אוטוסטרדה - פורטל רכב

חלקי חילוף לרכב - איך קונים נכון

כידוע, מספר הרכבים בארץ רק עולה משנה לשנה, מספר הרכבים הנמצאים בכל משפחה בממוצע הוא 1.5 סטטיסטית. בשוק המוצף מכוניות, לא כל האנשים קונים רכבים חדשים במיוחד שמדובר ברכב שני או שלישי שאמור לשרת למטרות משניות. ילדים שהגיעו לגיל 18 ולא וההורים לא רוצים להשקיע ברכב חדש אך רוצים  רכב נוסף שישרת למקרים דחופים וכדומה. לכן, אנשים פונים לרכבים שנמכרים יד שניה. רכבים שנעשה בהם הרבה שימוש בדרך כלל יצטרכו חלקי חילוף מידי פעם כמו צמיגים, מצבר, פנסים, ריפוד ועוד. ישנם כאלה שקונים מהארץ וישנם שקונים מחול, איך קונים את החלקים הנכונים בלי להשתגע במחירים ובאיכות?

כיצד לחסוך אלפי שקלים ברכישת חלקי חילוף?

בנוסף לדלק, אגרת רישוי וכדומה שאנחנו משלמים עליהם המון, המדינה גובה מאיתנו כסף רב על חלקי חילוף בגלל המיסים הגבוהים שהיא הטילה עליהם. לא מעט נהגים בארץ פונים מידי שנה עשרות פעמים לתיקון חלקים ברכב, חלקם מזמינים מהארץ וחלקם הבינו שאפשר למצוא זול יותר גם מחול ולמרות המיסים הגבוהים זה יוצא זול יותר. אומנם לא תוכלו להזמין מגדש טורבו  או רדיאטור לרכב כי המיסים עליהם יהיו גבוהים מאוד אבל חלקי חילוף כמו מראות, מסנני אוויר, שטיחים ונורות בהחלט תוכלו ובכך לחסוך הרבה כסף. ניתן להזמין אותם מהרבה אתרים שהחזקים ביניהם הם אמזון, איביי ואלי - אקספרס. 

כל חלקי החילוף מתאימים לרכב?

בואו נעשה סדר, ישנם שלושה סוגים עיקריים של חלקי חילוף לרכב שבעלי רכבים רוכשים. ישנם את החלקים המקוריים שאפשר למצוא אצל היצרן והם עולים המון. היתרון בהם שהם מגיעים באריזה מקורית, יש עליהם אחריות, ותהיה להם התאמה מלאה לרכב שלכם. מבחינה בטיחותית, הם הפתרון הטוב ביותר ויש כאלה שמוכנים לשלם יותר על מנת להרגיש בטוחים. החיסרון הוא שחלקים כאלה עולים המון ולא בהכרח משתלם לקנות אותם.

איזה אפשרויות יש עוד? חלקי חילוף OEM. הם חלקים שתואמים לרכב והם מיוצרים באותו מפעל של היצרן שמייצר את החלקים המקוריים בדיוק באותה צורה. ההבדל ביניהם לבין חלפים מקוריים הוא הכסף והם זולים יותר. הם לא מגיעים באריזה המקוריות. לא הבדל גדול נכון? מבחינת בטיחות אין מה לדאוג, הם חייבים לעבור את התקן של הארץ אחרת הם לא יכנסו. החיסרון היחיד הוא שלא ניתן לקבל עליהם אחריות מלאה כמו שקונים חלק מקורי והמחיר? טוב יותר מאשר חלקים מקוריים. תעשו את השיקול שלכם והחליטו מה יותר חשוב לכם, אחריות או כסף. נעבור לאפשרות האחרונה והנפוצה לא פחות והיא חלקי חילוף צד 3 מחברות פחות מוכרות.

חלקים כאלה הם בהרבה פעמים זולים משמעותית מחלקים מקוריים וחלקי OEM והיתרון הבולט בהם הוא המחיר. מדובר על חלקים של יצרנים שאינם מותגים ולא תמיד ניתן לדעת את רמת האיכות שלהם. מה שאנחנו ממליצים הוא לבדוק ביקורות על המוצר ועל החברה. לבדוק אנשים שהתנסו במוצר ויכולים להעיד שהוא איכותי. בטיחות הינה דבר חשוב ועדיף ראש שקט מאשר לקנות מוצר זול שיכול לגרום לכם נזק וגם לאוטו.

עד היום, לא ניתן לראות ירידה משמעותית בהורדת מיסי חלקי החילוף שמגיעים מחול ולקוחות פרטיים סובלים ממיסים גבוהים ולא משתלם להם להזמין חלקים מחול. אבל חלקים קטנים יש באיביי ובאמזון ותוכלו למצוא אותם שם במחירים טובים, ובאיכות טובה.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.