אוטוסטרדה - פורטל רכב

חלקי חילוף לרכב

תוכן [ הסתר ]

רובנו משקיעים המון בחיפוש כלי רכב בטיחותיים, שיגנו עלינו ויורידו עד למינימום את האפשרות שניפגע בתאונה. אבל מצד שני אנחנו פוגעים רבות בסיכוי שלנו לשרוד תאונת דרכים. איך? כשאנחנו קונים חלקי חילוף לרכב שאינם מקוריים או כאלו שמיוצרים ללא פיקוח מתאים. אז כדאי שתפנימו: גם חלפים לרכב צריכים להיות באיכות גבוהה.

חלקי חילוף לרכב

מה בין חלקי חילוף לרכב והבטיחות שלנו?

גם אם מדובר בחלקי פח שהחלפתם לאחר תאונה או חלפים לרכב מהתחום האלקטרוני (משאבת דלק, מערכת בלמים, גיר וכדומה) – כולם משפיעים על איכותו של הרכב, רמת הביצועים שלו וכמובן עניין בטיחות הנסיעה בו. כמו שלא תקנו מעבד לא איכותי למחשב שלכם, כך אסור לכם לבחור חלפים לרכב באיכות נמוכה.

סוגי חלקי חילוף לרכב

ישנם שלושה סוגים של חלקי חילוף לרכב שנמכרים בעולם המכוניות:

  • חלפים מקוריים - אלו חלקי חילוף שנמכרים באריזה של יצרן הרכב ומיוצרים עבורו על ידי חברות חלפים שונות. כל חלק מקורי עובר בדיקות ריסוק ואיכות, כך שסוג זה של חלפים הוא האיכותי ביותר
  • חלפים תואמים (OEM) - נמכרים באריזה של החברות המספקות את חלקי החילוף ליצרנים, אך נחשבים לזולים בהרבה. למעשה, אלו בדרך כלל אותם חלפים, אך המחיר שלהם נמוך משמעותית משום שהם מגיעים ישירות מהיצרן
  • חלקי חילוף חלופיים - חלפים לרכב שמיוצרים על ידי חברות שונות ולא מסופקים ליצרן הרכב עצמו. הם יכולים להיות באיכות טובה, אך אין עליהם שום פיקוח, כך שסוג חלפים זה סובל מזיופים רבים ומוצרים באיכות ירודה מאוד

חלקי חילוף לרכב צריכים להיות מקוריים

או תואמים לכל הפחות. אכן, מדובר בהוצאה כספית לא קטנה, אך אם אתם רוצים לשמור על עצמכם ועל פעילותו התקינה של הרכב שלכם, אתם חייבים חלפים כאלו. במקרים רבים חלפים משומשים לרכב לא יהיו מתאימים למכונית שלכם, פשוטו כמשמעו. כשמדובר במכונית, שהכוח ההרסני שלה ידוע, יש לעניין הזה חשיבות גדולה מאוד.

חלקי חילוף לרכב וחברות הביטוח

שימו לב לכך שחברות ביטוח רבות מקפידות גם הן על הנושא: בחלק גדול מפוליסת הביטוח לרכב יופיע סעיף המתעקש על רכישת חלקי חילוף לרכב מהיצרן עצמו, כלומר מקוריים. אם תקנו למרות זאת חלקים חלופיים, תסתכנו בהפרת החוזה ובביטול הפוליסה, מה שיעלה לכם הרבה יותר כסף ממה שניסיתם לחסוך באותו מהלך.

איפה מוצאים חלקי חילוף לרכב?

המקום הטוב ביותר למצוא חלפים מקוריים, בין אם אלו פנסים לרכב, מכסה מנוע או מערכת ממוחשבת, הוא מוסך מורשה. במוסכים המורשים ברחבי הארץ תמצאו את כל החלפים המקוריים שתרצו ואם הם אינם נמצאים במלאי – המוסך יזמין אותם בלי בעיה.

פנייה למוסך היא גם הזדמנות להתייעץ בנושא. מוסכניק טוב ומנוסה יידע אילו חלפים משומשים לרכב יהיו האיכותיים ביותר, מהיכן כדאי לרכוש חלפים כאלו והאם חלק חילוף שכבר רכשתם בעצמכם, באמת מתאים לרכב או עלול לסכן את בטיחותכם.

גם משרד התחבורה פועל בעניין

משרד התחבורה החליט גם הוא להיכנס לעובי הקורה, בניסיון להיאבק בזיופים ובהפצת חלפים לרכב ברמה נמוכה. כך, החליט המשרד להפעיל מוקד טלפוני לטובת דיווח על מכירת חלפים מזויפים או לא תקינים ובמקביל, לנסח קריטריונים מפורטים לגבי ייבוא של חלקי חילוף מחו"ל. בדרך זו, מקווים במשרד, תימנע הפצה מאסיבית של חלקי חילוף לרכב העלולים לסכן את ציבור הנהגים.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.