אוטוסטרדה - פורטל רכב
הנך נמצא כאן:

GMC

תוכן [ הסתר ]

GMC היא יצרנית רכבי השטח, המיניוואנים והטנדרים האימתניים, שצברה מוניטין רב בקטגוריית רכבי העבודה והשטח העולמיים. GMC היא אחת מן היצרניות הוותיקות בנוף העולמי של רכבי השטח, שלאחרונה נתקלה בקשיים לנוכח המשבר הכלכלי העולמי, אולם עיני רבים נשואות בתקווה כי הענקית של ג'נרלס מוטורס תצליח לשרוד את הדרמה וכך גם בת חסותה GMC. במאמר הבא, נפרט אודות מותג הרכב של GM - חברת GMC ונברר מהן האיכויות והחוזקות של דגמי הרכב של GMC.

הידעת?

 • רכבי GMC משווקים בעיקר לאזור צפון אמריקה ולאזור המזרח התיכון.
 • בשנת 2007 הייתה GMC לחטיבת הרכב הגדולה והנמכרת ביותר של ג'נרלס מוטורס כשהיא מקדימה את ביואיק ונמצאת מתחת לשברולט.
 • עד לשנת 1987 ייצרה GMC גם אוטובוסים אולם בשל התחרות הקשה בענף בשנות ה - 70 ובשנות ה - 80, החליטה להתמקד אך ורק בייצור של רכבים מסחריים.
 • בשל ההפסדים הכבדים של חברת האם GM (כ - 19 מיליארד דולר במחצית הראשונה של שנת 2008), עננה כבדה מרחפת מעל ראשה של יצרנית רכבי הטראק האימתניים GMC.

60 שניות על יצרנית מותג הרכב האמריקני GMC

GMC היא חטיבה בתאגיד הרכב האמריקני הנודע ג'נרלס מוטורס.

יצרנית רכבי הטראק האמריקנית GMC נוסדה בשנת 1901 על ידי האיש והאגדה מקס גרבווסקי. חלומו של מקס היה לייסד חברה שתייצר ותפתח טנדרים מסחריים. בראשית הדרך, כונתה החברה בשם הנודע "חברת הרכבים המהירים". הצלחתה של החברה לא איחרה לבוא, אולם היא נרכשה בשנת 1909 על ידי ענקית הרכב ג'נרלס מוטורס. שלוש שנים מאוחר יותר בשנת 1912 הוצגה לראשונה משאית ה - GMC track הנודעת שהושקה בתערוכת האוטו הבינלאומית בניו- יורק. הסימן להצלחת המשאית ניכר בכמות המשאיות שיוצרו באותה שנה, אשר הגיעו למספר הכולל של 22,000 טנדרים. בשנת 1916, התרחש שיא נוסף כאשר טנדר של GMC חצה את ארצות הברית מסיאטל ועד ניו יורק בשלושים ימים בלבד.

מאוחר יותר, בזמן מלחמת העולם השנייה חברה GMC למאמץ המלחמתי של ארצות הברית, ויוצרו 600,000 משאיות לשימוש הצבא האמריקני.

עד לפני שנתיים נחשבה GMC לחטיבת הרכב הנמכרת ביותר של ג'נרל מוטורס, חלום שהתנפץ לנוכח המשבר הכלכלי העולמי שמאיים למוטט את ענקית הרכב האמריקנית GM ואת כל בנות חסותה.

GMC - הטנדר החייתי

מאז ומתמיד נחשבה GMC לחברה המובילה בייצור טנדרים ורכבי פנאי ושטח עוצמתיים, אימתניים וחזקים. כחלק מן האיכויות של הטנדר החייתי של GMC ניתן להבחין בתכונות הטובות הבאות:

 • טכנולוגיה וחדשנות - אם בטכנולוגיה עסקינן הרי שחברת GMC איננה פוסחת על אלמנט חשוב זה ודואגת להציב מערכות טכנולוגיות מתקדמות ומשוכללות, לרבות: מערכת בקרת אקלים, מערכת ניווט עם מסך מגע, מפרט בטיחותי מתקדם הכולל: מערכת בקרת יציבות, מסך DVD המצלם את ההתרחשות האחורית ברכב ומתריעה על סכנות.
 • מנוע וביצועים - מבחינת המנועים והביצועים הרי ש ? GMC לא הייתה מה שהיא היום אילולאי מנועיה האימתניים, הכוחניים ו"החייתיים" שלה היו תופסים חלק נכבד ממהות רכביה. ואכן, בגרסת טנדר היוקון של GMC יכלו הצרכנים להינות מחוווית נהיגה עוצמתית במיוחד הכוללת מנוע V8 עם נפח מנוע של 4.8 ליטר, הנעה אחורית או כפולה, גיר אוטומטי עם אופציה לידני, הספק של 290 כוחות סוס וכן גרסה של 320 כוחות סוס, ובנוסף לכל אלה צורפה מערכת מתלים מתכווננים וחשמליים המתאימים את עצמם לתוואי הדרך. זאת ועוד, תחושת הגה מצויינת ועוצמה המעניקה רמת ביצועים גבוהה ביותר לנהגים "רעבי השטח".
 • עיצוב - ואם בעיצוב עסקינן GMC כמובן איננה מאכזבת את קהל לקוחותיה הנאמן ומטיבה לצייד את צי הרכבים שלה בקו עיצובי ייחודי המשדר עוצמה, כוחניות, ספורטיביות, ו"חייתיות". מדובר בטנדרים מרווחים הכוללים תא נוסעים מעוצב, מוקפד ומפנק המכיל את כל ה"פסיליטיס" הנדרשים לטנדר מסוג GMC.
 • התנהגות כביש ונוחות - הטנדרים של GMC ניחנים בהתנהגות כביש טובה, המתבטאת באחיזת כביש מעולה, מערכת מתלים מתכווננת השומרת על יצבות הרכב גם במהלך ביצוע של סיבובים חדים. מעבר לכך, העוצמה והביטחון של רכבי GMC מבטיחים נוחות, מהירות, יציבות ובטיחות על הכביש.

מהם הדגמים הפופולאריים של GMC ?

בין הדגמים הפופולאריים של GMC ניתן למצוא את הרכבים הבאים:

 • תחת קטגוריית דגמי הטנדר של GMC מככבים הבאים: סונומה, קניון, ג'ימי וסיירה נוואדה.
 • בקטגוריית רכבי הפנאי והשטח של GMC מככבים הדגמים הבאים: היוקון, האכדיה והאנבוי.
 • בקטגוריית רכבי המיניוואן של GMC מככבים דגמי הסוואנה והספארי.

לסיכום, אם אתם בעניין של רכבי שטח אימתניים ועוצמתיים הטנדרים של GMC לבטח יעשו את העבודה.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.