אוטוסטרדה - פורטל רכב

קניית רכב משומש

תוכן [ הסתר ]

#איפה הכי כדאי לקנות רכב משומש?

איפה רוכשים רכבים יד שניה?

מי שמעוניין לקנות רכב יד שניה בוחן כמה אופציות הקיימות בשוק המכוניות.

חברות הליסינג מציעות למכירה רכבים רבים שבעבר שימשו בעיקר חברות במסלול ליסינג.

חברות טרייד אין מציעות ללקוחות לרכוש מהם מכוניות יד שניה

כשחלק מהתשלום הוא הרכב הישן שאותו הלקוחות מוכרים לחברה.

במגרשי הרכבים ואצל הסוחרים המורשים אפשר לרכוש מכוניות.

בעלי רכבים מציעים את רכבם למכירה דרך האינטרנט ופרסום על גבי הרכב.

היתרונות והחסרונות בכל אחת משיטות המכירה הללו

רכבים שהיו בעבר רכבי ליסינג שימשו ברוב המקרים עסקים ולכן גמעו מרחקים גדולים. לחלק גדול מהם יש קילומטראז' גבוה ונהגו בו כמה נהגים ולכן הרכבים נשחקו עם הזמן. זו הסיבה שמחירם של הרכבים האלה הוא נמוך ממחירי המחירון. עבור מי שמחפש רכב במחיר זול, הוא יכול למצוא בחברות הליסינג הזדמנויות אטרקטיביות.

חברות טרייד אין מחזיקות רכב יד שניה, שפע של דגמים ובכל השנתונים. שיטת העבודה היא שבעל רכב המחזיק רכב מסוים ומעוניין להחליף אותו, מבצע עסקה של חדש תמורת ישן תוך הוספת ההפרש הכספי. בעל הרכב בוחר מתוך ההיצע במגרש את הרכב הנראה לו המתאים ביותר עבורו מבחינת גודל הרכב, שנתון ומחיר. במקביל בודקים בוחני הרכבים את הרכב הישן של הלקוח ומיידעים אותו מהו ערך הזיכוי שיקבל עבור הרכב הישן. את ההפרש הכספי בין ערך הקניה לערך המכירה ישלם הלקוח לחברת הטרייד אין . ברוב החברות הללו אפשר לשלם חלק מההפרש בתשלומים וגם לקבל הלוואות מימון אם יש בכך צורך.

במגרשי מכירת רכב יד שנייה ואצל הסוחרים המורשים ממתינים רכבים רבים בכל גודל קיים, רכבים קטנים, משפחתיים, רכבים הקיימים בהם שבעה מקומות ישיבה, ג'יפים, רכבי יוקרה ודגמים רבים של יבואני הרכב המובילים בישראל. תחלופת הרכבים במגרשים היא גבוהה, המלאי משתנה בכל יום לאור ביצוע עסקאות המכירה והקנייה . עלות הרכב נמדדת על פי מחיר המחירון שלו תוך התחשבות במצבו הספציפי מבחינה מכאנית, קילומטראז' , איזו יד הרכב ועוד. גם כאן אפשר לבצע עסקאות תשלומים כדי להקל על הלקוחות או לקבל מימון עבור חלק מערכו של הרכב או מלוא ערכו על פי צרכי הלקוח.

בעלי רכבים מוכרים את רכבם דרך אתרי האינטרנט או באמצעות מודעה על גבי הרכב שלהם, דרך זו שהייתה בעבר הדרך הרגילה למכור ולקנות רכבים מצטמצמת בשנים האחרונות. מי שמעוניין ברכב מתאם עם בעליו, לוקח את האוטו לבדיקה, יש התמחרות ביניהם ובסופו של דבר יש או אין מכירה. אדם המעוניין למכור רכב צריך להיפגש עם הרבה מאד אנשים עד שהוא מצליח למכור את הרכב הרצוי ומי שמחפש אוטו לרכישה נוסע ממקום למקום לראות פעם רכב כזה ופעם רכב אחר עד שהוא מוצא רכב מתאים שעל פי הדוח הוא במצב תקין.

בהתנהלות בין שני אנשים קרו לא אחת מקרים שבסופו של דבר הרכב לא היה תקין, הרכב היה משועבד, גנוב, מעוקל או שבעל הרכב ביצע מעשה נוכלות והרוכש יצא קרח מכאן ומכאן.

היצע ומחיר

מחירו של כל רכב נקבע על פי מחירון הרכב של כל דגם בכל שנתון. קיימים כמה גורמים המשפיעים על ערכו של הרכב, מצבו המכני והפיסי, קילומטרז', תוספות, סוג הרכב – אם הוא פופולרי או דגם שאינו נדרש ומספר בעלי הרכב הקודמים שלו.

מימון רכישת הרכב

מי שמעוניין לרכוש רכב ואין לו את מלוא הסכום הכספי, יכול להיעזר בחברות המימון המציעות הלוואה בערכו המלא של הרכב או בחלק ממנו. תנאי המימון המוצעים הם הוגנים ודומים להלוואות חוץ בנקאיות אחרות. עדיף לבצע הלוואה מחברת המימון ולא מהבנק כדי לא לפגוע במסגרות האשראי הקיימות לכל לקוח.

למה עדיף לרכוש רכב יד שנייה מסוכנות רכב?

בסוכנות רכב נושא מכירת רכב יד שניה מתבצע באופן מאד מסודר ובשקיפות מלאה על ידי עובדים מנוסים ומיומנים ובהרבה מאד פעמים יש מבצעי רכב יד שניה מאד אטרקטיביים. לכל רכב קיים גיליון רכב המפרט את הטיפולים שבוצעו בו כך שהלקוח אינו רוכש חתול בשק. המחירים של הרכבים המוצעים למכירה הם הוגנים ומתווספת לכך האחריות של היבואן לפרק זמן מסוים על פי השנתון של הרכב.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.