אוטוסטרדה - פורטל רכב

רכב למכירה

העמדת רכב למכירה איננה משימה פשוטה, זאת לנוכח העובדה כי מכירת רכב משומש כרוכה בבירוקרטיה ובתחרותיות רבה.

בכדי להעלות את כמות הקונים הפוטנציאליים אנו ממליצים לכם להיעזר באמצעי שיווק נגישים לרבות: פרסום רכב למכירה באחד ממדורי העיתונים הגדולים. כמו כן, תוכלו גם לפרסם מודעות רכב במגוון לוחות יד 2 באינטרנט ואפילו להדביק מודעה על גבי רכבכם.

במאמר הבא, נפרט מהן הפעולות הרצויות לישום בזמן מכירת רכב.

המדריך השלם למכירת רכב משומש

תעשיית המכוניות המשומשות בישראל הינה אחת מן התעשיות המפותחות והמשגשגות, המצויה בחלקה בידי סוכנויות ומגרשי רכב פרטיים ובחלקה מצויה בידי בעלי רכבים פרטיים המעוניינים למכור את רכביהם. העמדת רכב משומש למכירה מחייבת את מוכר הרכב לדאוג לכך שהרכב יהיה אחרי טסט, מאובחן, בדוק, תקין וכשיר לשימוש.

אילו סוגי רכבים ניתן למכור?

כאמור, כיום ניתן להעמיד למכירה כל כלי רכב, החל מרכב פרטי כדוגמת רכב מנהלים, רכב קומפקטי או רכב משפחתי, דרך רכבי שטח כגון: ג'יפים וטרקטורונים ודו גלגליים כגון: אופנועים וקטנועים וכלה ברכבים מסחריים כגון: משאיות, אוטובוסים ומיניבוסים. כמו כן, ניתן אפילו למכור כלי שייט מיד שנייה, כגון: אופנועי ים ועוד.

היכן כדאי לפרסם רכבים למכירה?

בפני כל בעל רכב בישראל, המעוניין להציע את רכבו למכירה עומדות פלטפורמות הפרסום הבאות:

  • מגרשי רכב למכירה - הדרך הנוחה והיעילה להציע את רכבכם למכירה ללא כאבי ראש ובירוקרטיה מיותרת היא באמצעות מגרשי מכירה של מכוניות. בעל רכב משומש המעוניין להעמיד את רכבו למכירה, יפנה למגרש מכירה הסמוך לביתו ובעבור מציאת וודאי לרכב המשומש תאלצו להעבר אחוז מסכום המכירה לטובת בעלי המגרש.
  • מודעות רכב למכירה- הדרך הישנה, הטובה והפופולארית ביותר לפרסום רכב משומש למכירה היא באמצעות הדבקת מודעה מכירה על גבי הרכב.
  • פרסום רכב למכירה בלוחות הרכב בעיתונים ובאתרי האינטרנט- דרך נוספת ויעילה לפרסם רכב למכירה היא באמצעות לוחות הרכב בעיתונים הגדולים (הארץ, ידיעות ומעריב) וכן באתרי יד 2 ולוחות הרכב באינטרנט.

אילו פרטים יש לספק לקונים הפוטנציאלים בעת העמדת הרכב למכירה באתרי האינטרנט?

במידה והחלטתם לפרסם את רכבכם בלוחות הרכב באתרי האינטרנט, עליכם לציין את הפרטים הבאים: סוג היצרן (אואודי, ביואיק, הונדה, סוברו ועוד), דגם הרכב, שנת הייצור של הרכב, יד, סוג תיבת ההילוכים (אוטומט, ידנית, טיפרוניק), מערכת מיזוג אוויר, נפח המנוע, סוג המנוע (היברידי, בנזין, טורבו דיזל או דיזל), הקילומטראז' שצבר הרכב, צבע הרכב, מחיר הרכב, מספר דלתות הרכב, אביזרים ותוספות וכמובן פרטים אישיים עליכם.

לסיכומו של עניין, אם החלטתם לקנות רכב חדש ולהציע את רכבכם הישן למכירה, תוכלו לעשות זאת באמצעות פרסום מודעת רכב למכירה בעיתונים, באתרי האינטרנט ואפילו על גבי רכבכם.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.