אוטוסטרדה - פורטל רכב

קניית רכב מחברת ליסינג: מדריך לקבלת החלטת קנייה

קניית רכב מחברת ליסינג: מדריך לקבלת החלטת קנייה

מתעניין בקניית רכב מחברת ליסינג? מעוניין לדעת מה משפיע על המחיר? כדאי או לא כדאי?

קניית רכב מליסינג היא עסקה נוחה ומשתלמת המאפשרת לבעל הרכב ליהנות משני העולמות גם יחד: רכב חדש יחסית במחיר מציאה ובהסדרי תשלום נוחים למדי. ולמרות כל שבחי ההלל על קניית רכב מליסינג, רבים מאיתנו עדיין מהססים לעשות את הצעד ולקנות רכב מחברות ליסינג. בכתבה הבאה נבקש לנפץ את כל המיתוסים בנושא קניית רכבים מליסינג וננסה לפענח את היתרונות המובהקים של עסקת קניית רכב מליסינג.

ליסינג פרטי

תוכן עניינים

הידעת?

הנה מספר עובדות מפתיעות על שוק מכוניות הליסינג בישראל:

 • בישראל נמכרים מדי שנה כ – 20,000 כלי רכב משומשים.
 • מחצית ממכירות הרכבים החדשים בישראל נעשים באמצעות חברות הליסינג.
 • רכבי הליסינג הינם נמוכים בעד כעשרה אחוזים ממחיר המחירון של רכבים בבעלות פרטית.
 • רכבי השכרה ורכבים, שהוחכרו לכוחות הביטחון והמשטרה מליסינג הינם נמוכים ביותר מ - 20% ממחיר המחירון של רכבים בבעלות פרטית.

פרמטרים המשפיעים על ערך רכב הליסינג – ושלא יעבדו עליכם!

אחד השיקולים המכריעים הכרוכים בהחלטה על קניית רכב מליסינג הוא ערכו של הרכב. מכירת רכבים מליסינג, שלא כמו מכירת רכבים בבעלות פרטית טומנת בחובה מספר פרמטרים ומדדים העשויים להשפיע על ערכו של הרכב ומחירו בהווה כמו גם על שמירתו של ערך הרכב לאורך השנים. בכדי להקל על הקונים הפוטנציאליים, החלטנו לאגד בכתבה זו את כל הפרמטרים העשויים להשפיע על ערך הרכב בתקווה שאלו יוכלו לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם ולמציאת רכב הליסינג המתאים ביותר לכיסכם ולצרכי הנהיגה שלכם.

 • למי הוחכר הרכב? – פרמטר חשוב מאין כמותו המספר המון על מצב רכב הליסינג הוא כאמור פרופיל המשתמש. כידוע רכבי ליסינג תפעולי או מימוני זכו לשם רע בקרב הציבור הישראלי, וזאת בגין שימוש מזלזל ובלתי אחראי שנעשה ברכב. מכיוון שהמחכירים אינם אחראיים (ברוב המקרים) לתיקונים ולטיפולים השוטפים המתבצעים ברכב, שמם של רכבי הליסינג נפגע והם נחשבים לרכבים "שקרעו להם את הצורה". יחד עם זאת, המיתוס איננו נכון, שכן ברוב המקרים מדובר ברכב שנהגו בו למשך תקופה קצרה של שלוש שנים והוא עבר את כל טיפולי ההשבחה הנדרשים. לפיכך, טרם קניית רכב מליסינג, חשוב לברר את פרופיל המשתמש או במילים פשוטות למי הוחכר הרכב? האם לחברת השכרה? האם לאיש צבא? האם למנכ"ל הייטק. פרטים אלו על אף שעשויים להיראות זניחים מקבלים משמעות גדולה כשזה מגיע לבירור מצב הרכב וכדאיות הרכישה.
 • קילומטראז' – מילת הקסם השנייה, העשויה להשפיע על ההחלטה של קניית רכב מליסינג תלויה כאמור בקילומטראז' של הרכב. גם כאן צריך להיזהר מרכבים שמכסת הקילומטראז' שלהם גבוהה, שכן הדבר עשוי להעיד על בעיות העתידות להתרחש ברכב וכן חשוב מאוד לשאול שמא מד הקילומטראז' כוייל או לא ובכמה, שכן הדבר עשוי להציג לכם מצג שווא באשר למצב הרכב ויותר מכך הדבר מעיד על חוסר אמינותה של חברת הליסינג.
 • למען הסר כל ספק בקשו גילוי נאות מחברת הליסינג – אם ברצונכם לבטל באחת את כל החששות והפחדים הכרוכים בהליך קניית רכב מליסינג, בקשו מחברת הליסינג שתספק לכם גילוי נאות ממוכר הרכב שבו תפורט היסטוריית הטיפולים שנעשו ברכב, היסטוריית התאונות שאירעו לרכב, היסטוריית התיקונים והחלפים שהותקנו ברכב (מקוריים או מזויפים) וכל זאת בכדי שתוכלו לקבל את התמונה השלמה ביותר על מצב הרכב.
 • מצב הרכב – פרמטר נוסף המשפיע בצורה מהותית על החלטת הקנייה הוא כאמור מצב הרכב החיצוני והפנימי. אנו ממליצים לערוך שתי בדיקות מקיפות: האחת בדיקה עצמאית מקיפה לרכב והשנייה בדיקה מקצועית על ידי מכון רישוי חיצוני מטעמכם (ולא מטעם חברת הליסינג). בדיקה זו תשמש כמקור אמין לקביעת איכות הרכב, מצבו ותקינותו ועל פיה תוכלו לבסס את החלטות הקנייה שלכם וכן לקבל אומדן מדויק יותר באשר להצעת המחיר שתרצו לקבל על האוטו.
 • אבזור הרכב – פרמטר נוסף העשוי להשפיע על ערך הרכב הוא רמת האבזור של הרכב המדובר. רכבי הליסינג ידועים כרכבים שרמת האבזור שלהם הינה בסיסית ביותר. הדבר מקבל משמעות כפולה כאשר האבזור הבטיחותי ברכב לא כולל כריות אוויר כמספר הנוסעים ברכב. לכן חשוב מאוד לברר את נושא האבזור הבטיחותי טרם ההחלטה על קניית הרכב.
 • מחיר הרכב - לאחר ששקללתם את כל היתרונות והחסרונות של הרכב, הגעתם לשלב המכריע של העסקה – מחיר הרכב. זכרו כי בדיקת כל הפרמטרים שצוינו מעלה עשויה בהכרח להשפיע על מחיר קניית רכב מליסינג. כמו כן, חשוב לזכור כי מחיר רכבי הליסינג הינו נמוך בעד לעשרה אחוז ממחיר המחירון של רכבים פרטיים ולכן מדובר בעסקה משתלמת.

לסיכומו של עניין, אם ברצונכם ליהנות מרכב חדש יחסית במחיר ידידותי ונוח למשתמש – קניית רכב מליסינג היא העסקה המשתלמת עבורכם.

אנשים רבים שואלים את עצמם אם כדאי להם לקנות רכב מליסינג או שמא כדאי להם לוותר על התענוג. במדריך הבא נשקול את טיעוני הבעד והנגד בנושא קניית רכבים מליסינג ואף נעניק עצות שימושיות לאלו המבקשים לבחור בדרך ליסינג.

בעד קניית רכב מליסינג

לפניכם מספר טיעונים התומכים בקנייה של רכב מליסינג:

 • חברות ליסינג מימוני מציעות לקונים תנאי מימון ותשלום נוחים המאפשרים לקנות את רכב החלומות במחיר נוח והגיוני.
 • באתרי מכירת רכבי הליסינג קיים מבחר עצום של מכוניות ליסינג יד שניה מסוגים שונים, כך שהקונה הפוטנציאלי יכול לבחור את הרכב המתאים ביותר לצרכיו.
 • קניית רכב מחברת ליסינג היא עסקה בטוחה ואמינה המבטיחה לכם לקבל מידע מפורט אודות היסטוריית הטיפולים, התאונות והתיקונים של הרכב, כאשר זהותו של בעל הרכב הינה ידועה ואין חשש לכך שהרכב הינו גנוב או מזויף.
 • רכבי ליסינג מבטיחים לכם מחיר אטרקטיבי הנמוך ממחיר הרכב המופיע במגוון לוחות רכב או מחירון רכב בשיעור של בין 4 ל – 17% אחוז.
 • רכב מליסינג יימכר אך ורק לאחר שנבדק וטופל מבחינה מכאנית ואסתטית גם יחד תוך הצגת תיעוד פירוט הטיפולים שנעשו בדו"ח מיוחד.
 • קניית רכב מליסינג מבטיחה לכם אחריות מלאה מחברת הליסינג על המערכות המרכזיות באוטו, כך שבמקרה של כל בעיה או תקלה המתעוררת ברכב לאחר הרכישה, חברת הליסנג תהיה אמונה על הטיפולים והתיקונים הנדרשים וכן תדאג לשאת בהוצאות הכספיות.
 • בעת קניית רכב יד שנייה מליסינג, תוכלו לחסוך לעצמכם זמן, כסף בירוקרטיה ולקבל תחת קורת גג אחת את כל השירותים הבאים: שרותי ביטוח רכב, שירותי העברת בעלות, שירותי מימון ועוד.

נגד קניית רכבים מליסינג

לפניכם מספר טיעונים המתנגדים לקניית רכבים מליסינג:

 • רכבי ליסינג מאופיינים ברמת אבזור נמוכה הן מבחינה בטיחותית (למשל פחות כריות אוויר) והן מבחינת אבזור מפנק (למשל: מערכת שמע, ריפוד עור ועוד), זאת בהשוואה לרכבים פרטיים.
 • מפאת העובדה כי מחיר רכב הליסינג הינו נמוך בשיעור יחסי משמעותי מרכב משומש מיד פרטית יכולת ההתמקחות על מחיר הרכב הינה פחותה.
 • קונה רכב ליסינג לא יכול לדעת את זהות המשתמש ומה היה אופי השימוש ברכב.
 • הקילומטראז' של רכב מליסינג גבוה בצורה משמעותית מרכב מיד פרטית.
 • חברות ליסינג אינן מבצעות את כלל הטיפולים הנדרשים בצי הרכבים המשומשים מטעמי חיסכון ואף לעיתים הן מעדיפים להשתמש בחלקי חילוף לא מקוריים.

עצות לקוני רכב מליסינג

אם החלטתם ללכת על הדרך הנוחה, הבטוחה, הזולה והאמינה ביותר של קניית רכב מליסינג, אנו ממליצים לכם לעקוב אחר הטיפים הבאים טרם רכישת הרכב.

 • אנו ממליצים לכם לברר פרטים מדויקים אודות זהות המשתמש (משטרה, ממשלה, קיבוצים, הייטק, מועצה מקומית ועוד) ועל אופי השימוש ברכב, האם מדובר ברכב פרטי ששימש מנהל חברה, או שמא מדובר ברכב עבודה ששימש נהגים רבים. התעקשו לברר פרטים אלו שכן הדבר מפחית מערכו של הרכב.
 • בעת קניית רכב מליסינג חשוב לברר מהי רמת האבזור של הרכב ובמידה ורמת האבזור הינה נמוכה (מספר כריות אוויר ברכב, מערכת ABS, חלונות חשמליים ועוד) אזי יש מקום להתמקח על גובה המחיר.
 • למרות שחברות הליסינג מתחייבות להציג בפניכם את דוח הטיפולים והתיקונים של הרכב, אל תתפשרו וקחו את הרכב הרצוי לבדיקה פרטית במוסך מטעמכם.
 • אל תתפתו לקנות רכב מליסינג הנמכר באמצעות מרכזי מכירה כדוגמת "אוטוסנטר", שכן לרוב מדוב ברכבים בעייתיים עם היסטוריית תאונות ותקלות מכאניות.
 • בחנו את כל אופציות המימון העומדות לרשותכם ואל תלכו בעיוורון אחר הצעת התשלום של חברת הליסינג שכן לעיתים ייתכן והלוואה מהבנק תהיה משתלמת יותר.
 • אנו ממליצים לכם לבחון היטב את מצב הגלגלים ברכב המיועד שכן חברות ליסינג רבות אינן משתמשות בגלגלים מקוריים.

לסיכום, אם ברצונכם לרכוש רכב משומש ברמה של רכב חדש, אנו ממליצים לכם ליהנות מהמבחר האטרקטיבי של דגמי רכב ומתנאי התשלום הנוחים שמציעות לכם חברות הליסינג בעת קניית רכב מליסינג.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.