועים, ולכן מכיל מערכת ויסות וקירור.
 • טנדר - דגם זה הנו כלי רכב המכיל תא נהג עם ארבע מקומות ישיבה לנוסעים נוספים, וכן מכולה פתוחה או פתוחה למחצה.
 • משאית בניין - דגם זה של משאית מכיל גרור המאפשר נשיאת חומרי בניין.

איך לבחור חברה להשכרת משאיות

בישראל ניתן למצוא מספר חברות המטפלות בתחום השכרת משאיות, כאשר יש לערוך השוואת מחירים בין החברות השונות ולראות איזו חברה הפועלת בתחום השכרת משאיות מציעה את המחירים האטרקטיביים ביותר עבורכם.

בכדי לבחון את הצעות המחיר השונות, יש לשים דגש על קריטריונים שונים אשר יסייעו לכם להחליט על השכרת משאיות בחברה אמינה, מקצועית וגמישה.

הפרמטרים שיש להתחשב בהם בעת תהליך השכרת משאיות הם הבאים:

 • מהי מטרת השכרת משאיות? ראשית, כדאי להבין מהי מטרת השכרת המשאיות. האם מדובר בהובלה חד פעמית של רהיטים, או שמא מדובר בפרויקט הובלה המשמש לצורכי בנייה באתר בדרום ?. הבנת מטרת ההשכרה היא הבסיס לכל תהליך השכרה של רכבים כבדים.
 • האם מדובר בהובלות קצרות טווח או ארוכות טווח? עליכם לבחון האם מדובר בהובלה קצרת טווח או שמא הובלה לטווח ארוך, שכן ייתכן ומשאית מסוג: סמי טריילר לא מתאימות להובלת מטען למרחקים קצרים.
 • התאמת המשאית לתוואי הדרך? יש לשקול מהו תוואי הדרך (האם מדובר בדרך סלולה או עקלקלה ?) ובהתאם למצבו להחליט על סוג המשאית שברצונכם להשכיר.
 • מהו אופי מטען ההובלה? האם מדובר בהובלה של מוצרי מזון הזקוקים לקירור או שמא הובלה של רהיטים ? שיקולים אלו צריכים לבוא לידי ביטוי בעת שיקולי השכרת משאיות.
 • מהי זמינות שירותי התיקון מצד החברה המשכירה? האם חברת השכרת משאיות מספקת שירותי תיקון זמינים עבור לקוח המשכיר צי של משאיות ?. זכרו כי כל תקלה עלולה להשבית את הרכב ואגב כך לגרום להפסדים של זמן וכסף.
 • אילו סוגים של ביטוח למשאית יש? ישנם כשבעה ביטוחים למשאיות. ראשית, יש את חבילת הביטוחים הבסיסית, והיא: ביטוח צד ג', ביטוח חובה וביטוח מקיף. שנית, יש את חבילת הביטוחים הנוספת, לרבות: ביטוח חיים לנהג המשאית, שירותי גרירה וחילוץ, ביטוח הסחורה, אופציה למשאית חלופית בעת השבתות ותקלות, ביטוח אחריות מוביל וביטוח המכסה מצבים של גניבה או נזק הנגרם למשאית. נושא ביטוח משאיות הינו ראשון במעלה, לכן עליכם לאתר את הצעת המחיר המעניקה לכם את מירב הכיסוי והביטחון לצאת לכביש.
 • מהו גיל המשאית? ומהו מצב רמת האחזקה של המשאית? כאשר מדובר במשאיות מחברת השכרת משאיות, כדאי לברר מהו גיל המשאית, כיוון שמדובר ברכבים שעברו כברת דרך.
 • מהם עלויות צריכת הדלק? כמו כן, עליכם לברר מהן העלויות הכרוכות בצריכת דלק, ולהתייחס להוצאות הללו כאל חלק בלתי נפרד מהעלות של השכרת משאיות.

לסיכום, טרם בחירתכם בחברת השכרת משאיות, מומלץ לבחון את כל הפרמטרים אשר צוינו במאמר זה, וזאת על מנת להבטיח כי תהליך השכרת משאיות יותאם לצרכיכם וכיסכם.

מידע נוסף בנושא השכרת משאיות:

מתעניין בהשכרת משאיות ומעוניין לקבל מידע נוסף בנושא? אנא מלא את פרטיך כדי שנוכל ליצור איתך קשר בהקדם, ולענות על שאלותיך.

שם
דוא"ל
טלפון
ההודעה:

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.