אוטוסטרדה - פורטל רכב

מדריך לחישוב צריכת דלק

מדריך לחישוב צריכת דלק

...ואז מגיעה השאלה: "כמה קילומטרים לליטר היא עושה?". והשאלה כמובן מתייחסת למכונית שאתה מוכר כרגע. וכמה באמת המכונית עושה אתה לא ממש יודע. זה משום שלא ביצעת חישוב צריכת דלק של הרכב שלך. וחבל, משום שזה אחד הנתונים החשובים ביותר בכל הקשור לכלי רכב.

חישוב צריכת דלק

תוכן עניינים

מה נותן לי חישוב צריכת דלק ברכב שלי?

אחרי הוותק של האוטו, כמות הקילומטרים שעשה והמחיר, הנתון המשמעותי ביותר לכולנו הוא צריכת דלק ממוצעת של כל אוטו. ולמה? משום שהדלק הוא מההוצאות המשמעותיות ביותר למי שמחזיק מכונית. רכב שיהיה חסכוני בדלק יחסוך לנו כסף רב וזה כידוע הדבר הכי חשוב היום.

איך נעשה חישוב צריכת דלק?

בעיקרון, יש כל מיני דרכים שיכולות לסייע לך בענייני חישוב צריכת דלק ברכב שלך. אבל ראשית, בואו נבין למה הכוונה: צריכת דלק ממוצעת במכונית היא, במילים אחרות, כמות הקילומטרים שמספיק לעבור הרכב כשהוא צורך ליטר דלק אחד. מכוניות חסכוניות הן אלו שעוברות 15, 16 ואפילו 17 קילומטרים לליטר דלק. הבזבזניות מספיקות לעבור רק עשרה או 11 ק"מ, הגדולות שביניהן גם פחות.

אז מה הבעיה? מתדלקים את הרכב בליטר אחד של דלק ובודקים במד הקילומטרים כמה עבר הרכב עד שהפסיק לנסוע. וכך מבצעים חישוב של צריכת הדלק. פשוט מאוד. אבל זה בהחלט לא כל כך פשוט. יש גורמים רבים שבהם צריך להתחשב.

גורמים שמשפיעים על צריכת דלק ממוצעת במכוניות

עליות, ירידות, מהירות נסיעה, סוג תיבת ההילוכים ואפילו מזג האוויר משפיעים בדרך כזו או אחרת על צריכת הדלק שלנו. לכן, יש לבצע השוואת צריכת דלק בין מספר מקרים, כדי להגיע לצריכה הממוצעת ה'אמיתית'. כי בכל מדידה, יש סיכוי סביר מאוד שנקבל תוצאות שונות. נסיעה אחת לא תספיק.

אז איך אתם מציעים לבצע השוואת צריכת דלק?

פשוט מאוד: ממלאים את המיכל עד הסוף. לאחר המילוי, מאפסים את מד הקילומטרים (או עוברים למצב TRIP בכלי הרכב החדשים). נוסעים עד לתדלוק הבא, בו שמים לב כמה קילומטרים עבר האוטו. ממלאים שוב והפעם מסתכלים כמה ליטרים הוזרמו למיכל הדלק עד שהתמלא. את מספר הקילומטרים שעברנו בין שני התדלוקים מחלקים במספר הליטרים שמולאו בתדלוק השני והנה לכם מספר הקילומטרים לליטר.

אבל זה ממש לא מספיק עבור חישוב צריכת דלק מדויק

אם אתם רוצים להיות מדויקים, עליכם לבצע את העניין כמה פעמים. כפי שאמרנו, יש דברים רבים שמשפיעים על הצריכה בכל נסיעה. ברוב הפעמים תקבלו תוצאות שונות לגבי כמות הקילומטרים שעבר האוטו בכל ליטר שצרך. לכן, יש לעשות חישוב צריכת דלק כזה בין חמש לשש פעמים, כדי לקבל את התוצאה המדויקת ביותר.

ומה עם צריכת הדלק המוכרזת על ידי היצרן?

במכוניות החדישות ביותר תמצאו היום מחשבון צריכת דלק שעושה בשבילכם את כל עבודה. אבל בכל זאת, לא תמיד כדאי לסמוך עליו או על קביעת היצרן. חשבו את צריכת הדלק של האוטו שלכם בעצמכם – לפי מחירי דלק חודשיים - ותקבלו את התוצאות הטובות ביותר.

רוצים לחסוך חישוב צריכת דלק? אל תקנו אוטו

ועכשיו ברצינות- היום יש אתרים המציעים מחשבון צריכת דלק או חישוב מלא של הצריכה הממוצעת בכל רכב, בלי אפילו להניע. באתרים כאלו תוכלו למצוא גם נתונים לגבי פליטת גזים רעילים, רמת הרעש במנוע ועוד. את ענייני חישוב צריכת דלק תשאירו לאחרים.

מדריכים נוספים בנושא הדלק לרכב

תחנות דלק

במאמר הבא תמצא מידע על תחנות הדלק בישראל

לקריאה

מבנה מחיר הדלק

במדריך הבא תלמד ממה מורכב מחיר הדלק בארץ

לקריאה

טיפים לחסכון בדלק

במדריך הבא תמצא טיפים יעילים לחסכון בדלק

לקריאה

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.