מדריך למכירת רכב בישראל

מכירת רכב היא תנאי מקדים לקניית רכב. מדובר בהליך מורכב המצריך פעולה מאסיבית בתחום של פרסום, בירוקרטיה, מוסכים וכמובן הרבה סבלנות. אך טרם הגיעכם אל השלב המשמח מכל: מכירת רכב הטרנטה שלכם, זכרו כי לצד כל השמחה עליכם לזכור כי הדבר נושא בחובו גם אחריות כלפי החוק הישראלי בנושא מכירת רכב.

במאמר שלפניכם, נציין מהן אופציות המכירה העומדות בפני כל סוחר מכוניות מתחיל וכן נעמוד על ההיבטים החוקיים שיש לממלא מלפני החוק בכדי לבצע מכירת רכב חוקית וכשרה כדין וכדת.

מכירת רכב

תוכן עניינים

זהו, אחרי לבטים קשים ואיומים, אחרי נקיפות המצפון וסדרת ההאשמות מבית ומחוץ, החלטתם סוף כל סוף לפנק את עצמכם ברכב חדש ולמכור את הרכב הישן של סבתא חיה שקיבלתם בירושה בדיוק לפני כשלושים שנה. אז אומנם נכון, כל הפרידות קשות, הרי נקשרתם מאוד לטרנטה הצהובה ימח שמה, שבקושי רדיו מפעילה, אך עשתה לכבודכם מיילג' מכובד ביותר, יחסית לרכב מקרטע מסוג פורד קורטינה. אז לפני שיהיה מאוחר ולא יהיה קונה שפוי באזור המזרח התיכון שיסכים לקבל לידיו את המפתחות לכרכרה הישנה, אנו ממליצים לכם לשקול היטב את צעדיכם ולהכין את רכבכם למכירה.

הכן רכבך לקראת הליך מכירת רכב:

אם ברצונכם להיפטר כליל מן הרכב, השקיעו כמה שעות מזמנכם ונסו לשדרג טיפה את מראה הרכב מבחינה חיצונית ופנימית ותראו כיצד סיכויי המכירה של הרכב עולים פלאים.

כל שעליכם לעשות הוא לפעול לפי הפרמטרים הבאים:

כיצד תוכלו למכור את רכבכם?

אם אתם מתכננים למכור את רכבכם, ישנם מספר אלטרנטיבות אשר תסייענה לכם להיפטר לאנחות מרכבכם, לרבות:

חוק מכירת רכב בישראל

כל בעל רכב בישראל המעוניין למכור רכב יד שנייה חייב לעמוד בתכתיבים ובדרישות של חוק מכירת רכב משומש התשס"ח 2008.

תכתיבי החוק מחייבים את בעל הרכב המוכר את רכבו (כאשר מדובר בסוחר רכב, יצרן רכב וכל עוסק ברכב) לכריתת חוזה בכתב בין בעל הרכב לרוכש הרכב.

כמו כן, החוק מחייב כל בעל רכב (פרטי או עסקי) בישראל ליידע את הקונה על כל הבעיות והליקויים המהותיים ברכב, כגון: זהות וסוג הבעלים הקודמים של הרכב, בעיות במנוע, בגיר, מספר הקילומטרג' של הרכב, פגיעות בשלד ותאונות.

מעל לכל, המשא ומתן בין מוכר הרכב לקונה חייב לפעול בתום לב וכן אסור לו להטעות את הרוכש הפוטנציאלי בעת מכירת רכב.

לסיכומו של עניין, אם אתם חולמים על הרגע שבו תגשימו חלום ישן באמצעות קניית רכב מליסינג חדש, או קניית רכבים חדשים לחברה אל תשכחו כי כל קנייה מתחילה בהליך מכירת רכב.