אלפא רומאו

אלפא רומיאו היא ללא ספק אחת מן המכוניות המרשימות ביותר על הכביש. רבים נופלים למראה הפנטסטי של האיטלקית הנועזת שלא מפסיקה להדהים את הנהגים בביצועיה הגבוהים והתנהגות כביש טובה.

בארץ קנתה האלפא רומיאו שם של מכונית עוצמתית, חייתית ויפה, בעלת בעיית אמינות קשה.

במאמר הבא, ננסה לכפר על חסרונה הבולט של האלפא רומיאו ונברר מהם היתרונות הבולטים של האיטלקית החייתית.

הידעת?

60 שניות על מותג הרכב האיטלקי אלפא רומיאו

יצרנית הרכב הספורטיבית היוקרתית "אלפא רומיאו" נוסדה בשנת 1907 על ידי האריסטוקרט האיטלקי אוגו סטלה. סטלה, חבר לחברת דאראק הצרפתית ובכוחות משותפים הם הקימו מפעל לייצור מכוניות באיטליה.

משהפרויקט לא צלח, הקים סטלה בעיר מילאנו בשנת 1910, חברה חדשה לייצור מכוניות אשר נשאה את השם האגדי - אלפא.

דגם המכונית הראשון לבית אלפא, הוצג לראשונה בשנת 1910 ונקרא HP24.

מאז הקמתה זכתה האלפא רומיאו להצלחה רבה על מסלולי המרוצים כשזכתה במרוץ ה"מילה מילה" ובמרוץ הגראנד פרי בין השנים 1931 עד 1934, במרוץ הגראנד פרי הגרמני, במרוץ פורמולה 1 ועוד רבים אחרים.

עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה נרתמה אלפא למהלך המלחמתי ונקנתה על ידי אייל הון בשם ניקולה רומיאו. מאז קבלה את שמה האגדי ? אלפא רומיאו.

בשנות ה - 60 הפכה אלפא רומיאו לחברה בבעלות ממשלתית, ועשר שנים מאוחר יותר עקב המשבר הכלכלי באיטליה נמכרה החברה לידיה של יצרנית המכוניות האיטלקית פיאט.

כיום, נחשבת האלפא רומיאו לאחת המכוניות היפות, המהירות, היוקרתיות והנחשקות בעולם.

אלפא רומיאו הביאה לכביש איכויות של רכב מרוצים מהיר, מרגש ומפתיע הניחן ברף ביצועים גבוה ועיצוב נועז ועוצר נשימה.

אלפא רומיאו - הספורטיבית האיטלקית

מכונית האלפא רומיאו קנתה לה שם בקרב חובבי הכביש המכורים לאדרנלין ולמשמע המנועים. אלפא רומיאו היא מכונית מרגשת בעלת עיצוב נועז, מנוע ספורטיבי וחזות יוקרתית, עובדה ההופכת אותה לאחת המכוניות הנחשקות בתעשיית הרכב העולמית.

מהם הדגמים הפופולאריים של אלפא רומיאו?

לסיכום, אם חשקה נפשכם ברכב ספורטיבי, עוצמתי, חייתי עם עיצוב יפהפה וביצועים מרשימים אלפא רומיאו היא הבחירה שתרטיט את לבכם.