אוטוסטרדה - פורטל רכב
הנך נמצא כאן:

כל מה שרצית לדעת על משאיות

קניית משאיות היא משימה מורכבת ויקרה, הדורשת סבלנות, מקצועיות וידע. צמיחת שוק משווקי המשאיות בישראל, יצר ענף מגוון של שירותים נלווים המספקים לשוק נהגי המשאיות בישראל רמה גבוהה של שירותים ומוצרים. במאמר הבא, נבחין בין סוגים שונים של משאיות ונבקש לדעת מהם הפרמטרים לקניית משאית.

משאית

תוכן עניינים

מהי משאית?

משאית היא כלי רכב כבד אשר נועד להוביל ציוד וסחורות למרחקים. יצרני המשאיות העולמיים (האירופים, היפנים והאמריקאים) מיטיבים ליצור סוגים וגדלים שונים של משאיות כאשר מרבית המשאיות בנויות בהרכב הבא:

קבינה - הקבינה היא למעשה תא הנהג.

המרכב - מרכב המשאית הוא למעשה שלדה הכוללת בתוכה גם את מכלי הדלק, המנוע והגלגלים.

נגרר - חלק זה המכונה גם גרור, מכולה או משא הוא למעשה התקן המשאית, אשר בתוכו מעמיסים את מטען התובלה.

סוגי משאיות

ניתן להבחין במספר סיווגים שונים למשאיות והם:

סיווג לפי גודל

תחת קטגוריית רכבים זו ניתן להבחין בין גדלים שונים של משאיות לרבות:

 • משאיות קלות - אלו הן משאיות המסוגלות לשאת מטענים שמשקלם נמוך מ 6300 קילוגרם (כגון: ואן או טנדר).
 • משאיות בינוניות - אלו הן משאיות המסוגלות לשאת מטענים שמשקלם נע בין 6,300 קילוגרם ל 15,000 קילוגרם(כגון: משאיות זבל, משאיות קירור ומשאיות הובלה).
 • משאיות כבדות - אלו הן משאיות השוקלות למעלה מ 15 טון ומסוגלות לשאת מטענים כבדים במיוחד ולנוע בין כבישים בינעירוניים (כגון: משאית כפולה ומשאית סמי טריילר).
 • משאיות שטח - אלו הן משאיות המשמשות את ענף הבנייה והתשתיות והן מסוגלות לנוע בשטחי עפר, חצץ ובוץ בקלות ולשאת ציוד הנדסי, בטון, אבני חצץ ועוד (כגון: משאיות בטון ומשאיות עפר).

סיווג לפי מבנה

תחת קטגוריית משאיות זו, אנו מבחינים בין מבנים שונים של משאיות, לרבות:

 • משאית סמי טריילר - זוהי משאית הבנויה משני חלקים, אותם ניתן לפצל (האחד: גורר והשני גרור).
 • משאית אחודה - זוהי משאית שבה מותקנת המכולה על גבי המרכב של הגרור כך שהיא מהווה חלק בלתי נפרד ממבנה המשאית.
 • משאית מכרות - זוהי משאית ענקית המכילה גלגלי טרקטור ומשמשת לעבודות שטח כגון חציבה או כרייה.
 • משאית פול טריילר - זוהי משאית בעלת גרור יחידי המחובר אל המשאית.

סיווג לפי ייעוד

בקטגוריית רכבים זו, ניתן להבחין בין משאיות המשמשות ענפים שונים, לרבות:

 • משאית בניין - זוהי משאית עם מכולה פתוחה שמטרתה לשאת חפצים כבדים כדוגמת חומרי בניין, מכונות, קורות מתכת, צינורות ועוד.
 • משאית זבל - זוהי משאית המשמשת לפינוי של זבל.
 • משאית תובלה - זוהי משאית אחודה המכילה מכולה סגורה שמטרתה לשאת מטלטלים כדוגמת מוצרי צריכה, מזון, רהיטים ועוד.
 • משאית עפר - זוהי משאית בעלת מכולה עילית פתוחה שמטרתה להעמיס עפר, חצץ או בטון לאתרי בנייה.

על משאיות יד שנייה

הודות להתרחבות שוק המשאיות בישראל, כיום ניתן לראות יותר ויותר אנשים שבוחרים לרכוש משאיות יד שניה, בן בשל המחיר האטרקטיבי והן בגלל הנוחות. אומנם עליה וקוץ בה, שכן קניית משאיות יד שנייה נחשבת להליך מורכב וארוך, שעשוי פעמים רבות להפיל את הלקוח בפח של שרלטנים. לפיכך, אנו ממליצים לרכוש משאיות יד שנייה דרך חברות היצרן המשווקות משאיות יד שנייה בישראל.

מחירון למשאיות

בכדי לדעת מהו טווח המחירים ההגיוני לקנייה של משאיות למכירה, עליכם לעיין בפרטי המחיר של המשאית המבוקשת הנמצאים בתוך מחירון משאיות, וכך תוכלו לקבל מושג מדויק יותר לגבי מחיר המשאית.

שירותי ליסינג למשאיות

רכישת משאית חדשה כרוכה בהשקעה כספית עצומה ומכבידה. בשנים האחרונות עם התפתחות שוק מכוניות הליסינג בישראל, צמחו גם חברות המעניקות שירותי ליסינג משאיות. עובדה, ההופכת באחת את הליך קניית המשאיות להליך פשוט, נוח וגמיש יותר.

פרמטרים לבחירת משאית

בכדי לבחור את המשאית המתאימה לכם, אנו ממליצים לכם להתחשב בפרמטרים הבאים:

ייעוד המשאית - תחילה, טרם תהליך קניית המשאיות, אנו ממליצים לכם לדעת מהו ייעודה האמיתי של המשאית: האם מדובר במשאית המיועדת להובלה של מוצרי מזון, לתובלה של כלי הנדסה כבדים במיוחד, טנדר לעבודה ועוד.
משקל המשאית - במידה והמשאית מיועדת להובלה של ציוד כבד אזי וודאי תזדקקו למשאית בעלת משקל עצמי כבד למדי, לכן חשוב מאוד להתייחס לפרמטר זה בעת קניית משאיות.
גודל המשאית - עליכם לבחון אם תא הנהג וגודלה של המשאית עונה לדרישותיכם ולצרכי העבודה שלכם.
ביצועי המשאית - כל בעל משאית יודע כי שזה מגיע למבחן האמת, הביצועים של המשאית הם הדבר החשוב ביותר, כך למשל מהם יחסי ההעברה, טווח המומנטים, שילוב של הממסרה, המנוע, הגלגל והסרן.
צריכת הדלק של המשאית - על ההוצאות החודשיות כך רכישת המשאית הינה אטרקטיבית יותר.
נוחות המשאית - נהגים המבלים את רוב שעות היום בכבישים זקוקים לתא נהג מרווח, נוח וקל לתפעול, לכן גם הפרמטר הזה נלקח בחשבון בעת קניית משאית.
בטיחות המשאית - פרמטר מכריע בעת קניית משאיות חדשות הוא נושא הבטיחות. על מנת להעניק את הבטיחות המקסימאלית לנהג המשאית יש להקפיד כי המשאית תהיה מצוידת בדלתות חרום ומנוע הממוקם לפני הנהג.
אמינות המשאית - עליכם לבחור משאית אמינה אשר תשרת אתכם לאורך שנים, לכן כדאי לחור ביצרני רכב הידועים בייצור של משאיות חזקות ואמינות.
תפעול המשאית- פרמטר חשוב נוסף בעת קניית משאיות הוא תפעול המשאית, לרבות: תיבת הילוכים נוחה לתפעול, סביבת נהג אוטומטית, סולם עלייה נוח לתא הנהג ועוד.

לסיכום, קניית משאית היא עניין מורכב המצריך סקר שוק מקיף לבחינת אופצייה של טרייד אין משאיות וכן מומלץ לברר את גובה ביטוח משאיות.

UTI יוניברסל משאיות ישראל

מתעניין ברכישת משאית?

בקר באתר חברת UTI יוניברסל משאיות ישראל והתרשם בעצמך מהתנאים הייחודיים שהם מציעים.

מידע נוסף בנושא משאיות:

מתעניין במשאיות ומעוניין לקבל מידע נוסף בנושא? אנא מלא את פרטיך כדי שנוכל ליצור איתך קשר בהקדם, ולענות על שאלותיך.

שם
דוא"ל
טלפון
ההודעה:

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.