אוטוסטרדה - פורטל רכב

יוצאים לדרך – המדריך ללימודי תאוריה

תוכן [ הסתר ]

השגת רשיון נהיגה היא אחת המטרות החשובות ביותר בגיל 17. לשם כך יש צורך בלימודי נהיגה מעשיים וכן לימודי תאוריה. כדאי להתחיל לימודי תאוריה לפני הלחץ של מבחני הבגרות, וניתן לעשות זאת החל מגיל 15 וחצי. לימודי תאוריה יאפשרו לכם לעבור את המכשול הראשון בדרך לרשיון – מי שאינו עובר את המבחן התאורטי לא מורשה לגשת למבחן המעשי.

לימודי תאוריה יכינו אתכם למבחן התאוריה, בו יוצגו בפניכם 30 שאלות מרובות בחירה. כדי לעבור את המבחן עליכם לבחור את התשובה הנכונה ב-26 שאלות לפחות. פירוש הדבר הוא שאפילו אם טעיתם ב-5 שאלות בלבד – נכשלתם. אל חשש, בשונה מהטסט המעשי, אין צורך לחכות זמן רב עד להזדמנות הבאה לגשת למבחן חוזר. ניתן לעשות זאת גם לאחר יום אחד בלבד.

מה כוללים לימודי תאוריה?

החלק המרכזי של לימודי תאוריה הוא הכרתם של עשרות התמרורים השונים הקיימים בישראל, ויחד איתם גם כל הסימונים האפשריים שתפגשו על הכביש עצמו (כגון קו הפרדה וכד'). בעת המבחן יוצגו בפניכם התמרורים והסימונים ללא זיהוי, ותצטרכו לבחור בזיהוי הנכון מבין כמה אפשרויות. אם עברתם הכנה מספקת של לימודי תאוריה תעשו זאת בקלות רבה. חלק נוסף של לימודי תאוריה הוא לימודם של חוקי התנועה. אלו כוללים נושאים כגון המהירות המותרת בכבישים מסוגים שונים. ולבסוף, לימודי תאוריה כוללים גם מעט מכונאות. ברור, אין הכוונה להכשירכם לעבודה במוסך, אך בכל זאת תצטרכו להפגין הבנה מסוימת באופן פעולתו של המנוע, בטיפול השגרתי ברכב ובתקלות שונות שאיתן תאלצו להתמודד.

איך לומדים?

לימודי תאוריה אינם דבר קשה במיוחד, ובוודאי שאינם דורשים את אותו המאמץ שדורשים, למשל, לימודים לקראת מבחני הבגרות. רובנו יכולים לקיים לימודי תאוריה לבד או עם חברים, והחומרים הדרושים לכך קלים להשגה. למעשה, כל מה שתצטרכו להשיג הוא את לוח התמרורים וספר הכנה לתאוריה – ושני אלו נמצאים כמעט בכל חנות ספרים.

בעת לימודי תאוריה תוכלו להיעזר רבות באינטרנט, שם תוכלו למצוא את לוח התמרורים וכן אתרים רבים המפרטים את כל החומר התאורטי הדרוש. בנוסף, יש ברשת מבחנים פתורים לדוגמא, עליהם תוכלו להתאמן בעצמכם. אתרים הממוקדים לתחום לימודי תאוריה יציעו לכם הרבה יותר – מפורומים בהם תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע, ועד עדכונים וחדשות בתחום לימודי תאוריה.

לימודי תאוריה - לבוא מוכן

לא חשוב באיזו דרך של לימודי תאוריה בחרתם, אל תיגשו למבחן לפני שאתם מרגישים בטוחים. אחת הדרכים לבדוק את יעילותם של לימודי תאוריה היא לבצע את המבחנים לדוגמא שבאינטרנט. שימו לב כמה זמן לוקח לכם לפתור את המבחן. גם אם עניתם על כל השאלות נכון בבית, זכרו שהמבחן האמיתי מוגבל לחצי שעה בלבד – כלומר בערך דקה לכל שאלה!

עם זאת, אין מה לדאוג. לימודי תאוריה אינם דבר בלתי אפשרי, וגם אם נכשלתם במבחן הראשון, בסוף תעברו. זכרו לשלב בכל חלק של לימודי תאוריה את אלמנט הזמן, כך שתדעו שתספיקו לענות על כל השאלות. אם אתם מתקשים בעברית – ביכולתכם לגשת למבחן בשפה אחרת. בסופו של דבר, לימודי תאוריה הם הצעד הראשון שלכם בדרך לרשיון הנכסף.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.