אוטוסטרדה - פורטל רכב

פרארי

תוכן [ הסתר ]

פרארי החלום המוטורי של כל חובב כביש מתחיל היא ללא ספק אחת המכוניות המרשימות ביותר בהיסטוריית הרכבים. האיטלקייה החמקמקה מצליחה להפתיע ולהפציע כל פעם עם דגם חדיש ומחודש מתחוכם יותר, נועז יותר ומעוצב להפליא הקורץ ללבבותיהם של כל אוהבי השטח.

במאמר הבא, נתחקה אחר המורשת ההיסטורית של פרארי, ונפרט אודות יצירת הפאר היוקרתית ? פרארי.

הידעת?

  • פרארי קנתה לה שם בהיכל התהילה של מרוצי הפורמולה 1 כשחברה לנהג המרוצים האגדי מיכאל שומאכר עם זכיות רצופות מסוף שנות התשעים ועד שנת 2005.
  • המכונית הנמכרת ביותר של פרארי היא לא אחרת מאשר המודנה.
  • גרסת הסקודריה המפוארת של מכונית הפרארי יוצרה במהדורה מוגבלת של 499 מכוניות ותימכר בלמעלה מ ? 280,000 $ דולרים.
  • בשנת 2007 חגגה פרארי את יום הולדתה ה ? 60.

60 שניות על מותג הרכב האיטלקי פרארי...

יצרנית הרכב האיטלקית הספורטיבית הנחשקת פרארי, נוסדה בשנת 1929 בעיר מודנה על ידי אנזו פרארי. בראשית הדרך נקראה החברה סקודריה פרארי והקדישה את כל כספה לטובת ייצור בלעדי של מכוניות מרוץ.

בהמשך הדרך, בשנת 1947 התחילה פרארי בייצור סדרתי של מכוניות ספורט יוקרתיות כדוגמת מכונית הקופה סטבלימטה, וכך למעשה הפך שמה באופן סופי לפרארי S.P.A.

מאז שנת 1988 שולטת קבוצת פיאט באופן מוחלט על חברת פרארי.

כיום נחשב מותג הרכב פרארי למותג נחשק המסמל יוקרה, איכות, ספורטיביות ועוצמה מוטורית.

פרארי - האיטלקית האגדית

פרארי היא לא עוד סתם רכב ספורט. מדובר במכונית על ספורטיבית, המצטיינת לא רק בקו עיצובי מרשים ומהפנט אלא גם בטכנולוגיה מתקדמת ובלתי מתפשרת ורף ביצועים גבוהה ביותר.

איכויותיה של כל מכוניות הפרארי "המצויות" (אך נדירות) ניכרות היטב בהיבטים הבאים:

  • עיצוב - כשמדברים על רכב איטלקי יודעים תמיד כי אחד ההיבטים המרשימים ביותר, מעבר לביצועים הוא העיצוב של הרכב. וכיוון שפרארי היא מכונית על ספורטיבית הרי שעיצובה המהפנט לא יניח לעינכם מנוחה, כיוון שהיא כל כך זוהרת נועזת, ומרשימה. התחת הפחוס, הדינאמיות והעוצמה הניבטת מכל צד וצד במכונית העל, המראה החייתי אך עם זאת אלגנטי וכובש.
  • מנוע וביצועים - בכל פרארי אמיתית פועם מנוע אימתני, עוצמתי וחזק עם נפח מנוע של שישה ליטרים ו ? 620 כוחות סוס ב7600 סל"ד, תיבת הילוכים סופרפאסט חכמה המסוגלת להעביר הילוך במהירויות גבוהות ומערכת מתלים אלקטרו מגנטית המעניקה לכל פרארי אחיזה אימתנית על הכביש, יכולות פניה מהממות ומהירות של שד טזמני.
  • טכנולוגיה וחדשנות - מכונית הפרארי כמובן לא יכולה להתקיים ללא טכנולוגיה מתקדמת, הבא לידי ביטוי במספר מערכות מתוחכמות הנמצאות במרב דגמי פרארי, לרבות:

מערכת מתקדמת של בקרת יציבות ומשיכה, מערכת מתלים אלקטרו מגנטית, בורר להגה המכונה מנטינו, המאפשר לבחור את אופן העבודה של המתלים המגנטיים ושאר המערכות במכונית בהתאם לתנאי הדרך לרבות מצב Race, מצב שלג, ספורט ועוד. התנעת רכב אוטומטית, אופציה לשליטה על כיול הרכב, תיבה רובוטית להעברת הילוכים וכן כל מערכות הבטיחות המתקדמות ביותר בעולם הרכב.

  • התנהגות כביש - מכונית הפרארי מייצגת את השילוב המנצח שבין נוחות, ספורטיביות, אחיזה מדהימה על הכביש ורף ביצועים גבוהה הניכר בכל פן וצד במכונית האימתנית., עובדה שללא ספק מכתירה אותה למלכת הכביש היוקרתית בתולדות ההיסטוריה של רכבי העל הספורטיביים.

מהם הדגמים הפופולאריים של פרארי?

דגמי העל של פרארי הנם ייחודיים, וכמעט תמיד מיוצרים בסדרה מוגבלת.

תחת דגמי העל של פרארי מככבים הדגמים הקלאסיים הבאים: 250 GTO , 288 GTO, F40, F50 , פרארי אנזו, F40, 599 GTB פיוראנו, 612 סקאלייטי, 612 סקאלייטי, FXX, FXX evolution, פרארי 430 סקדיארה, פרארי קליפורניה וסופר אמריקה.

לסיכום, אומנם בארץ לא תזכו לראות את יצירת המופת המהפנטת לבית פרארי, אולם תמיד תוכלו לחלום על מפגש לוהט עם האיטלקייה הכי יפה בעיר ? פרארי.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.