אוטוסטרדה - פורטל רכב

בחירת ביטוח רכב

פוסט זה פורסם באתר אוטוסטרדה כפוסט אורח באדיבות יובל צ.

ביטוח רכב

מרבה נכסים מרבה דאגות? לאו דווקא. מי שיש ברשותו ביטוח רכב מתאים, יכול להיות חופשי מדאגות.

וכיצד רוכשים את הביטוח המתאים? האם מדובר אך ורק בעלות? האמת היא, שישנם קריטריונים נוספים אשר בוחנים את התאמתם של ביטוחי הרכב השונים לבעליהם. ריכזנו עבורכם מספר גורמים משמעותיים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת ביטוח רכב.

גובה ההשתתפות העצמית

כל בעל רכב מנועי בישראל חייב לבטח את רכבו בביטוח חובה. ביטוח רכב זה זהה בהיקף הכיסוי שלו לא משנה מהו סוג הרכב וגודלו. זהו ביטוח אשר נועד לעמוד לשירותינו בכל מקרה של תאונת דרכים אשר הביאה לפגיעות גופניות, מהקלות שבהן ועד החמורות ביותר.

מאידך, ביטוח רכב צד ג' או מקיף הינו ביטוח רשות, אשר לא חובה לעשותו אך הוא מומלץ ביותר. ביטוח צד ג' ישרת אתכם כאשר תדרשו לשלם את הנזקים שנגרמו לרכב אחר בתאונה (או כל חפץ אחר עימו התנגשתם) והביטוח המקיף מכסה גם את רכבכם שלכם, במקרה של תאונה, גניבה, פריצה וכו'. כך שבמידה ותחליטו לתבוע את הביטוח, ביטוח זה יעמוד לשירותכם ויכסה אתכם מכל הבחינות. טיפ קטן- עליכם לרכוש ביטוח רכב מקיף או צד ג' אשר לו השתתפות עצמית נמוכה יחסית וכך לא תאלצו להיפרד מסכומי כסף גדולים בכל מקרה של תביעה.

בדקו את היקף הכיסוי

לעולם אין לדעת עם איזה גורם תהיו מעורבים בתאונה. החל ממכונית יקרה לאספנים, מכוניות יוקרתיות ביבוא אישי, עמודי תאורה וכו' – כל נזק לאלה מערב סכומי פיצויים גדולים באופן יחסי. פוליסת ביטוח רכב שמכינה אתכם היטב ליום בו תפגעו בחפץ יקר, היא פוליסה שהיקף הכיסוי שלה גבוה יחסית. ישנן פוליסות שמכסות עד נזק של 200,000 שקלים וישנן כאלה שמכסות עד מליון שקלים. הבחירה בידיכם.

פוליסה גמישה – יש חיה כזו

בבואכם לרכוש ביטוח רכב עליכם יהיה לשאול האם ניתן להרחיב את הפוליסה בהתאם לצרכים ולזמן מוגבל. למשל, אתם זקוקים לביטוח נהג צעיר ליומיים לבן שרוצה לנסוע לטבריה עם חברתו. חברה גמישה תציע לכם מחיר עבור יומיים נהיגה ברכב בידי נהג צעיר ולא תחייב אתכם לרכוש תוספת זו לתקופה ארוכה יותר שלא לצורך.

לסיכום, מאחר ותשלום ביטוח רכב הוא הוצאה לא מבוטלת, לעתים אנו נוטים לבחור בפתרון הזול ביותר, מבלי לחשוב על נקודות אחרות. את ביטוח הרכב אנו עושים "על כל צרה שלא תבוא" ולכן, לעניות דעתנו, הנקודות שהצגנו במאמר זה הינן משמעותיות וכדאי לבחון אותן בהצעת הביטוח שתקבלו מהחברות השונות.

פוסט זה פורסם באתר אוטוסטרדה כפוסט אורח באדיבות יובל צ.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.