אוטוסטרדה - פורטל רכב

ליסינג תפעולי - להשתחרר מדאגות תחזוקת הרכב

ליסינג פרטי

עסקת ליסינג תפעולי הפכה לאחת מן העסקאות הרווחות לרכישת רכבים עבור עובדי ארגונים ועסקים בישראל. מדובר בעסקה החוסכת זמן, כסף ומשאבים רבים לחברות ומאפשרת להן להשקיע את מירב מרצם וכוחם בפיתוח החברה מאשר הדאגה לרכבי החברה בין אם מדובר בצי רכב פרטי או צי משאיות . במאמר הבא, נבאר את המושג ליסינג תפעולי ונעמוד על היתרונות והחסרונות המצויים בדבר.

תוכן [ הסתר ]

מהי עסקת ליסינג תפעולי?

בעסקת ליסינג תפעולי הארגון חוכר מחברת הליסינג צי של רכבים לתקופה של בין שלוש שנים לארבע שנים, כאשר חברת הליסינג אמונה על תחזוקם המלא והשוטף של צי רכבי החברה, זאת בתמורה לתשלום חודשי קבוע. מדובר בעסקה כדאית ומשתלמת המשחררת את הארגון מדאגות מיותרות הכרוכות בתחזוק השוטף של צי רכבי החברה (תיקונים, ביטוחים, ביקורים במוסך, טסטים ועוד), אשר בנוסף חוסכת לחברה כסף רב.

מה כוללת עסקת ליסינג תפעולי טיפוסית?

עסקת ליסינג תפעולי טיפוסית כוללת בתוכה את השירותים הרבים:

 • אחזקה שוטפת של צי הרכבים - האחזקה כוללת תיקונים, טיפולים שוטפים, החלפת חלקים המתבלים באוטו.
 • כיסוי ביטוחי - חברת הליסינג דואגת לכלל הביטוחים הדרושים לצי הרכבים של החברה, לרבות: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'.
 • רישוי שנתי - חברת הליסינג דואגת לתשלום אגרת הרישוי השנתית לרכב.
 • שרותי שינוע וטסט - חברת הליסינג מעניקה שרותי שינוע וטסט עבור רכבי הארגון.
 • שירותי גרירה - במסגרת עסקת ליסינג תפעולי מעניקה חברת הליסינג גם שירותי גרירה לכלל רכבי הליסינג בארגון.
 • מוקד שירות טלפוני - לרוב, בכל חברת ליסינג המכבדת את קהל לקוחותיה פועל מוקד שירות טלפוני המעניק תמיכה מיידית ללקוחות החברה הנתקלים בבעיות מכאניות שונות, לאורך כל שעות היממה.
 • רכב חלופי - אספקה של רכב חלופי במקרים בהם מושבת הרכב.

מהם היתרונות בעסקת ליסינג תפעולי עבור הארגון?

היתרונות המובהקים בעסקת הליסינג התפעולי הם הבאים:

יתרונות וחסרונות עסקת ליסינג תפעולי
 • יתרון המיסוי - מדובר בחוזה הנרשם כהוצאה מוכרת לצורכי מס, עובדה המאפשרת הפניית תקציבים לטובת פיתוח החברה ואפיקים מייצרי הכנסה.
 • תזרים - מדובר בעסקה המקלה על תזרים המזומנים הפנוי של הארגון, כיוון שהתשלום בעבור רכישת צי רכבי החברה נעשה באמצעות פריסה לתשלומים.
 • צפי הוצאות - מדובר בעסקה הכרוכה בהוצאה חודשית קבועה וצפויה מראש.
 • עלויות - עסקת ליסינג חוסכת לארגון את העלויות העקיפות הכרוכות באחזקת צי רכבים, לרבות: השקעה בזמן ומשאבים.
 • היקף - עסקת ליסינג כוללת בתוכה: טסט, שירות נהגים, שירותי גרירה, שירות רכב חלופי, כיסוי ביטוחי, תחזוקה שוטפת לצי הרכבים.
 • רמת הרכב - רכב חדשים ומאובזרים.

מהם החסרונות בעסקת ליסינג תפעולי?

החסרונות הבולטים בליסינג תפעולי הם הבאים:

 • לארגון אין בעלות רשמית על צי הרכבים.
 • לחברה אין קשר ישיר בכל הקשור לטיפול השוטף של הרכבים.

שלוש רמות של עסקאות ליסינג תפעולי

עסקת ליסינג תפעולי מלא

ליסינג תפעולי מלא הוא עסקה הנמשכת שלוש שנים אשר במסגרתה נכללים תשלומי האגרות וביטוחי הרכב וכן שירותי תחזוקה וטיפולים מלאים לרכב.

מחיר עסקת הליסינג התפעולי המלא תקבע בהתאם למכסת הקילומטרים השנתית המשוערת, כאשר בתום תקופת החכירה יוכל הלקוח להחליט אם ברצונו לרכוש את הרכב במחיר המחירון של הרכב תוך ניכוי אחוז מסוים, או אם ברצונו להחזירו לחברת הליסינג.

סל שירותי התחזוקה המוצעים ללקוח בעסקה התפעולית המלאה כוללת את השירותים הבאים: תיקונים, שירות רכב חלופי, שירותי שינוע, טיפולים תקופתיים, החלפת צמיגים, החלפת מצבר והחלפת מגבים.

עסקת ליסינג תפעולי חלקי

ליסינג תפעולי חלקי הוא עסקה הנמשכת בין 24 ל - 44 חודשים, אשר בסופם ניתן לרכוש את הרכב במחיר הנקבע מראש או למכור את הרכב ולהחליפו חדש. במסגרת עסקה זו, כלולים גם תשלומי אגרות הרישוי והביטוחים (ביטוח חובה ומקיף), כאשר לקוח המעוניין בתחזוקה שוטפת של הרכב, יחויב בתשלום נוסף.

עסקת ליסינג תפעולי בסיסי

ליסינג תפעולי בסיסי הוא עסקה שבמסגרתה מתחייב הלקוח לתשלום קבוע של דמי שכירות בעבור חכירת הרכב, כאשר שירותי תחזוקה נלווים הינם מוגדרים כחבילת רכישה נפרדת המחייבת תשלום נוסף.

מיהו קהל היעד האידאלי של עסקת הליסינג התפעולי המלא?

קהל היעד האידאלי לביצוע עסקת ליסינג תפעולי מלא הם לקוחות המעדיפים נוחות על פני בעלות הרכב, שכן מדובר במסלול חכירת רכב המאפשר ליהנות משירותי תחזוקה וטיפולים שוטפים לרכב תוך הפחתת גובה ההוצאות עבור רכישת הרכב והפניית המשאבים הפנויים לטובת מהלכים עסקיים.

אילו עסקאות ליסינג נוספות קיימות בשוק?

מעבר לשירות ליסינג תפעולי מלא, ישנן עסקאות ליסינג נוספות המוצעות ללקוחות בשוק הישראלי, לרבות הבאות:

 • ליסינג יד שניה - זוהי עסקת ליסינג אשר במסגרתה ניתן להחכיר או לרכוש רכב יד שנייה (משומש) מחברת ליסינג. צי הרכבים המשומשים בו מחזיקה חברת הליסינג הינם בני ארבע או שלוש שנים בממוצע ומוצעים לחכירה רק לאחר שעברו טיפולים מכנים ואסתטיים מקצועיים ומקיפים.
 • ליסינג משאיות - זוהי עסקת ליסינג, המאפשרת ללקוחות פרטיים ועסקיים לרכוש משאיות חדשות בתנאי תשלום קבועים ונוחים.
 • ליסינג מימוני - זוהי עסקת ליסינג, המאפשרת לבצע רכישה של רכב חדש בפריסה נוחה של תשלומים קבועים.

לסיכום, ניכר כי עסקת ליסינג תפעולי היא עסקה משתלמת וכדאית עבור הארגון, החוסכת בזמן ומשאבים יקרים. בין אם העסק שלך מצריך שימוש בצי רכבים פרטיים או צי משאיות - עסקאות ליסינג תפעולי למשאיות או לרכבים פרטיים הינה בהחלט עסקה שכדאי לבחון.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.