אוטוסטרדה - פורטל רכב

הבדלי אכיפה בין נהגים ותיקים לעומת חדשים - החוק מבדיל ביניהם?

האם החוק מבדיל ומבחין בין עבירות המתבצעות על ידי נהגים חדשים, לעומת עבירות תנועה אשר מתבצעות על ידי נהגים ותיקים על הכביש? ובכן, בחלק מהמקרים כן ובחלק מהמקרים ממש לא. רגע לפני ששוכרים את שירותיו של עורך דין בתחום עבירות התנועה, הנה כל המידע:

אין ספק, יש סיבה מובהקת וברורה לעובדה שנהגים חדשים נזקקים לתקופת נהג מלווה. מאחר שלוקח זמן להשתפשף ולרכוש ניסיון נהיגה, במשך התקופה הראשונים של הוצאת רישיון הנהיגה, החוק קובע כי כל נהג חדש יצטרך ליווי של נהג ותיק. נתפסתם ללא נהג מלווה? אתם צפויים לשלילת רישיון נהיגה. בואו נדבר על עוד מספר דברים שחשוב לדעת בנושא הזה. אבל לפני זה רק נזכיר, אם אתם אכן בשלילה ואתם צריכים להתנייד ממקום למקום, אנחנו ממליצים לכם לשקול שירותי הסעות. אגב, גם אם אתם טסים לאירופה או ללונדון, אל תעזו לנהוג כשאתם בשלילה! טסים לאירופה? שכרו לכם שירותי הסעות בלונדון ותתפנקו על הנסיעות כשמישהו אחר נוהג, אל תתפתו לעבור על החוק.

עד כמה החוק מחמיר לגבי אכיפת עבירות תנועה על ידי נהג חדש?

שימו לב, החוק מאוד מחמיר לגבי אכיפת החוקים כשמדובר בנהגים חדשים. אם על עבירות תמנועה מסוימות רישיונכם עשוי להישלל, הרי שעל אותן עבירות תנועה, נהג ותיק עשוי לקבל דו"ח משטרתי בלבד. אבל בואו נגיד ככה, על נהיגה בשכרות אתם יכולים תמיד לקבל שלילה, בין אם אתם נהגים חדשים או ותיקים.

במקרים אלו, עורך דין נהיגה בשכרות יהיה איש המקצוע שתצטרכו להיעזר בשירותיו המשפטיים. בואו נדבר על עוד מספר הבדלים בין נהגים חדשים לוותיקים, או שנדייק את זה, מספר הבדלים באופן האכיפה של המדינה והמשטרה.

הבדלי אכיפה: נהגים חדשים ונהגים ותיקים על הכביש

כמו שאמרנו, המשטרה מחמירה בכל מה שקשור לעבירות תנועה המתבצעות על ידי נהגים חדשים. אם אתם נהגים ותיקים ועצרתם את רכבכם על פסי רכבת, כמובן שאתם מסכנים את חייכם באופן קיצוני. אבל מעבר לכך שאתם מסכנים את חייכם, אם אתם נהגים ותיקים – רישיונכם לא יישלל.

מאידך, אם אתם נהגים חדשים ועצרתם את רכבכם על פסי רכבת, רישיון הנהיגה שלכם יכול להישלל. מעבר לדוגמאות שנתנו עד כה, ישנם הבדלים נוספים שכדאי להכיר, אבל יותר חשוב מכך, פשוט תנהגו בזהירות והשתדלו לא לעבור על החוקים, בסופו של דבר, מעבר לכך שאתם צפויים לעונשים וקנסות הקבועים בחוק, אתם מסכנים את חייכם ואת חיי האנשים הסובבים אתכם.

רישיון הנהיגה שלי נשלל, איזה עו"ד מטפל במקרים אלו?

אם רישיון הנהיגה שלכם נשלל, אתם יכולים וכדאי לכם לפנות לשירותיו של עורך דין תעבורה, לרבות עורכי דין המתמחים בדינים פליליים (אם חלילה ביצעתם עבירת תנועה שהיא עבירה פלילית). בעזרת הסיוע המשפטי המדויק והנכון, יש סיכוי שתוכלו להמתיק את הגזירה שהחוק והמדינה קבעו, אך יהיה עליכם לפעול כמה שיותר מהר.

ככל שתקדימו ותפעלו, כך תוכלו לנסות ולקצר את התהליכים המשפטיים. כידוע לכולנו, תהליכים משפטיים מהסוגים האלו יכולים להימשך זמן רב. בהצלחה, תנהגו בזהירות!

מידע נוסף

הסכנות בנהיגה במהירות מופרזת

חידוש רישיון נהיגה לאחר שנתיים שלילה

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.