אוטוסטרדה - פורטל רכב

ג'יפים ורכבי שטח

סוג הרכב שבו נוהג הנהג הישראלי חשוב לו מאד. לכן לפני שהוא רוכש רכב חדש או רכב יד שנייה הוא בוחן את מלוא האפשרויות הקיימות, בודק חוות דעת מקצועיות וגם משוחח עם חברים ועם קרובי משפחה שיש ברשותם רכב כזה או אחר. כך הוא שומע את רמת שביעות הרצון של כל אחד ממכריו מהדגמים השונים של המכוניות המתקדמות, ובהתאם לכך הוא מחליט בסופו של דבר על היצרן המועדף עליו והדגם שהוא המתאים ביותר עבורו.

מה נחשב לג'יפ ורכב שטח

המינוח ג'יפ הושרש על ידי הציבור אשר רכש את רכבי השטח הראשונים שהיו מתוצרת חברת JEEP . אף על פי שעד היום חברה זו מייצרת רכבי שטח מיוחדים, המינוח הזה נשאר ולרכבי שטח רבים מודבק כינוי זה, אף על פי שהם מיוצרים על ידי יצרניות רכב אחרות כמו טויוטה, מיצ'ובישי, יונדאי, מרצדס ויצרני רכב מובילים נוספים בעולם.

רכב שטח הוא רכב בעל הנעה כפולה והוא 4* 4 . כל הגלגלים מקבלים אנרגיה מהמנוע הפעיל ולאור זאת רכבים אלו מסוגלים לעבור בדרכים שהן בלתי עבירות לרכבים נורמטיביים.

למי מתאים ג'יפ או רכב שטח

ג'יפ או רכב שטח מתאימים מאד לנהגים שהם אוהבי טיולים, שנהנים לצאת בימים שונים ובעיקר בסופי השבוע לטיולים, כדי לראות את ישראל לאורכה ולרוחבה. זה קורה בדרך כלל כאשר קבוצת חברים או קרובי משפחה מחליטים להיכנס לתלם של טיולים תכופים לאור האהבה שלהם לטבע והרצון שלהם לסחוף לכך גם את ילדיהם.

כך הם מקבלים החלטות לקראת התאריך הרלוונטי על מועד הנסיעה, תוואי הדרך, מקומות שהם יראו בסיור, נופים מרהיבים, מקומות שבהם הם יעצרו לארוחות, תנאי השטח ועוד. התכנון של מדריכי הקבוצה יוצר התרגשות רבה וככל שמתקרב מועד הטיול, כל בני הבית מצפים כבר לצאת לדרך ולכן הם מארגנים את כל הפריטים הנדרשים ויוצאים לשטח.

עם הזמן וההצלחה של מסעות הטיולים, בדרך כלל חלק מחברי הקבוצה מצרפים חברים נוספים אשר עברו את תהליך קניית הרכב וכבר יש ברשותם רכב שטח שמתאים לנסיעות המאתגרות האלו ואין לו מגבלות תנועה. לכן הרכב מסוגל לנסוע בדרכי כורכר, לחצות נחלים שיש בהם זרימה איטית של מים דיונות וריכוזים של בוץ.

יתרונות של רכבי שטח

רכבי שטח מתוכננים ומיוצרים באופן ייעודי לנסיעה בדרכים משובשות, לאחר שהחברים בחרו את הטיול הבא באמצעות אפליקציות לטיולים בישראל. כך הם נעים בין סלעים ביערות ובהרים, בשטחי חול טובעניים, בבוציות ובמקומות נוספים בעלי קשיי עבירות. העובדה שיש להם הנעה כפולה הן קדמית והן אחורית, בקרת היגוי ואביזרים ייחודיים נוספים שמאפשרים את הנסיעה המיוחדת הזו.

עם זאת מדובר גם ברכב שהוא בעל אחיזה דומיננטית בכביש ולכן נוח מאד לנהוג בו בכבישי אספלט סלולים בדרך אל הטיול.

מה חשוב לשים לב ברכישת רכבי שטח

יש כמה נושאים שהם אקוטיים ויש לבדוק אותם באופן מוקפד לפני רכישת רכב:

  • מהי צריכת הדלק לכל קילומטר בעיר ומחוצה לה.
  • מה גודלו של תא המטען.
  • רמת האמינות של יצרן הרכב ושל הדגם הספציפי.
  • מומלץ לנסוע לנסיעת מבחן.
  • אם מדובר ברכב יד שנייה יש לבדוק את ההיסטוריה שלו, טיפולים במוסכים, תאונות ועוד.

הייחודיות של רכבי שטח

הנהיגה והנסיעה של שאר הנוסעים ברכבי שטח, היא חלום של ישראלים רבים שנהנים לנסוע בדרכים שהן יוצאות דופן, ליהנות מהמסלול המפותל והמאתגר ועד ההגעה ליעד לאחר אין ספור חוויות.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.