אוטוסטרדה - פורטל רכב

קניית רכב חדש

תוכן [ הסתר ]

מעוניינים להחליף את הטרנטה הישנה בחדשה? קניית רכב חדש היא ללא ספק אירוע מרגש, הכרוך בתהליך מורכב של קבלת החלטות, עריכת סקר שוק, קביעת תקציב ומציאת מקורות מימון פוטנציאליים. במדריך הבא, נפרט אודות השלבים הכרוכים בתהליך קניית רכב חדש, ונבחן את השלבים השונים, שיש לעבור על מנת לבחור את הרכב המתאים ביותר לצרכים ולתקציב שלכם.

שלב א' - הערכת צרכי הקונה

השלב הראשון בתהליך קניית רכב חדש, כרוך בהערכת הצרכים של בעל הרכב, בשיקולים כלכליים ובבחירה מתאימה של רכב העונה לצרכים אלו. כאשר תחילה, עליכם לשאול את עצמכם, האם הרכב החדש מיועד להסיע משפחה גדולה או שמא אדם פרטי ? שכן, אם מדובר בהסעה משפחתית, מוטב לשקול רכב גדול יותר ואפילו סטיישן. השאלה הבאה, שצריכה להישאל היא: האם הרכב מיועד לנהיגה פנים עירונית או שמא לנהיגה בין עירונית למרחקים ? שכן, אם הרכב מיועד לנהיגה עירונית, אזי יש לבחור ברכב בעל נפח מנוע קטן, כזה שיחסוך גם בהוצאות הדלק. שאלה נוספת, שצריכה להישאל, היא: האם הרכב מיועד לנהיגת שטח או אולי מדובר ברכב עבודה ? כל השאלות הללו, צריכות להילקח בחשבון, בעת ההחלטה על הרכב המתאים. בכדי להקל על התהליך, אנו ממליצים, להכין רשימה מסודרת של כל התכונות החשובות לכם בעת קניית רכב חדש, לרבות: נוחות, בטיחות, צריכת דלק, ביצועים, יוקרה ועוד, ולאחר מכן יש לדרג את התכונות בהתאם לרמת החשיבות של כל תכונה ותכונה.

שלב ב' - הערכת התקציב

השלב השני, הגורלי והמכריע בתהליך קניית רכב חדש, כרוך כמובן בהערכה וקביעת התקציב המתאים לקניית הרכב. השיקול הכלכלי, איננו פשוט, והוא תלוי בהחלטות רבות. עליכם לשאול את עצמכם, מהם מקורות המימון המעומדים בפניכם והאם יש באפשרותכם לממן את הרכישה באופן פרטי או שמא עליכם לפנות למקורות מימון חיצוניים, כגון: הלוואה מבנק, ליסינג מימוני, ליסינג תפעולי, ועוד. מעבר לכך, עליכם לשקול את צניחת מחיר הרכבים החדשים, כמו גם עלויות הביטוח, הוצאות טיפולי מוסך ברכב, עלות תשלומי הרישוי, ועלות התוספות לרכב לרבות: מערכות שמע, מערכות מיגון ואיתור.

שלב ג' - שאלת השאלות: רכב חדש או משומש?

באופן טבעי, לאחר שקבעתם את התקציב תוכלו להחליט האם יש באפשרותכם לרכוש רכב חדש או שמא יש באפשרותכם לקנות רכב מיד שנייה. כאמור, יש הבדל של שמיים וארץ בין קניית רכב חדש לבין קניית רכב יד שניה. קניית רכב חדש מבטיחה את אחריות יבואן הרכב לתקלות או בעיות העשויות לצוץ בגין ליקויים ברכב בשנים הראשונות על הכביש. יחד עם זאת, כמובן שקניית רכב חדש טומנת בחובה גם תשלומים גבוהים עבור הביטוחים השונים, ירידת ערך המכונית המהירה, ותוספות אחרות. קניית רכב מיד שנייה, לעומת זאת, איננה מבטיחה אחריות לתקינות הרכב, אולם מחיר הרכב הגיוני. כך או כך, עליכם לבצע בדיקה מעמיקה לגבי דגם הרכב, שבו אתם חפצים ולבחור ברכב העונה על דרישות התקציב שלכם כמו גם לצרכים האישיים שלכם.

שלב ד' - מימון לקניית רכב חדש

בשלב הרביעי עליכם כמובן למצוא מקורות מימון פוטנציאליים עבור קניית רכב חדש. במידה ולא ניחנתם במקורות מימון נזילים פרטיים, עליכם כמובן לפנות למקורות מימון חיצוניים העומדים לרשותכם, לרבות: ליסינג תפעולי, ליסינג מימוני, הלוואות מהיבואן או מסוחר הרכב, וכמובן הלוואות ארוכות טווח של הבנקים. בעת מציאת מקור מימון חיצוני עליכם לשים לב לדגשים הבאים: עליכם כמובן לשים לב כי הרכב רשום על שמכם, וכמו כן, זכרו תמיד כי במידה וחברת הליסינג תפשוט את הרגל, והרכב רשום על שמה, אתם צפויים לאבד את הרכב. מעבר לכך, עליכם גם להגדיר באופן ספציפי בעת החתימה על הסכם ליסינג את הנהגים המורשים לנהוג ברכב ואת אופי השימוש בו.

שלב ה'- עריכת סקר שוק

בשלב הבא, עליכם לערוך סקר שוק מקיף ומעמיק, ולבחון מהם הדילים הפוטנציאלים הנכונים ביותר עבורכם. תוכלו לעשות זאת באמצעות: אתרי רכב באינטרנט, מחירוני רכב, כתבי עת, או התייעצות עם חברים בעלי ידע אישי בתחום הרכבים.

שלב ו' - קניית רכב

לאחר כיתות הרגליים המפרך בין סוכנויות הרכב השונות, חברות הליסינג, ועוד אלפי החלטות נוספות, הגעתם לשלב המרגש של קניית רכב חדש. אז לפני שהפרפרים בבטן משתלטים עליכם באופן טוטאלי, הנה מספר סוגיות שמוטב לבדוק, טרם הרכישה עצמה.

  • שאלות כלליות, שכדאי לשאול בעת קניית רכב חדש, הן הבאות: האם המרחב הפנימי של הרכב הינו נוח דו עבורכם, האם תא המטען מרווח דיו, האם ביצועי הרכב הנם גבוהים, האם הנהיגה ברכב נוחה ?, האם מערכת הבלמים וההילוכים פועלת כהלכה, מה מצב האביזרים והתוספות הנלוות לרכב, ועוד.
  • במידה והחלטתם על קניית רכב חדש, עליכם לדרוש ממשרד הרישוי מסמך אישור מהמכס תוך הצגת פרטי תעודת הזהות שלכם.
  • במידה והחלטתם לרכוש רכב מיד שנייה, עליכם לבצע העברת בעלויות. לשם כך עליכם לפנות לסניף הדואר הקרוב לביתכם, להציג את רישיון הרכב הפרטי ואת תעודת הזהות שלכם ולבצע העברת בעלויות.
  • כמו כן, בעת קבלת הרכב (בין שהוא חדש ובין שהוא מיד שנייה) חשוב לבדוק כי אין פגמים וכי קיבלתם את מבוקשכם.

לסיכום, תהליך קניית רכב חדש הינו תהליך מורכב הדורש סבלנות, ובדיקה דקדקנית.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.