אוטוסטרדה - פורטל רכב

סמארט

תוכן [ הסתר ]

סמארט "הבימבה הקטנה" של מרצדס מחוללת פלאים בחוגי הרכב האירופאים והאמריקאים ואולי בקרוב גם תכבוש את ליבו של היאפי הישראלי המצוי- חלום או מציאות ? רק ימים יגידו... במדריך הבא, תקבלו מידע מפורט אודות מותג הרכב הגרמני- אמריקאי סמארט.

הידעת?

 • עד כה נמכרו למעלה ממיליון רכבי סמארט for 2 ב - 36 מדינות ברחבי העולם.
 • מדובר במכונית שהייתה מיזם משותף של חברת השעונים סווטש ויצרנית הרכב הגרמנית-אמריקאית מרצדס בנץ.
 • מחירה של מכונית סמארט בישראל נע בין 99,000 ל -111,000 .
 • גובה המס על מכוניות סמארט בארץ הוא 132% אחוז.
 • סמארט היא המכונית הדו מושבית המזערית השקופה היחידה בעולם.

60 שניות על מותג הרכב החכם סמארט

כבר בשנות ה- 90 המוקדמות החלו ההכנות לבניית רכב דו מושבי מזערי במיזם משותף של יצרנית הרכב הגרמנית אמריקאית מרצדס בנץ ושל יצרנית השעונים השוודית - סווטש.

ניקולאס הייאק ממציא הסווטש, הגה את הרעיונות למכונית אולטרה אורבנית מבית מרצדס בנץ.

יצרנית הרכב מרצדס, נענתה לאתגר ההנדוס של ייצור רכב חדשני, מעוצב, מזערי ומיוחד, המתאים לאנשי הכרך.

ההתפתחות הממשית אירעה בשנת 1994, עם השקת רכב המיקרו של סמארט בתערוכת הרכב בפרנקפורט המכונה ה- IAA בשנת 1997. רכב הסמארט קטף שבחים פנטסטיים מהקהל, והפך לשיחת היום של התערוכה.

מלאכת הייצור של מכוניות סמארט החלה בשנת 1998 בהמבק צרפת. באותה שנה רכשה חברת הרכב הגדולה דמלר 100% ממניותיה של החברה, ובכך הפכה ליצרנית הרשמית של רכבי סמארט.

מאז העדיפה החברה לכנות את הרכב כמכונית קצרה (ולא קטנה) וחכמה הפוגשת סטנדרטים גבוהים של עיצוב ובטחון.

מהם איכויות דגמי הרכב של סמארט?

הרכב העירוני המזערי הקופצני והמעוצב של סמארט משדר חיות, חדשנות, אינטליגנטיות, פונקציונאליות וחווית נהיגה.

מדובר ברכב קומפקטי חזק המתאים מאוד לחיים העירוניים העמוסים קצב ופקקים. באירופה הרכב נחטף כמו לחמניות חמות שהרגע יצאו מהתנור..ובארצנו הקטנטונת כמובן כמו כל דבר החדשנות היא מעוזם של העשירים ובעוד כמה שנים תתחיל להיות להיט גם לא רק בקרב היאפים אלא בקרב צעירים בכלל.

אך אם נתמקד לרגע באיכויות הרכב סמארט נוכל להיווכח במזערית מרשימה במיוחד:

 • מנוע וביצועים - מדובר במנועים חזקים אך חסכוניים בעלי שני צילינדרים ונפח מנוע של ליטר בודד. רכבי סמארט מסוגלים להגיע למהירות מרבית של 145 קילומטר לשעה, ותצרוכת דלק משולבת של פחות מ - 20 קילומטרים לליטר. כל אלו, לצד רמת ביצועים שלא תבייש פיאט מצויה, מאפשרת להגיע לרף ביצועים גבוה.
 • עיצוב - סמארט אוחזת חזק בדגל העיצוב. מדובר במכונית שנולדה מתוך השאיפה לשלב בין רמת עיצוב גבוהה, עכשווית ומפתיעה ובין רף ביצועים גבוה. ממש בדומה לקונספט העיצובי של שעוני סווטש כך גם בסמארט ישנם חלקים הניתנים לפירוק והחלפה לצבעים שונים. כך למשל ניתן לפרק את דלתות הסמארט ולהחליפם בצבעים שונים. כמו כן, סמארט השיקה רכב בעל חזות שקופה, המאפשרת לראות את מערכת המנוע, גלגלי השיניים ועוד. סמארט אומרת ספורטיביות, דינאמיות, שובבות, חדשנות, קומפקטיות וחוכמה.
 • התנהגות כביש ונוחות - דגמי סמארט ניחנים בהתנהגות כביש נוחה, יציבה ודינאמית, זאת הודות למערכת בקרת היציבות האלקטרונית (ESP) המתקדמת, המאפשרת לשמור על יציבות המכונית גם בעת ביצוע סיבובים חדים במהריות של 100 קמ"ש. בנוסף לכך בסמארט תוכלו למצוא אבזור בטיחותי ללא רבב הכולל שתי כריות אוויר ומערכת ABS.

מעבר לכך, סמארט מצוידת בשלדה חזקה העשויה טבעות פלדה מחוזקות ומבנה סנדוויץ' שמטרתו להגביהה את הנהג מאזור הסיכון במקרה של תאונה.

למעט היתרון הבטיחותי, סמארט מבטיחה חווית נהיגה מועצמת, זאת הודות לתיבת ההילוכים המעורבת הפועלת בשני מצבים - ידני ואוטומטי ללא כל צורך במצמד.

מערכת ההילוכים המשוכללת מאפשרת להשיג תנופה ולהגיע תוך זמן קצר לעקיפה.

מהם הדגמים הפופולאריים של סמארט?

היצע הרכבים של סמארט אומנם לא כולל צי של רכבים אולם יש באמתחתה היצע מכובד של דגמי סמארט, והם הבאים:

 • סמארט פור טו - מדובר בדגם קצר ומזערי המכיל שני נוסעים ותא מטען קטנטן.
 • סמארט פור פור - מדובר בדגם קצת יותר גדול, ארוך ומרווח של סמארט בעל מרכב של ארבע דלתות, המכיל מקום לארבעה נוסעים.
 • סמארט רודסטר - מדובר ב"ילד הרע" של סמארט, רכב קצר, ספורטיבי ודינאמי הבא בדגמי הקבריולט הפתוחים או דגמי הקופה הסגורים.
 • סמארט קבריולט - אין מדובר בדגם חדש של מכונית סמארט אלא פשוט ברמות גימור שונות: דגם הקופה ודגם הקבריולה (הכל כמובן בתוספת של תשלום).

לסיכום, אם אתם רוצים לדעת חווית סמארט מהי, תתחילו לחסוך ורכשו לעצמכם דגם חסכוני, חכם ויפיפה של סמארט.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.