אוטוסטרדה - פורטל רכב

דרוש מלגזן - קריירה של נהג מלגזה מצליח

מלגזות הן כלי רכב שמשמש ככלי עבודה בהרבה מאוד מרכזים לוגיסטיים ומחסני ענק ותמיד יש בהן צורך. כך שיש צורך גם במי שינהג בהן ויפעיל אותן – נהגי מלגזה מורשים ומוכשרים. לא כל אדם יכול לנהוג במלגזה וצריך לשם כך רישיון מיוחד. מכאן, אפשר להבין את החשיבות של נהגי המלגזה ואת המהות של התפקיד שלהם. כיום יש מספר סוגים של מלגזות והם נפרדים זה מזה באופן ההפעלה של המלגזה (מנוע, חשמל, הטענה), ברוחב שלהם המותאם למעברים צרים ורחבים וכמובן בגובה שבו ניתן לעשות שימוש במלגזה. בכל מחסן או אזור תפעולי ייבחרו את המלגזה על פי המאפיינים הטכניים המתאימים שלה.

איך הופכים לנהג מלגזה?

כדי לנהוג במלגזה צריך לעמוד בשלושה תנאים -  

  • רישיון נהיגה במלגזה (אותו ניתן לקבל רק אחרי גיל 18).
  • רישיון נהיגה קודם ברכב פרטי (רישיון 02) או בטרקטור (רישיון 01).
  • יש לעבור סדנת ריענון אחת לשנה.

קורס ההכשרה לנהיגה על מלגזה אורך יומיים ולומדים בו תכנים כמו דרישות החוק בנוגע לנהיגה במלגזה, מה ההבדלים בין הסוגים השונים, אופן תפעול המלגזות, הנחיות בטיחות, הדרך הנכונה להביט אחורה וקדימה בעת הנהיגה והבנה מעמיקה אודות העומסים המותרים להעמסה ושימוש. כאשר נתקלים במודעה של במפעל דרוש מלגזן אפשר להבין שדרוש איש מקצוע בעל ידע עשיר בנוגע למלגזות, לאופן ההפעלה שלהן ולדרך השימוש הנכונה והבטוחה בהן.

באילו ענפים ניתן למצוא נהגי מלגזות?

באופן כללי אפשר לומר שהמלגזות נחלקות לשני סוגים של שימושים – שימוש חקלאי ושימוש מסחרי או תעשייתי, במחסנים או מרכזי לוגיסטיקה גדולים ונפוצים. כיוון ששתי קטגוריות אלה כוללות בתוכן לא מעט מיקומים אפשריים הרי שלנהגי מלגזה יש ביקוש מתמיד ומכאן גם הכדאיות במקצוע. מודעות דרושים של נהגי מלגזה מכל הסוגים ניתן למצוא בלוחות המודעות או בפורטלים המקצועיים העוסקים בגיוס עובדים וכדאי לעקוב אחריהם. עבודה בתור נהג מלגזה היא עבודה נוחה ובטוחה וכמובן העובדה שלא כל אחד יכול לבצע אותה היא זו שמוסיפה לתנאי עבודה נוחים ולשכר משתלם. בנוסף, נהג מלגזה יכול להתקדם לנהיגה במלגזות כבדות יותר של עד 20 טון וכמובן לקבל אזורי עבודה רחבים ומשמעותיים יותר.

נהיגה על מלגזה דורשת בטיחות ואחריות אישית

בעולם כלי העבודה הממונעים נחשבת המלגזה לכלי חשוב מצד אחד אך מעט מסוכן מצד שני, ולו בשל החומרים הכבדים המועמסים עליו, חלקו הקדמי שעלול לפצוע והעובדה שמלגזות פועלות בשטחים עמוסי ציוד ואזורים בהם מסתובבים אנשים באופן חופשי. כמו במשימות נהיגה אחרות כך גם במשימת נהיגה במלגזה  לנהג המלגזה דרושה אחריות אישית וריכוז מירבי כי כל טעות עם כלי הרכב הזה עלולה להיות הרת אסון.

 

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.