כיצד תוזילו את ביטוח החובה שלכם?

ביטוח חובה, כשמו כן הוא נדרש לחידוש מדי שנה, ומהווה תנאי מקדים לביצוע הטסט השנתי שלכם. הוא מכסה אתכם בגין נזקי רכוש וגוף, שנגרמו לכם או לצד שלישי ( פוליסת צד ג') ומאפשר לכם לנוע בבטחה על הכביש. מהם הפרמטרים הקובעים את מחיר הביטוח? מדוע נשים משלמות פחות מגברים? ומה ייסע לכם לשמור על עלויות נמוכות?

מהם הפרמטרים הקובעים את המחיר הביטוח

הפרמטר הראשון הוא גיל- ככל שגיל הנהג נמוך יותר, כך מחיר ביטוח חובה יקר יותר, ההיגיון, שעומד מאחורי קביעה זו נובע מהניסיון והוותק, שהנהג צבר על הכביש. ביטוחי חוה לבני 21 ומטה עשויים להגיע למאות שקליפ בחודש, המחיר מתאזן עם הגעתם לגיל 24, ואפילו מתאזן יותר בהגיעם לגיל 30.

הפרמטר השני- מין הנהג, זהו אינו סוג, שנשים מעורבות פחות בתאונות דרכים, הן זהירות יותר, אינן מבצעות מהלכים מסוכנים בדרך כלל, ולכן הסבירות לתביעות ביטוח היא נמוכה יותר.

הפרמטר השלישי- סוג הרכב ומאפייניו- סוג הרכב ומאפייניו לרבות מחירו בשוק, סוג המנוע שלו, רמת הגימור שלו והתוספות המיוחדות, גילו, השימוש בו (מסחרי או פרטי) האם בעבר נרכש מחברת ליסינג או מהשכרה, האם מדובר על רכב ספורט עם מנוע טורבו? וכולי,

כל אלה מהווים מרכיבים נפרדים בחישוב עלות ביטוח חובה, וניתן כמובן לחשב אותם מראש באמצעות מחשבונים, או בבקשת הצעת מחיר מחברות הביטוח.

הפרמטר הרביעי- ההיסטוריה של הנהג, נהג אשר נרשמו עברות בשמו או שרישיונו נשלל בתקופה הקטנה מ 3 שנים, ישלם פרמיית ביטוח גבוהה יותר מלקוח, ש"תיקו נקי", מעולם לא נרשמו עבירות על שמו, או שלא היה מעורב בתאונה בטווח של השלוש שנים האחרונות.

כיצד ניתן להוזיל עלויות

פעמים רבות, כאשר מדווחים על נהג יחיד, או מראש קובעים, שהביטוח יחול רק על נהגים מעל גיל 30, ניתן להוזיל את הביטוח, באופן משמעותי.

כך הדבר גם לגבי בחירת הרכב, רכבים בעלי נפח מנוע קטן, שאינם מזהמים, רכבים עירוניים, שלא נרשמה עליהם עבירה, או שלא היו מעורבים בתאונה, מוזילים, באופן משמעותי את עלויות ביטוח חובה.

גם רכבים בעלי שנתונים ישנים יותר נהנים ממחירים נמוכים, באופן יחסי, לרכבים בשנתונים מתקדמים, ובוודאי שביחס לרכבים חדשים. (יד ראשונה)

לסיכומו של עניין

כאמור, המרכיבים המשפיעים על עלות הביטוח הם קודם כל גיל הנהג, כאשר גיל הנהג הצעיר ביותר, הוא זה שקובע את גובה הפרמיה, מין הנהג (במידה ומדובר בנהג יחיד/ נהגת יחידה) סוג הרכב ומאפייניו ולבסוף ההיסטוריה של הנהג.

ניתן להוזיל עלויות ביטוח חובה באמצעות הגדרת נהגים מבוגרים ועתירי ניסיון, ובחירה ברכב חסכוני ומשנתונים קודמים. במידה ואכן מתאפשר הדבר, ונותן מענה לצורך.