אוטוסטרדה - פורטל רכב

ביואיק

תוכן [ הסתר ]

ביואיק היא אחת ההצלחות הבטוחות של תאגיד הרכב האמריקאי ? ג'נרלס מוטורס. ביואיק הייתה ועודנה אחד מעמודי התווך של GM וגם בימים קשים אלו, שומרת ביואיק על פרופיל מגמתי גבוה, ונתפסת כמותג רכב יוקרתי, איכותי, סולידי ואמין בעיני קהל הנהגים באמריקה.

ישראל היא אחת מהמדינות הבודדות אשר בהן משווקת ביואיק ואף ממוקמת במקום מכובד מאוד מבחינת מכירות של רכבי יוקרה.

במאמר הבא, נפרט אודות מותג הרכב האמריקאי היוקרתי ביואיק ונבחן את היתרונות הבולטים של דגמי הרכב של ביואיק.

הידעת?

 • דגמי הביואיק צברו מוניטין של מכוניות יוקרה ואף הפכו בשנות העשרים לאחת ממכוניות הדגל של בית המלוכה הבריטי.
 • ביואיק משווקת אך ורק בארצות הברית, סין, ישראל וטאיוואן ונחשבת למותג רכב שמרני, סולידי ויוקרתי.
 • הביקוש הגדול ביותר לרכבי הביואיק הינו בסין, למענם מייצרת ביואיק שני דגמים ייחודיים: פארק אביניו ואקסל.
 • על פי סקרי דעת קהל בארצות הברית, מכונית הביואיק נחשבת למותג הרכב האמריקני האיכותי והאמין ביותר.
 • ביואיק דורגה במקום ה ? 25 במכירת רכבים פרטיים בשנת 2007 ולמעשה מכרה 536,000 רכבי ביואיק ברחבי העולם. בישראל דורגה ביואיק במקום ה ? 22 עם 958 מכירות של רכבי ביואיק לשנת 2007.

60 שניות על מותג הרכב האמריקאי היוקרתי ביואיק

יצרנית הרכב האמריקנית ביואיק נוסדה בשנת 1899 על ידי האיש והאגדה דיוויד ביואיק.

בתחילת דרכה עסקה ביואיק בייצור של עגלות סוסים. עם הזמן פיתח דייויד ביואיק מנועים עם שסתומים עיליים, וכך למעשה נכנסה לתחום ייצור הרכבים. אולם, בשנת 1904 עברה הבעלות על ביואיק לידיו של וויליאם דורנאט, שבתבונה הפך את החברה להצלחה מסחררת בארצות הברית, ואף הביא את ביואיק תוך תקופה קצרה למותג הרכב המוביל בארצות הברית.

דורנאט היה ממקימי תאגיד הרכב ג'נרל מוטורס וראה את חשיבותה של ביואיק כאחד מעמודי התווך של התאגיד שהחל את דרכו כבר בשנת 1908.

ביואיק צברה תאוצה בשוק הרכב האמריקאי ובשוק העולמי וצברה מוניטין רב כמכונית יוקרה עוצמתית בעלת מנוע מתוחכם, חזק ומתקדם.

הפריצה הראשונה של ביואיק נרשמה בשנות השלושים כאשר יצאה עם דגם הרודמאסטר שהיה לאבן דרך בעיצוב הרכב.

נקודת ציון חשובה נוספת נרשמה בשנת 1938 כשביואיק השיקה את מכונית הקונספט הראשונה ? מכונית דו מושבית עם גג נפתח חרטום ארוך, וישבן קצרצר.

בשנת 1948 יצאה ביואיק עם פריצה טכנולוגית חשובה - הגיר האוטומטיתיבת ההילוכים האוטומטית הראשונה בתולדות ההיסטוריה של תעשיית הרכב האמריקאית, ובשנת 1961 השיקה את מנוע ה - V6 הראשון שיוצר באופן סדרתי.

כיום, מדורגת ביואיק כמכונית היוקרה האיכותית והאמינה ביותר בארצות הברית, ונחשבת להצלחה מסחררת בסין.

ביואיק - מותג היוקרה המוביל של GM

ביואיק נחשבת לאחד ממותגי הרכב היוקרתיים המובילים של ג'נרלס מוטורס בארצות הברית, זאת הודות למספר תכונות ואיכויות חשובות המאפיינות את דגמי הרכב של ביואיק, כדוגמת הבאים:

 • טכנולוגיה וחדשנות - ביואיק אחראית למספר תקדימים טכנולוגיים חדשניים שנוצרו במהלך השנים ושמרה תמיד על פרופיל גבוה בכל הקשור לחדשנות, קידמה ושכלולים הבאים לידי ביטוי במערכת בקרת יציבות ובלמים ייחודית, טכנולוגיה לחסכון בדלק המאפשרת להשתמש רק במחצית כוחות הצילינדרים.
 • עיצוב - השפה העצובית של ביואיק הייתה ונותרה סולידית, אלגנטית ויוקרתית. תעוזה, אומנם לא תמצאו בביואיק אולם איכות, אמינות, פאר ולוק אירופאי תמצאו כאן בשפע.
 • ביצועים ומנוע - כיאה למסורת המוטורית האמריקנית, מנועים חזקים, מהירות וביצועים מרשימים הם המאסט של כל רכבי הדגל של ג'נרלס מוטורס, המצוידים במנועים חזקים וגדולים, המצליחים להגיע לדרגת ביצועים גבוהה מבחינת מהירות ויציבות בכביש.
 • התנהגות כביש ונוחות - ביואיק הוא מותג יוקרה המצויד במיטב מערכות הבקרה והבטיחות וכן מכילה תא נוסעים מפואר, יוקרתי, נוח ומרווח.

מהם דגמי הרכב הפופולאריים בביואיק?

בשנים האחרונות, החליטו בביואיק לנקוט באסטרטגיה עסקית טקטית ולכן צמצמו את מספר דגמי הרכב המיוצרים מדי שנה תוך התמקדות במספר דגמים מצומצמים, כדוגמת הבאים:

 • תחת קטגוריית רכבי המנהלים מככבים דגמי הביואיק הבאים: הלקרוס, פארק אביניו, האקסל והלוקריין.
 • תחת קטגוריית רכבי השטח היוקרתיים מככב דגם הביואיק אנקלייב.
 • תחת קטגוריית רכבי הקונספט מככבים דגמי הביואיק הבאים: האינביקטה, הווליט, והבנגל רודסטר.

לסיכום, ביואיק הוא מותג הרכב האמריקאי היוקרתי המחרה על משבצת רכבי הפאר האירופאים.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.