אוטוסטרדה - פורטל רכב

ביטוח רכב - למה הוא חשוב ומה צריך לדעת?

מהו ביטוח רכב?

ביטוח רכב הינו ביטוח חובה מאוגד בחוק וכל נהג עם רכב במדינת ישראל חייב להחזיק בו. הביטוח מספק הגנה במקרה של אירועים בלתי צפויים, כגון תאונות, תיקונים, הוצאות רפואיות והוצאות משפטיות. כמו כן ישנם ביטוחים אשר מהווים השלמה לביטוח חובה כמו ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. אומנם לא חובה לרכוש אותם, אך הם מאוד נפוצים בקרב הרכבים בישראל. 

אילו סוגי ביטוח רכב קיימים? 

ביטוח חובה

ביטוח חובה נועד לכסות נזקי גוף שנגרמו עקב פגיעה מכלי רכב, הביטוח מאוגד בחוק במדינת ישראל והינו חובה לכל נהג. כמו כן ללא ביטוח חובה אין אפשרות לעבור מבחן רישוי שנתי והרכב יהיה מושבת עד שהביטוח ייכנס לתוקף. ביטוח זה הינו ביטוח חובה כיוון ובמצב של תאונה, הטיפולים הרפואיים שמעורבי התאונה יזדקקו להם יהיו מכוסים על ידי חברת הביטוח. 

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף אינו חובה על פי חוק, אך ברוב המקרים מומלץ להוסיף אותו לביטוח חובה. הסיבה לכך היא שבמקרה של תאונה, ביטוח מקיף מכסה את נזקי הרכוש של המבוטח וגם מכסה את נזקי הרכוש של מעורבים נוספים (צד ג') בתאונה שהתרחשה באשמת המבוטח (ביטוח צד ג' הוא חלק מביטוח מקיף ובנוסף ניתן לרכוש אותו גם בנפרד).

ביטוח צד ג'

במקרה של תאונה, הפגיעה בצד שלישי יכולה להגיע לפיצוי של אלפי שקלים ולא תמיד תהיה לכם האפשרות לממן זאת. בדיוק בשביל מצבים כאלה קיים ביטוח צד ג', כדי לכסות את נזקי הרכוש שנגרמים לצד הניזוק לאחר התאונה. ברוב המקרים, נהגים בעלי רכב ישן יעדיפו להחזיק בביטוח צד ג' כיוון ושווי הרכב שלהם לא מצדיק ביטוח מקיף, זאת לעומת מישהו עם רכב חדש שהוצאות תיקוני הרכב עבורו יהיו גבוהות. חשוב לזכור שגם במצב בו אתם מפקידים את ההגה בידיים אחרות ולא אלה שנוהגים בפועל, חשוב לבטח את הרכב על מנת להישאר מכוסים מנזק, כיום אפשר לעשות זאת בקלות ולהוציא ביטוח רכב ליום אחד אונליין בשביל השקט הנפשי שלכם.

למה חשוב לרכוש ביטוח רכב?

להחזקת ביטוח רכב חשיבות רבה ואסור לזלזל בה. הביטוח מקנה כיסוי ביטוחי במקרה של הוצאות רפואיות הנובעות מתאונת דרכים, מספק כיסוי לתיקוני רכב במקרה של תאונה או התנגשות ויכול להגן עליכם מפני התחייבויות משפטיות והוצאות בבית משפט. כמו כן, בעת תאונה ונזק שנעשה באחריותנו אנו כנהגים אמורים לפצות את הצד השני בהתאם. ללא ביטוח רכב, ייתכן שלא יהיו לנו האמצעים לפצות אחרים על הנזק שנעשה להם מה שעלול להוביל לבית משפט והתחייבויות כספיות.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.