אוטוסטרדה - פורטל רכב

פורשה

תוכן [ הסתר ]

פורשה מלכת מסלולי המרוץ, האגדה שנחשבת לאחת מיצרניות הרכב הרווחיות והמשגשגות ביותר בעולם, פונה לשוק מאוד מאוד ספציפי ? השוק האמריקאי (ואפשר לנחש גם למה...זוכרים את מכונית הפורש של דילן מבוורלי הילס 90210 ?...) ודבקה בקו עיצוב קלאסי מסורתי, המשודרג מעת לעת רק מבחינת הקדמה הטכנולוגית.

הידעת?

 • 911 הוא לא מספר החיוג המהיר למשטרת ארה"ב אלא הדגם האגדי של יצרנית הרכב פורשה, המכילה מנוע אחורי בעל שישה צילינדרים.
 • בישראל ישנן כ - 200 מכוניות פורשה על הכביש.
 • הגרסא הראשונה של יצרנית מכוניות הספורט היוקרתית פורשה הייתה החיפושית (דגם 64) שיצאה לאוויר העולם בשנת 1938.
 • מעצב הבית הנוכחי של יצרנית מכוניות הספורט הוא לא אחר מאשר מיכאל פאואר.

60 שניות על מותג הרכב הגרמני היוקרתי פורשה

יצרנית רכבי הספורט והיוקרה הגרמנית פורשה נוסדה בשנת 1931 בעיר שטוטגארט על ידי האיש והאגדה פרופ' פרדיננד פורשה. בתחילת הקריירה היה פרדיננד מנהלה הטכני בחברת מרצדס, ובעקבות בקשתו של היטלר ייצר את מכונית העם הראשונה - החיפושית. החיפושית הפכה במהרה לאחת ממכוניות הדגל בהיסטוריה הגרמנית והעולמית.

בשנת 1948 נבנה דגם האבטיפוס של פורשה ה ? 356 מכונית ספורט דו מושבית שהציתה את מסלול הגרנד פרי בשוויץ.

בשנת 1950 פורשה הפכה לחברה עצמאית בבעלות משותפת של משפחת פיך ופורשה.

אחד מן הדגמים הקלאסיים של פורשה הוא לא אחר מה- 911 שנחשב עד היום לאחד מן הרכבים המוצלחים והטובים בעולם.

כיום, נחשבת פורשה לאחת מיצרניות הרכב הרווחיות בעולם.

בישראל החברה האחראית על יבוא יצירות הפאר לבית פורשה היא לא אחרת מאשר קבוצת "מכשירי תנועה".

פורשה מכונית הספורט הטובה בעולם

 • מנוע וביצועים - רכבי פורשה ניחנים במנועים חזקים וממוקמים בחלק האחורי של הרכב. הנעה אחורית זו, מחלקת את משקל המכונית טוב יותר (מחצית אחורה ומחצית קדימה) עובדה המאפשרת לרכב להאיץ טוב יותר ולהגיע למהירויות שיא תוך שניות ספורות, וכמו כן מערכת מתלים המאפשרים לקחת סיבובים במהירויות גבוהות מבלי לוותר על יציבות הרכב על הכביש.
 • עיצוב - רכבי פורשה מזוהים עם קו עיצובי מסורתי קלאסי זהה, המשדר דינאמיות, ספורטיביות, עוצמה ויופי. פורשה היא ללא ספק אחת מיצירות המופת שידעה תעשיית הרכב העולמית ההיסטורית.
 • טכנולוגיה וחדשנות - אמרתם חדשנות אמרתם פורשה. פורשה נחשבת לאחת מיצרניות הרכב המתקדמות בעולם הדוהרת במרץ אל עבר כנפי הטכנולוגיה.

מהם הדגמים הפופולאריים של פורשה?

פורשה היא מכונית ספורט יוקרתית הנחשבת לרכב מופת, המיוצר בקפידה ותוך שמירה על קווי עיצוב קלאסיים ושיא הטכנולוגיה.

לפורשה עשרות דגמים מוצלחים, אולם ישנם מספר דגמים מנצחים שזכו להיכנס לפנתיאון רכבי הספורט היוקרתיים בהיסטוריה, לרבות הדגמים הבאים:

 • בקטגוריית הרכבים הקלאסיים מככבים דגמי הפורשה 930 דגם הטורבו של פורשה שיוצר בגרסת קופה, פורשה 964 גרסת האב טיפוס של דגם ה - 911 אשר יוצרה לראשונה בשנת 1989, ופורשה 959 מכונית אספנות המייצגת את שיא הטכנולוגיה לשנת 87.
 • בקטגוריית רכבי הקלאסיקה של פורש מככבים דגמי הקאיימן ודגם ה 911 - פורשה 911 הרכב והאגדה בעל העיצוב המובחן הוא ללא ספק הדגם המנצח לבית פורשה, רכב הספורט הדו מושבי בעל ההנעה האחורית מאפשר להגיע לביצועים גבוהים.
 • בקטגוריית רכבי הקבריולה מככבת הבוקסטר- הבוקסטר של פורשה הוא רודסטר אמיתי בעל גג נפתח, מנוע חזק, מהירות ממכרת ואחיזת כביש מצוינת, כמו שרק בפורש יודעים לעשות.
 • בקטגוריית רכבי הפאר של פורשה נמצאת הקררה GT - מדובר ברכב דינאמי, ספורטיבי, מהיר ועוצמתי בעל חזות אבולוציונית המזכירה את דגם ה ? 911. מדובר ברכב שאוכל את הכביש במלוא מובן המילה.
 • בקטגוריית רכבי השטח מככבת מכונית הקאיין- מדובר בגרסת השטח המפתיעה של פורשה המתחרה על פלטפורמת רכבי השטח של פולקסוואגן מסוג הטוארג. הקאיין מכילה בתוכה את כל האיכויות והערכים של מותג הרכב המצליח בעולם פורשה.

לסיכום, פורשה היא ללא ספק אחת ממכוניות החלומיות בהיסטוריה אשר לצערנו לעולם יישארו מעוזם המובהק של מיליונרים.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.