אוטוסטרדה - פורטל רכב

מחשבון ליסינג - לחישוב כדאיות אחזקת רכב מליסינג

מחשבון ליסינג - לחישוב כדאיות אחזקת רכב מליסינג

עובדים רבים בשוק העבודה הישראלי נהנים מהטבת רכב מטעם המעסיק. יחד עם זאת, הטבה זו טומנת בחובה גם הוצאה כספית לא קטנה. מחשבון ליסינג שימושי פותח מתוך מטרה לחשב את עלויות הנסיעה ברכב ליסינג ביחס לגובה ההכנסה החודשית, כך שתוכלו לתכנן נכונה את כדאיות אחזקת רכב ליסינג תפעולי או מימוני. במאמר הבא, תוכלו לקבל מידע מקיף בנושא מחשבון ליסינג תפעולי ומימוני ולחשב נכונה את צעדיכם.

ליסינג

תוכן עניינים

על ליסינג מימוני ותפעולי

ליסינג תפעולי היא שיטת מימון לחכירת רכב בה עלויות האחזקה וטיפולי התחזוקה השוטפים הינם באחריותה של חברת הליסינג, כאשר הלקוח נדרש לשלם תשלום חודשי קבוע הכולל גם את עלות הטיפולים השוטפים לרכב. לעומת זאת, ליסינג מימוני, היא שיטת מימון לקניית רכב, המאפשרת לחוכר לקחת מעין הלוואה חודשית מחברת הליסינג, ליהנות מרכב חדש ולשלם עליו בתשלומים חודשיים נוחים.

אילו סוגים של מחשבוני ליסינג ישנם?

באופן כללי, ניתן למצוא שלושה סוגים עיקריים של מחשבוני ליסינג, לרבות הבאים:

  • מחשבון ליסינג תפעולי – בכדי לבחון את כדאיותה של עסקת ליסינג תפעולי, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס למחשבון הליסינג התפעולי, להזין את פרטי העסקה לרבות: עלות שנתית של ביטוח רכב, תקופת הליסינג, עלות אחזקת רכב (עלויות תיקון, עלויות טסטים ועלות שירותים נלווים), גובה הריבית, עלות הטסט ועלות הרכב. לאחר שקלול כלל הנתונים שהוזנו במערכת מחשבון הליסינג, תוכלו לקבל אומדן ריאלי לגבי עלות עסקת ליסינג תפעולי ולהחליט האם העסקה משתלמת עבורכם.
  • מחשבון ליסינג מימוני – על מנת לבחון את כדאיותה של עסקת ליסינג מימוני, עליכם להיכנס למערכת מחשבון הליסינג ולהזין את הנתונים הנחוצים, לרבות: תקופת הליסינג, סכום המימון וגובה הריבית וכך תוכלו לקבל את תוצאות תחשיב העלות החודשית של עסקת ליסינג מימוני.
  • מחשבון ליסינג יד שנייה – ניתן גם לבחון את הכדאיות הכלכלית של עסקת ליסינג יד שנייה באמצעות מחשבון ליסינג ליד שנייה, המכיל את כל האלמנטים הכרוכים בעסקה זו.

איך מתפעלים מחשבון ליסינג שימושי?

בכדי לתפעל מחשבון ליסינג שימושי יש לפעול בהתאם להוראות הבאות:

  • תחילה, עליכם לבחור מבין מגוון אתרים המציעים שירות של מחשבוני ליסינג, את האתר המועדף אליכם.
  • אחר כך, עליכם להיכנס אל מחשבון הליסינג השימושי של האתר.
  • כעת, עליכם לבחור את דגם הרכב המיועד, מתוך קטלוג הרכבים המפורסם באתר.
  • אחר כך, עליכם להזין את כלל הפרטים לרבות: מחיר, יצרן רכב, קבוצת הרישוי וגובה התשלום החודשי.
  • לבסוף, תוכלו לקבל עסקה המתאימה לתקציב האישי שלכם בהתאם לפרמטרים הבאים: תקופת העסקה הרצויה, גובה תשלום המקדמה וגובה התשלום הסופי ולקבל אומדן ריאלי לגבי גובה ההוצאות להם תדרשו אם תרכשו רכב בעסקת ליסינג.

לסיכומו של עניין, אם אתם מתלבטים בדבר כדאיותה של עסקת ליסינג מימוני או תפעולי, תוכלו לבחון את העניין בצורה פשוטה, תוך שימוש במערכת מחשבון ליסינג שימושי.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.