אוטוסטרדה - פורטל רכב

רכבים אמריקאיים (מארצות הברית)

תוכן [ הסתר ]

ארצות הברית היא ללא ספק אחת ממדינות המפתח המובילות בתחום ייצור הרכב. תעשיית הרכב של ארצות הברית עד לפני תקופת המיתון נחשבה לאחד מן הענפים הרווחיים ביותר של "הדוד סם". ארצות הברית מחזיקה בכמה תאגידי רכב עולמיים חשובים, לרבות: קונצרן הרכב האמריקני דיימלר, פורד וג'נרל מוטורס (שבשנים האחרונות מדשדשת).

GMC
GMC - כולם מכירים את הואנדורות - הרכב המסחרי המשמש בצה"ל כטנדר וואן אולם GMC מייצרת דגמים רבים ובינהם רכבי שטח ואחרים - רכבים גדולים בעיקר.

ביואיק
ביואיר הינו רכב שרד - ממותג בין היצרניות האמריקאיות המובילות - משתייך לקבוצת התאגיד האמריקאי GM.

פורד
יצרנית רכב אמריקאית, הרביעית בגודלה בעולם

קדילק
מכונית יוקרה אמריקאית ותיקה - דגמי הרכב שימשו ומשמשים כיום כלימוזינות ולהסעת אישים חשובים

שברולט
אמריקאית ותיקה - בעבר מותגה כרכב שרד במחיר סביר - כיום מיוצרת בייצור סידרתי גם במזרח הרחוק ומייצרת מכוניות גדולות וקטנות כאחד.

במאמר הבא, נפרט על התפתחות תעשיית הרכב האמריקנית וכן נבחן את היתרונות שברכישת רכב מתוצרת ארצות הברית. בנוסף ניתן למצוא גם השכרת רכב בארצות הברית.

ארצות הברית - מעוז מותגי הרכב

ארצות הברית ייסדה את המהפכה בתחום הרכב בשנת 1903, כשהצליחה להוזיל בצורה משמעותית את עלויות פס הייצור של מכוניות פרטיות עם המצאת שיטת פס הייצור הנע, וכך למעשה אפשרה להמונים לרכוש מכונית פרטית בעלות הגיונית. על מהפכה זו אמונה חברת ג'נרל מוטורס יצרנית הרכב האגדית ? פורד. מהפכה עולמית זו, הכתה גלים והתפשטה ברחבי העולם, והפכה את הרכב הפרטי ממוצר מותרות לעשירים "לצעצוע להמונים".

כיום, חברת פורד נחשבת לאחת מתעשיות הרכב המשגשגות ביותר בעולם.

תעשיית הרכב של ארצות הברית היא בין הגדולות והמפותחות ביותר בעולם, עם רמת מינוע לנפש הגבוהה ביותר בעולם. ולראייה: עד שנות השבעים של ה ? 120 לכל חמש נפשות בארצות הברית היו בממוצע 2 מכוניות, ואילו החל משנת 1985 לכל עשר נפשות באזור ארצות הברית היו שבעה כלי רכב.

עד לשנת 1950 תעשיית הרכב של ארצות הברית התרכזה בעיר דיטרויט, זאת בשל מיקומה האסטרטגי הן מבחינת דרך גישה ימית והן מבחינת חומרי הגלם שהיו באזור.

כיום, ניתן למצוא מרכזים נוספים ברחבי ארצות הברית המשמשים את תעשיית הרכב בארה"ב, לרבות: קליבלנד, שיקגו ?גרי, באפלו, מילווקי, סנט- לואיס, ניו ורק, לוס אנג'לס ופילדלפיה.

עד שנות השמונים שלטו בתעשיית הרכב האמריקנית שלוש יצרניות רכב אמריקאיות: פורד, ג'נרל מוטורס וקרייזלר. משנות השמונים ואילך החלו לחלחל גם יצרניות רכב יפניות ואירופאיות, אשר חיבלו בשליטתה של ארצות הברית בשוק המכוניות העולמי. עובדה, אשר החלה להראות את אותותיה כבר בשנים האחרונות עם קריסתה של חברת ג'נרלס מוטורס בפרט, ותעשיית הרכב האמריקנית ככלל.

ארצות הברית מחזיקה בשורה של מותגי רכב פופולאריים, לרבות:

 • ביואיק - יצרנית רכב אמריקאית שנוסדה בשנת 1904 על ידי מייסד החברה דיוויד ביואיק. כיום, ביואיק היא אחד ממותגי היוקרה של ג'נרלס מוטורס.
 • קדילק - הוא מותג רכב אמריקאי יוקרתי שנוסד בשנת 1902 על ידי שני משקיעים אמריקאים. בשנת 1909 התווספה קדילק לקונצרן המכוניות האמריקני ג'נרלס מוטורס.
 • שברולט - יצרנית הרכב האמריקנית הוקמה בשנת 1911. בשנת 1917 מוזגה שברולט עם תאגיד הרכב האמריקני ג'נרלס מוטורס והפכה למותג הרכב הנמכר ביותר של החברה.
 • GMC - היא חטיבה בתאגיד הרכב האמריקני ג'נרלס מוטורס.
 • האמר - הוא רכב השטח "הצבאי" של תאגיד הרכב האמריקני ג'נרלס מוטורס.
 • אולדסמוביל - היא יצרנית הרכב הוותיקה ביותר בארצות הברית. אולדסמוביל נוסדה בשנת 1897 על ידי ראנסון אי אולדס ובשנת 1908 הפכה לחטיבה בתוך חברת ג'נרלס מוטורס.
 • פונטיאק - היא יצרנית רכב אמריקאית המתמחה בייצור של מכוניות חזקות, גדולות וזולות.
 • סאטורן - הוא מותג רכב אמריקאי שנוסד בשלהי שנות ה ? 80 כחלק מאסטרטגיית המלחמה של ג'נרלס מוטורס במתקפת הרכבים היפניים.
 • פורד - היא יצרנית הרכב הבינלאומית הגדולה בעולם, הממוקמת במקום השני בדירוג מכירות הרכב העולמי של תאגיד הרכב האמריקני ג'נרלס מוטורס.
 • לינקולן - הוא מותג היוקרה של יצרנית הרכב האמריקאית פורד.
 • מרקורי - היא מכונית היוקרה של פורד, אשר נוסדה בשנת 1939. מרקורי שווקה למדינות אחדות, וביניהן: פוארטו ריקו, מקסיקו, ארצות הברית, ברזיל, ישראל ולמזרח התיכון.
 • קרייזלר - היא יצרנית רכב אמריקאית אשר הוקמה בשנת 1925 על ידי וולטר קרייזלר. כיום קרייזלר היא תאגיד רכב אמריקאי ? גרמני המכונה דיימלר ? קרייזלר.
 • דודג' - הוא מותג רכב אמריקאי שנוסד בשנת 1914 על ידי האחים דודג אוטומוביל. בשנת 1928 נרכשה דודג על ידי חברת קרייזלר.
 • ג'יפ - הוא רכב השטח של תאגיד הרכב האמריקני-גרמני דיימלר ? קרייזלר, שבמקור תוכנן, יוצר ושימש את הצבא האמריקני במהלך מלחמת העולם השנייה, ומאוחר יותר הפך להצלחה בקרב השוק האזרחי.

מהם היתרונות ברכישת רכב מתוצרת ארצות הברית?

 • ביצועים - מותגי הרכב המיוצרים במדינת ארצות הברית מפגינות רף ביצועים גבוהה, הבא לידי ביטוי במנועים האמריקאים העוצמתיים המאפשרים להגיע למהירות מרבית וביצועים מרשימים על הכביש.
 • צריכת דלק - מדובר באחת החולשות של רכבים אמריקאים, שכן בהתייחס לעלויות צריכת הדלק מותגי הרכב האמריקנים ידועים כרכבים בלתי חסכוניים שזוללים דלק.
 • עיצוב - מכוניות אמריקאיות הנן מכוניות מרשימות מאוד הניחנות בקו עיצובי המשדר עוצמה, יוקרה ופאר תוך שימת דגש על נוחות מרבית, גודל מקסימאלי ופינוק תא הנהג והנוסעים.
 • אמינות - רכבים המיוצרים באזור ארצות הברית ידועים כרבים אמינים מאוד. אומנם, כמובן כמו לכל מכונית בשוק הן ניחנות בתקלות ייחודיות להן.
 • נוחות והתנהגות כביש - אחד מן היתרונות המובהקים ברכישת רכב אמריקאי טמון בנוחות הנסיעה והתנהגות כביש מעולה. רכבים אמריקאים ידועים ביציבותם, עוצמתם ובטיחותם על הכביש.
 • טכנולוגיה - מעלה נוספת המאפיינת מכוניות מתוצרת ארצות הברית הוא מכלול מערכות הבקרה והקדמה הטכנולוגית בהן הן מצוידות.

לסיכום, מכוניות מתוצרת ארצות הברית הם רכבים אמינים, מפנקים, מרווחים, עוצמתיים ויוקרתיים ההופכים כל נסיעה לחוויה, לעיתים נדירות תצטרכו לקחת את הרכב האמריקאי שלכם אל מוסך פורד או כל מוסך אחר.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.