אוטוסטרדה - פורטל רכב

תחנות דלק

תחנות דלק בישראל

תחנות דלק בישראל

תוכן עניינים

תחנות דלק בישראל

עד לשנות ה-90 פעלו בארץ שלוש חברות דלק: דלק, פז וסונול. בעקבות החלטת הממשלה החלה הרפורמה בשוק הדלק, שפתחה את השוק לחברות נוספות כמו:

  • דור אלון-אנרגיה ישראל
  • טן חברה לדלק בע"מ
  • גל חברה לדלק בע"מ
  • סד"ש - מאגדת תחנות דלק סד"ש
  • טלמור אנרגיה בע"מ
  • ניר-סול בע"מ
  • הגליל חברה לדלק בע"מ

מחירי הדלק בשלל תחנות דלק

מחירי הדלק נקבעים על ידי מינהל הדלק שכפוף למשרד התשתיות. מינהל הדלק קובע את מחירי המקסימום לדלק מסוג אוקטן 95. מחירי אוקטן 98 והסולר אינם בפיקוח, בעוד שבשנת 2009 הוסר הפיקוח גם מבנזין מסוג אוקטן 96. מחירי הדלק צמודים למחירי הנפט בעולם ומתעדכנים לפי תנודות המחירים בעולם. יש לציין כי חלק גדול ממה שקובע את מחירו של הנפט מקורו בתשלום מס המכונה מס בלו. מחיר הדלק בתחנות הדלק מתעדכן ביום העבודה הראשון של כל חודש. הודעה על כך נמסרת בכל כלי התקשורת.

תחנת דלק - שירותים נלווים

בעבר היו תחנות דלק נותנות שירות צמוד של מוסך ופנצ'ריה: שירותי סיכה והחלפת שמנים יחד עם שירות ותיקונים במידת הצורך. כיום המוסך והפנצ'ריה פינו את מקומם מהנוף של תחנות הדלק, אך עדיין אפשר לקבל שירותי סיכה.

תחנות דלק וחנויות הנוחות

באחרונה נולדה תופעה חדשה בתחנות הדלק: חנויות נוחות. אלו מציעות משקאות קלים, סיגריות, סנדביצ'ים, חטיפים, מפות דרכים וציוד קמפינג. היום אפשר למלא דלק ולערוך באותה הזדמנות קניה בסיסית לבית, ממוצרי חלב שונים ועד לטיטולים. חנויות נוחות בתחנות דלק נמצאות בצידי עורקי תנועה ראשיים ובתוך מרכזי אוכלוסיה צפופים. המגוון בחנויות עשוי להשתנות בהתאם להרגלי הצריכה של הלקוחות המזדמנים למקום. תחנות דלק הן כבר מזמן לא רק מקום למילוי דלק, אלא גם בתי קפה קטנים, חנויות נוחות ואפילו נקודות למשיכת כסף.

מפת תחנות דלק בישראל

מפת תחנות דלק בישראל

מדריכים נוספים בנושא הדלק לרכב

חישוב צריכת דלק

במדריך הבא תמצא מידע אודות חישוב צריכת דלק לרכבך

לקריאה

מבנה מחיר הדלק

במדריך הבא תלמד ממה מורכב מחיר הדלק בארץ

לקריאה

טיפים לחסכון בדלק

במדריך הבא תמצא טיפים יעילים לחסכון בדלק

לקריאה

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.